dupa chiuretaj

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojolyna spune:

si eu la 2 sapt am avut o sangerare puternica k la ciclu...dar nu a durat decat 3 zile...m'am gandit k aja e normal...mai ales k acu a trecut o luna si o sapt de chiuretaj si nu a venit....e posibil sa fi fost ciclu..si sa vina abia peste o luna???sau...e altceva si ar trebui sa vina ciclu la 6 sapt de la chiuretaj??ma outeti ajuta si pe mn va rog mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik88 spune:

Buna fetelorsunt Ramona..e prima oara cand scriu pe acest forum.Am citit toate discutiile voastre si m-am gandit ca ma puteti ajuta si pe mine intr-o problema,cred eu cam grava.Pe 20august am facut un chiuretaj prin aspiratie,interventia a decurs bine,nu m-a durut foarte tare dar din aceea zi sangerez foarte mult,schimb 2chiar3absorbante pe zi pana in momentul de fata...se implinesc 3saptamani de cand eu tot sangerez cu chiaguri si o culoare care duce spre negru. Sunt convinsa ca nu este normal ce mi-se intampla,poate ma sfatuiti intr-un fel. Am sunat la doct.dar m-a programat cam tarziu...mi-a zis sa astept...Pe langa toate cele..ma si doare cam tare cateodata burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonik88

Buna fetelorsunt Ramona..e prima oara cand scriu pe acest forum.Am citit toate discutiile voastre si m-am gandit ca ma puteti ajuta si pe mine intr-o problema,cred eu cam grava.Pe 20august am facut un chiuretaj prin aspiratie,interventia a decurs bine,nu m-a durut foarte tare dar din aceea zi sangerez foarte mult,schimb 2chiar3absorbante pe zi pana in momentul de fata...se implinesc 3saptamani de cand eu tot sangerez cu chiaguri si o culoare care duce spre negru. Sunt convinsa ca nu este normal ce mi-se intampla,poate ma sfatuiti intr-un fel. Am sunat la doct.dar m-a programat cam tarziu...mi-a zis sa astept...Pe langa toate cele..ma si doare cam tare cateodata burtica

Sfatul meu e sa te duci cat mai repede la un doctor. Eventual la altul decat cel la care ai fost daca el ti-a spus sa astepti. Nu e normal sa sangerezi de atata timp, plus ca poti sa te anemiezi. Probabil ca e nevoie de o noua curatare care ar trebui facuta cat mai repede.



"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput