mamici de la tara, sunt?

mamici de la tara, sunt? | Autor: iulia1977

Link direct la acest mesaj

sunt printre voi si mamici de la tara? ar fi interesant de aflat cum se descurca neavand f aproape nici spitale renumite, nici supermagazine.....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

nu e nimeni de la tara? doar eu? nu pot crede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

nu esti singura de la tara...noi ne-am mutat de curand...am sta in oras dar mi-am dorit f f mult sa stau la casa...ei bine in oras nu aveam cu ce sa-mi iau asa ca am optat ptr varianta tara.
Legat de ceea ce ai intrebat nu consider a fi un impediment...ne facm cumparaturilr la supermarket(in oras)doctor acelasi in oras etc...de fapt activitatea noastra a ramas tot in oras dar locuim la tara facem naveta cu masina(copii invata in oras jo-uri in oras) dar la ora 16 toata lumea pleaca acasa(la tara) unde ne simtim minunat si chiar daca lucram pe langa casa(ca ne place)
La tine cum este?

Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

eu pana m-am casatorit am locuit tot in oras. la inceput mi-a placut mai tare la tara:avem tot comfortul, dar de cand cu bb nu prea mai am timp de fugit in oras decat repede-repede metro cumparaturi si alte chestii tot pe fuga, e drept ca un oras mare e cam la 60 km. cam peste mana, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

asa e...dar si la tara e minunat...si acum gasesti mai de toate dar la preturi mai mari
DE UNDE ESTI?

Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hogearamona spune:

buna sunt ramona mamica de fetita rebeca 3ani si de baiat david 3luni si noi stam la tara acum de cand il avem pe david este un pic mai greu sa ajungem in oras(tot la o saptamana doua)dar de altfel este destul de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Scriu si eu aici pentru ca ma bate gandul sa ma mut la tara...
Undeva aproape de oras (in Cj sunt locuri superbe), sa avem toate conditiile si sa fie drumul bun, sa putem ajunge cat mai repede in Cluj.
Mai ales ca inca nu avem locuinta noastra, ne tot gandim unde sa investim: intr-un apartament in oras, sau undeva langa?
Ieri am vazut un teren de 200 mp, superb, langa padure, pe deal deasupra orasului, de unde se vedea jumatate din Cluj, era absolut superb si mi-a ramas gandul la el...

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbel30 spune:

Flavia , vreau si eu ...
Suna foarte bine descrierea facuta de tine !

"Sufletul n-ar avea curcubeul daca ochii n-ar avea lacrimi..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

super flavia!!!
noi ne-am mutat de aproape 1 an si nu-mi pare rau deloc...mint...tanjesc dupa baia mea ca nu am reusit anul trecut sa terminam...am facut canalizarea si tras apa, dar teava de apa s-a rupt si asa ca tre sa o refacem anul asta ..in rest e SUPEEER

Elena mama de baieti ;Bogdan(10.01.2000)& ;Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia1977 spune:

eu sunt din bucovina si credeti-ma ca sunt niste locuri superbe pe aici si cum spuneam ...conditii bune. dar cand am nevoie de un medic bun trebuie sa ajung la distanta de km buni. asta e sa speram ca nu voi avea nevoie prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna dimineata! eu am stat la tara cativa ani, m-am mutat in oras dar
la tara nu am renuntat acolo am casa si ma duc sa muncesc pamantul
neavand pe nimeni sa ma ajute(soacra etc.)maine iar plec sa pun porumbul.Ozi buna!

iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb

Mergi la inceput