O altă Timisoara! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

seara buna
am luat si eu o pauza publicitara ca ma uit la Dansez pentru tine si am intrat sa va scriu. eu am facut azi curatenie & am vopsit ouale care au iesit super :)) si maine dimineata merg sa ma impartasesc.
Miro, somnic usor, profita acuma cat poti ca dupa ce vine bebe ........., sper sa ne "vedem" si maine ;)
Albi, bine ai revenit ;) eu acum am vazut "locatia" ta. Tu esti brasoveanca? si eu as vrea sa ajung pe acolo
Corinadana, ti-am vazut fetita, felicitari e f frumoasa e fotomodel?
Cosmina, ce fain ca ai ocazia sa mergi in state, eu as vrea sa ajung in Louisiana, pacat ca s-a intamplat ce s-a intamplat acolo , da' refac ei pana ajung eu ;)
Pentru fetele care nu mai intra PASTE FERICIT, plin de bucurii, impliniri si dulciuri
la toate




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Am mai intrat si eu odata,sunt varza,deprimata,cred din cauza bolii,sper maine sa fie o zi mai buna,sa fiu mai pozitiva.
Am scris la banatenii inainte,le promisesem ca le povestesc pastele in banat,asa ca daca sunteti curioase...gasiti postarea,dar nu e nu stiu ce avand in vedere starea in care sunt.
Promit sa intru maine,asa ca nu fac urari de-acum.
Va urez o seara placuta si o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Fetelor am intrat doar sa va urez Paste Fericit!!!

merg la treaba, caci mai am putin. maine dim. plecam, dar mai scriu din Alba, marti.
si numai bine.
sa ne auzim cu bine.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ingeras multumesc!Da este fotomodel.
Cosmina sa va faceti timp cand ajungeti in Las Vegas, macar o dupaamiaza sa mergeti pe strip. Aveti ce vedea. Daca sunteti acolo si seara o sa ramai impresionata de ce vei vedea.Este aproape ireal de frumos. Sunt spectacole in fata hotelurilor.
Pregateste marunt ptr slot machines- chiar zilele trecute o babuta a jucat la monezi de 10 centi si a castigat 2.000.000 $
Va pup inca o data fetele.
PASTE FERICIT!

corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.
www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Fetelor,in sfarsit am terminat.

Angy draga am citit ce ai scris la banateni si m-a apucat o nostalgie....mi-e dor de copilarie si de bunica mea care din pacate nu mai e printre noi.Luni vom merge si noi la sat(tot in banat,la Cosava) ca nu am fost de vre-un an,sa-i pun o floare si sa-i multumesc pentru copilaria mea frumoasa.Of,ca ma apuca plansul.Sper ca esti mai bine si copii la fel.

Corinadana sigur ca o sa mergem si vom sparge ceva banuti,dar mai sti poate si castigam.

Giova sa va bucurati de Paste si botezul fiului vostru.Sa-i dea D-zeu tot binele din lume si sa fie sanatos si norocos,ca atunci sigur si voi veti fi.Te asteptam,chiar si Marti e bine.

Mio tu cand mai intri?Ati ajuns bine?

Ingerash si eu ma bucur ca am avut si mai am ocazia sa ajung in state.Ma bucur in primul rand ca pot sa le ofer copiilor mei aceasta posibilitate,pt.ca eu cand eram copil nici sa visez nu indrazneam.Alta era atunci situatia,din toate punctele de vedere.

Simina v-ati chefuit sau o faceti maine odata cu Pastele?

Diana draga ce-ti face puiu?Tu pe unde esti?Pleci la Oradea?Moama ce te-am bombardat cu intrebari

ALBInut-o fata harnica are mama.Poate iti faci timp printre pregateli sa intri putin aici...

O zi buna va doresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna fetelor

Nu am mai apucat sa intru ..treburi prin casa, copii multi (2 cu sotzul) deci ma intelegeti voi .

Simina ...sunt o oaie ,am uitat de ziua lui Dejan
LA MULTI ANI si tot ce va doriti voi pt el sa se indeplineasca, sa cresca mare si sanatos .

Cosmina- da mai ..multe intrebari...
-puiu e bine,papat,spalat,gangurit,chitait,tras mama de par,aruncat cutia cu servetele pampers pe jos,dormit....
- nu plecam nicaieri,stam aici ...mergem la bis sau la muzeul satului sau la catedrala...vedem noi
-eu (cand scriai de zor) eram siguuuur la bucatarie.

Angy- nu numai tu esti varza-si eu- inca de aia creatza.
eu sunt kilerul de la logos adik Cruela (cea de mate) eu am memoria fetei dar nu mai fac asocierea cu numele asa ca tot aia.
te-as trage de maneca pe strada dar as finevoita sa zic : te stiu, nu stiu de unde, nu stiu cum te cheama ...si apoi mai stii?? ma trimit sa vad "daca cutiile alea sunt la reducere sau cat costa halatul"

DRAGELE MELE VA UREZ SARBATORI FERICITE MULTA LINISTE SI PACE SUFLETEASCA ALATURI DE FAMILIE, SA NE CREASCA GHEMOTOCII(la purtator sau nu) si traditionalul
CRISTOS A INVIAT


va pupam
Diana,Andrei si Dan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

tocmai ce m-am asezat si eu la comp asa ca profit de ocazie sa va spun:

PASTE FERICIT! Sa aveti parte de tot ce e mai frumos, sa vii se implineasca toate dorintele & sa va bucurati de aceste sarbatori impreuna cu cei dragi! Si sa va aduca iepuru' multa chocolate :)




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

buna seara fetelor,
am ajuns cu bine la Otelu, fara peripetii prea mari ... insa m-am lamurit cum va fi drumul spre bucale - cu multe multe opriri, din benzinarie in benzinarie.
Acasa e totul ok, sunt pusa pe pastrare, si tratata ca o regina.
Doar netu merge aici ... ca ochiul mortului ... asa ca ma multumesc doar sa va citesc dimineata si seara.

Mergem asta seara la cimitir, apoi deseara la biserica.
Va doresc inca o data UN PASTE FERICIT! in familie, alaturi de cei dragi, liniste si pace in suflete.
pe toate


Miro11+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Intru si eu in viteza,sunt in pole position ca si Schummi azi,am fost si la metro sa iau cadouri ca nu apucasem sa termin de facut cumparaturile,trebuia sa i-o iau la Angy pe Jasmine,am fost si la maica-mea am bagat niste sarmale,am cules trifoi pt cuiburi si de la trei de cand am ajuns acasa,am vopsit si ouo,prima data-n viata mea,am facut si curatenie si eclere.
Noi maine mergem la masa la Chisoda,pana atunci mai intru odata.Va las acum ca a veniut pediatrul sa-i vada pe copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Intru si eu, tot pe fuga

Da, Cosmina, azi am fost albinutza harnicutza Toata ziua am "roit" prin bucatarie, am facut salata beuf, drob, ciorbitza, am vopsit oolele ..daaaaaaaaaar.. cea mai mare bucurie a mea e ca anul asta de Pashte NU avem miel
In caz ca nu stiati, eu urasc tot ce e legat de carnea sau branza de oaie, deci implicit nu suport nici carnea de miel, iar ai mei au hotarat ca anul asta sa nu mai ia miel..nu mi-au zis de ce, dar cred ca din cauza mea
EDIT: (uitasem o faza) a propos de ce discutam la intalnire.. sexul bb-ului vs. ce mancam: la mine sigur ar iesi baiat daca ar fi sa ma iau dupa cate acrituri am tot mancat azi (de ex, in timp ce taiam chestiile pt salata boeuf, ma tot serveam din castravetii murati.. destinati si ei salatei )

corinadana, am vazut pagina fetitei tale.. e o dulce

ingerash, da, sunt brasoveanca.. si cine stie, poate o sa ajungi prin Bv.. nu e chiar asa departe de Timi Noi parca am mai vb mai demult.. stiu ca tu ziceai ca vrei sa dai la Jurna si eu tocmai terminasem faculta si ti-am zis sa te gandesti bine Stai sa vezi ce-o sa mai razi cand o sa-mi vezi IDul de mess

Gio`, drum bun si distractie faina la botez! Sa iasa totul asa cum ati vrut voi si mai ales... fara influente manelistice

Diana, cand imi scriai pe mess eram inca prin bucatarie, cu ultimele chestii de pregatit Sa-mi zici si mie cum a fost in noaptea asta in Centru.. Azi dimi ma apucase o oarecare nostalgie si imi parea rau ca nu am ramas de Paste in Timi.. mi-as fi dorit mult sa merg de Inviere la Catedrala.. ultima data am fost acolo in 2002.. (apoi am petrecut Pastele tot in Brasov..)

angy, imi pare bine sa aud ca te simti mai bine si sper ca si pediatrul ti-a dat vesti bune in legaturia cu copiii Si vreu sa te felicit (chiat daca destul de tarziu ) pentru rezultatele de la Olimpiada (n-am uitat, dar n-am apucat sa scriu fiecareia dintre voi in parte..)

Moni, imi pare bine ca a fost ok drumul pana la Otelu, da' puteai sa dai mai multe detalii in legatura cu benzinariile alea

Fete dragi, va doresc sa petreceti Pastele in armonie, alaturi de familiile voastre si de cei ce va sunt dragi si sa primiti ceva fain de la iepuras



Mergi la inceput