alunite peste tot

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xemar

Buna ziua

Spuneti-mi va rog cum se numeste solutia cu care v-a dat medicul pe alunite de au cazut?

Multa sanatate,
Daniela

Citat:
citat din mesajul lui Irina71

Si eu m-am trezit cu multe alunite dupa sarcina. La un an dupa ce am nascut, cand am terminat cu alaptatul, mi-am luat inima-n dinti si m-am dus la un dermatolog la Spitalul Militar (ca e aproape de mine). Am stat la coada o juma de zi (cred ca venise toata Constanta acolo ). Mi-a cauterizat 3 alunite, dupa ce mi-a facut injectie cu xilina. A zis ca pentru restul sa vin alta data. Sa nu fac baie 2 zile, sa nu ma expun la soare, sa nu port pe piele decat bumbac. Bine. Peste vreo saptamana ma duc la epilat si povestesc cosmeticienei. Ea zice "dar nu te duci la doamna Antohi ? E foarte buna si nici nu stai la coada atata". M-am gandit sa incerc. Aveam multe alunite mici, care atarnau inestetic. Am telefonat, m-am programat, am stat la coada 15 minute si apoi am intrat. Ma invita sa iau loc, apoi, dupa numai 5 minute de explicatii, zice "ridicati-va si aratati-mi alunitele". Eu, ca la scoala, ridic puloverul, cu maieu cu tot si-i arat burta plina de alunite. Ea zice "ramai asa" si scoate un borcanel si un ac cu varful bont. Inmoaie acul ala in borcanel si incepe sa-mi "picteze" alunitele. Pac, pac, si aici, si aici, mai e vreuna ? "Pai am una dupa gat", "aha, si alta ?" "vreo 2 pe spate", "gata si astea ... te las 5 minute si uita-te in oglinda daca mai vezi vreuna "..... In fine, mi le-a pictat pe toate. Eu, cu indoiala "si or sa-mi cada, sau ce? " .... "doamna, eu am facut facultatea asta de placere !!" ... "si ... restrictii, ceva ? sa nu fac dus ?" "Nicio restrictie ! La revedere, daca mai apar mai vino la mine !". Am plecat de acolo convinsa ca am platit banii (50 RON) degeaba, ca am dat peste o tzacanita ......
Intr-o saptamana mi-au cazut TOATE. Se uscau si cadeau. Ma stergeam cu prosopul dupa dus si gata.

Acum, eu nu zic ca toate alunitele sunt la fel. Si eu am una mare pe frunte, dar mi-e frica sa umblu la ea. Cred ca acolo va ramane forever. Am vrut sa va arat ca alunitele alea mici si multe, care atarna inestetic, se trateaza foarte usor.


Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine







Nu cred ca era vorba de alunite pt. ca nici un doctor nu face asa ceva.
Probabil erau condiloame sau veruci .

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xemar spune:

Buna,
Ma numesc Daniela,am 26 de ani si sunt foarte complexata de alunitele care mi-au iesit in ultimii 3 ani pe corp.Nu stiu care este cauza dar ma streseaza la culme pt ca sunt inestetice. Spuneti-mi va rog cu ce solutie v-a dat pe alunite?Cum va simtiti acum?

Va multumesc !

Citat:
citat din mesajul lui Irina71

Si eu m-am trezit cu multe alunite dupa sarcina. La un an dupa ce am nascut, cand am terminat cu alaptatul, mi-am luat inima-n dinti si m-am dus la un dermatolog la Spitalul Militar (ca e aproape de mine). Am stat la coada o juma de zi (cred ca venise toata Constanta acolo ). Mi-a cauterizat 3 alunite, dupa ce mi-a facut injectie cu xilina. A zis ca pentru restul sa vin alta data. Sa nu fac baie 2 zile, sa nu ma expun la soare, sa nu port pe piele decat bumbac. Bine. Peste vreo saptamana ma duc la epilat si povestesc cosmeticienei. Ea zice "dar nu te duci la doamna Antohi ? E foarte buna si nici nu stai la coada atata". M-am gandit sa incerc. Aveam multe alunite mici, care atarnau inestetic. Am telefonat, m-am programat, am stat la coada 15 minute si apoi am intrat. Ma invita sa iau loc, apoi, dupa numai 5 minute de explicatii, zice "ridicati-va si aratati-mi alunitele". Eu, ca la scoala, ridic puloverul, cu maieu cu tot si-i arat burta plina de alunite. Ea zice "ramai asa" si scoate un borcanel si un ac cu varful bont. Inmoaie acul ala in borcanel si incepe sa-mi "picteze" alunitele. Pac, pac, si aici, si aici, mai e vreuna ? "Pai am una dupa gat", "aha, si alta ?" "vreo 2 pe spate", "gata si astea ... te las 5 minute si uita-te in oglinda daca mai vezi vreuna "..... In fine, mi le-a pictat pe toate. Eu, cu indoiala "si or sa-mi cada, sau ce? " .... "doamna, eu am facut facultatea asta de placere !!" ... "si ... restrictii, ceva ? sa nu fac dus ?" "Nicio restrictie ! La revedere, daca mai apar mai vino la mine !". Am plecat de acolo convinsa ca am platit banii (50 RON) degeaba, ca am dat peste o tzacanita ......
Intr-o saptamana mi-au cazut TOATE. Se uscau si cadeau. Ma stergeam cu prosopul dupa dus si gata.

Acum, eu nu zic ca toate alunitele sunt la fel. Si eu am una mare pe frunte, dar mi-e frica sa umblu la ea. Cred ca acolo va ramane forever. Am vrut sa va arat ca alunitele alea mici si multe, care atarna inestetic, se trateaza foarte usor.


Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xemar

Buna,
Ma numesc Daniela,am 26 de ani si sunt foarte complexata de alunitele care mi-au iesit in ultimii 3 ani pe corp.Nu stiu care este cauza dar ma streseaza la culme pt ca sunt inestetice. Spuneti-mi va rog cu ce solutie v-a dat pe alunite?Cum va simtiti acum?

Va multumesc !
Citat:
citat din mesajul lui Irina71

Si eu m-am trezit cu multe alunite dupa sarcina. La un an dupa ce am nascut, cand am terminat cu alaptatul, mi-am luat inima-n dinti si m-am dus la un dermatolog la Spitalul Militar (ca e aproape de mine). Am stat la coada o juma de zi (cred ca venise toata Constanta acolo ). Mi-a cauterizat 3 alunite, dupa ce mi-a facut injectie cu xilina. A zis ca pentru restul sa vin alta data. Sa nu fac baie 2 zile, sa nu ma expun la soare, sa nu port pe piele decat bumbac. Bine. Peste vreo saptamana ma duc la epilat si povestesc cosmeticienei. Ea zice "dar nu te duci la doamna Antohi ? E foarte buna si nici nu stai la coada atata". M-am gandit sa incerc. Aveam multe alunite mici, care atarnau inestetic. Am telefonat, m-am programat, am stat la coada 15 minute si apoi am intrat. Ma invita sa iau loc, apoi, dupa numai 5 minute de explicatii, zice "ridicati-va si aratati-mi alunitele". Eu, ca la scoala, ridic puloverul, cu maieu cu tot si-i arat burta plina de alunite. Ea zice "ramai asa" si scoate un borcanel si un ac cu varful bont. Inmoaie acul ala in borcanel si incepe sa-mi "picteze" alunitele. Pac, pac, si aici, si aici, mai e vreuna ? "Pai am una dupa gat", "aha, si alta ?" "vreo 2 pe spate", "gata si astea ... te las 5 minute si uita-te in oglinda daca mai vezi vreuna "..... In fine, mi le-a pictat pe toate. Eu, cu indoiala "si or sa-mi cada, sau ce? " .... "doamna, eu am facut facultatea asta de placere !!" ... "si ... restrictii, ceva ? sa nu fac dus ?" "Nicio restrictie ! La revedere, daca mai apar mai vino la mine !". Am plecat de acolo convinsa ca am platit banii (50 RON) degeaba, ca am dat peste o tzacanita ......
Intr-o saptamana mi-au cazut TOATE. Se uscau si cadeau. Ma stergeam cu prosopul dupa dus si gata.

Acum, eu nu zic ca toate alunitele sunt la fel. Si eu am una mare pe frunte, dar mi-e frica sa umblu la ea. Cred ca acolo va ramane forever. Am vrut sa va arat ca alunitele alea mici si multe, care atarna inestetic, se trateaza foarte usor.


Irina, mami de Andrei (03.03.2006)

www.dropshots.com/Irina71
Multe poze cu mine






Apar de la soare si nu te dai pe ele cu solutii pt. ca daca le agresezi se pot maligniza. Eventual se scot sau se urmaresc cu dermatoscopil pt. a vedea daca evolueaza spre ceva cu potential malign sau nu .

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela amalia

Si eu sunt "plina" de alunite de toate felurile/marimile pe spate(mai ales) si mai peste tot si nu sunt speriata, pentru ca, zic eu ca ale mele sunt mostenite de la taticul meu...El era plin de astfel de alunite de care am si eu...
Nu cred ca ar fi cazul sa te sperii...oricum ca sa te linistesti fa o vizita la un dermatolog bun.




www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

Sarbatori fericite!!!
"La douazeci de ani, domina vointa; la treizeci, mintea; la patruzeci, ratiunea." (Benjamin Franklin)


Nici eu nu vreau sa o sperii pe Iulia- si eu am alunite- dar ea a spus ca RECENT au inceput sa apara.Asta presupune neaparat VIZITA LA MEDIC.
Iulia esti sau ai fost insarcinata recent?Stiu cazuri in care apare o adevarata 'explozie' de alunite in timpul sarcinii.Nu ma refer la masca gravidica ci la alunite, chiar reliefate.
Mult succes, mergi la medic si cel mai probabil nu ai de ce sa te ingrijorezi!

Erinn's mummy

Hawaii Mexico US * Around The World * Wedding
* Erinn Kendall *KUALA LUMPUR

Mergi la inceput