nasterea la elias

nasterea la elias | Autor: adelapop

Link direct la acest mesaj

pana acum nu mi-am pus intrebarea asta insa am tot citit de intamplari nefericite ale fetelor ce au nascut la elias.
cele care ati nascut va rog sa ne impartasiti si noua experienta voastra la elias ca deja incep sa imi pun semnse de intrebare......
am inteles ca sunt asistentele foarte "pretioase" ...
25+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

adela, a fost la un moment dat un topic, deschis chiar de cristina, daca nu ma insel, dar nu stiu cum sa-l caut;
anasia 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375
Aici ai povestea nasterii lui Filip care s-a intamplat la Elias.
Daca ai pune cateva intrebari concrete despre ce te intereseaza as putea sa te lamuresc mai bine.

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

NU sunt deloc asa, stai linistita. Mai e cate una, majoritatea sunt OK, sufletiste, fara sa le dai bani. Eu tocmai m-am externat ieri dupa-amiaza si am cuvinte bune despre majoritatea lor. Si am dat doar 10RON in 6 zile de spital celei care mi-a imbracat puiul la externare. Mai vorbim, deocamdata ma acomodez cu puil, cu hainutele, etc...DianaD 39w + 4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Daca ai ceva anume sa ma intrebi, raspund cu placere.DianaD+Buflici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

diana, ti-am trimis un pm;
anasia 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Eu am nascut la Elias anul trecut si am scos fetita din maternitate cu clavicula rupta, hematom la capsor (clavicula s-a vindecat, dar unde a avut hematomul forma craniului se simte la pipait ca nu e cum trebuie, si pediatra mi-a zis ca asa o sa ramana) si plina de secretii. Pt ca nu au aspirat-o bine la nastere am ajuns cu ea la Gr Alex cand avea 3 zile cu diagnosticul "pneumonie de aspiratie". A fost crunt.

Asistentele sunt foarte dragute, in afara de moasa Fulvica, parca asa o chema, pe care imi venea sa o bat cand eram in travaliu.
Dar toate in rest s-au purtat super, chiar si fara sa le dai ceva.

Dar asta nu m-a incalzit cu nimic, avand in vedere ce-am patit cu copilul...
Cam asta despre nasterea la Elias, din experienta mea.
Acum nasc la Municipal, nici prin cap nu-mi trece sa ma mai duc iar la Elias.

Cineva imi spunea, la cateva luni dupa ce am nascut eu, referitor la maternitati, ca "Elias-ul e hotel". Inclin sa-i dau dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adela la mine la semnatura o sa gasesti povestea nasterii Mirunei, care a avut loc tot la Elias, acum 4 luni.
Asistentele si medicii de la nastere au fost super, iar asistentele de la neonatologie, cam scarboase intr-adevar, cel putin mie asa mi s-au parut. Cam delasatoare si tembele, unele. Noroc ca nu le-am vazut prea mult la fatza. Dar per total, conditiile super, personalul cu anumite exceptii, la fel

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Eu am nascut la Elias in toamna.
Pentru mine a fost super si pt Inutza la fel.
Sunt pareri si pareri.
O sa citesc ce li s-a intamplat fetelor, sunt curioasa.
Dar la mine a fost ff bine.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

La mine a fost ff bine; am nascut in toamna si prima data nascusem la Municipal; mi-a placut mult mai mult la Elias.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

heeei bine ai revenit dianad
multa sanatate si felicitari pentru bebelica ....wooowww...stiu ca vorbeam cu tine inainte de nastere si acum gata...esti cu ingerasul in brate...... ce emotii mamam mamama....
nu ma refeream la bani ci la modul cum raspund la solicitarile tale...daca ti-e rau. am citit tot pe aici pe forum despre niste situatii neplacute.
acum nici eu nu ma astept sa se poarte ca si cand as fi singura pacienta a lor sau singura mamica care naste dar oricum...sa fie uman
26fix

quote:
Originally posted by dianad

NU sunt deloc asa, stai linistita. Mai e cate una, majoritatea sunt OK, sufletiste, fara sa le dai bani. Eu tocmai m-am externat ieri dupa-amiaza si am cuvinte bune despre majoritatea lor. Si am dat doar 10RON in 6 zile de spital celei care mi-a imbracat puiul la externare. Mai vorbim, deocamdata ma acomodez cu puil, cu hainutele, etc...


DianaD 39w + 4d

Mergi la inceput