Iepure pe varza de humus

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

wow , nematics. am facut ieri o chestie
linte rosie fiarta ( o inmoi o ora si fierbe repede cam in 20 de min nu-i trebuie multa apa)+ lamaie+ usturoi+frunze de coriandru+piper negru+ulei de masline+apa+sare + chilli powder-la blender toate . ce bun a iesit !!! cu paine prajita si rosii....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Fato, ala fu trecut, k, humusu-i de viitor! Ne hranim cu humus pe arta, aaa pardon, pe piine! Deci asha arata viitoru: humus shi arta!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

si azi fac Pad Thai ( taitei de orez cu tamarind shrimp si tofu) daca iese bine va dau reteta ca la restaurant e tare bun pad thai-ul asta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aha, entropia functioneaza si la Forum:D

Michelle, miam miam, da cu linte verde oare merge?> ca eu doar din aia am acasa

nematics, asta zisei eu cu baudlelairu



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by michelle7

wow , nematics. am facut ieri o chestie
linte rosie fiarta ( o inmoi o ora si fierbe repede cam in 20 de min nu-i trebuie multa apa)+ lamaie+ usturoi+frunze de coriandru+piper negru+ulei de masline+apa+sare + chilli powder-la blender toate . ce bun a iesit !!! cu paine prajita si rosii....







Michele

sic sic sic

eu tot asta am facut dar in plus cu un pic de tahini!!!!!

si-l maninc cu pita chips de la Waleed's foods, all natural si fara prezervative

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by nematics
[br
Michele

sic sic sic

eu tot asta am facut dar in plus cu un pic de tahini!!!!!

si-l maninc cu pita chips de la Waleed's foods, all natural si fara prezervative

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"



pai si atunci de ce intrebi? sa ma verifici?

sabina - sigur merge si cu linte verde ( las-o 2 ore la inmuiat in apa calduta ca fierbe mai greu si tu ai treaba n-ai timp de pazit oala) . eu la lintea verde as baga si o rosie decojita in blender sa-i dea dulceata pe care lintea rosie o are ( zic si eu)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

quote:
Originally posted by michelle7

quote:
Originally posted by nematics
[br
Michele

sic sic sic

eu tot asta am facut dar in plus cu un pic de tahini!!!!!

si-l maninc cu pita chips de la Waleed's foods, all natural si fara prezervative

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"



pai si atunci de ce intrebi? sa ma verifici?

sabina - sigur merge si cu linte verde ( las-o 2 ore la inmuiat in apa calduta ca fierbe mai greu si tu ai treaba n-ai timp de pazit oala) . eu la lintea verde as baga si o rosie decojita in blender sa-i dea dulceata pe care lintea rosie o are ( zic si eu)







neah, Michelle, da' nu voiam sa fac prostii!! Ca alaltaieri am facut HUMUS-ul cu CONOPIDA si MORCOV!!! tot dupa reteta ta!!! Acu' ca e ultima saptamina de post, tot ce prind prin frigider se transforma in humus

Traiasca Humusul!!

Iren - ai zis ceva???

PS:

si eu tot linte verde am avut, dar iese prea zemos

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nematics spune:

Iren

nu inchide ca n-am terminat cu Michelle,
ca pe ea numai aici o mai pot gasi!!!

Michelle - mai am niste varza de Bruxelles, crezi ca pot sa scot niste HUMUS si din ea??

" Cita luciditate, atita drama - Camil Petrescu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

nematics ce zici de o varza a la cluj de post ( scoti smantana sau pui smantana vegetala)

am fiert orez cu bob scurt
am luat un borcan de varzaa murata tocata . am spalat varzaa sub jet de apa si atat
un pahar de smantana
"carnea" am preparat-o asa. jumatate de ceapa prajita in ulei in care am pus 3 ardei jalapeno fara seminte ( se poate inlocui cu 1/2 ardei gras mare) , o cutie 400ml suc de rosii si granule de soia cam 1 pahar si jumatate . am adaugat cam 2 pahare de apa ca sa se umfle granulele

am uns un vas cu margarina si am alternat varzaa -orez- mixul de granule 2 linguri de smantana si tot asa . ultimul strat a fost varzaa acoperita cu smantana. am pus la cuptor la 350 F , (175 C) 90 de minute . a iesit suuuuuper .








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

nah ca ne-a prins Veve cand s-a dus toata lumea la culcare.



Mergi la inceput