Dieta Sandei Ladosi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Bafta la slabit!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Si eu incerc (nu totdeana resusesc) sa tin un regim disociat pe mese, si pana acum am dat jos cam sase kg, dar am avut si am destule abateri....Deci functioneaza foarte bine.
Acum vreau sa ma apuc si de sport si sa fac si o serie de sedinte de masaj..

Oana

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana8188/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

mira_m te rog poti sa-mi spui mai multe despre dieta ta, mai exact sa-mi spui ce mancai la mic dejun, pranz, cina. Sper ca nu te bat prea mult la cap.
Multumesc.
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

quote:
Originally posted by diana11

mira_m te rog poti sa-mi spui mai multe despre dieta ta, mai exact sa-mi spui ce mancai la mic dejun, pranz, cina. Sper ca nu te bat prea mult la cap.
Multumesc.
Diana



si eu vreau! Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Merci fetelor de raspunsuri,sper sa ma tin de data asta de disociat,in plus maninc mult ananas.

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

eu am vazut un interviu cu sanda ladosi in care a spus ca a slabit prin infometare.( cred ca era in perioada eurovizionului) ca a incercat N diete si pana n-a ajuns sa rabde de foame nu a slabit .dar era mai demult interviul. poate intre timp a trecut pe disociat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Michelle7 are dreptate. Si eu am slabit 30 de kg in 6 luni. Prin infometare si sport, exclusiv. Altfel, cu diete, doar cu putina miscare, mers pe jos, nu tine!

Rabzi, inghiti in sec, te rogi sa-ti fie milostiv stomacul, sa n-o dai in gastrita sau ulcer, tragi de fiare - exercitii aerobe, nimic de forta - asta depinde si de conformatie, pt filiforme e bine sa faca si ceva exercitii anaerobe (de forta).
Nu-i nevoie sa urmaresti ce manaci pt ca nu prea mananci; apa - cand simti ca nu mai poti de foame si somn cand deja foamea devine un feeling omniprezent. Si functioneaza!

Dar e cumplit, ajungi sa te simti vinovat si daca bagi in gura 5 capsuni mai mult decat ti-ai propus, incet, incet dispare simtul umorului - observatia care mi-a fost facuta cel mai des dupa ce am slabit, (cui ii arde de umor cand e mort de foame? )

In plus am dat in anii ce au urmat in bulimie, dar cand am constientizat unde am ajuns, m-am lasat de regim - mai fac cateodata sport de drag. E adevarat ca am pus la loc jumatate din cat am slabit, dar sunt grasuta si simpatica, rad cu pofta, ma enervez in magazine ca nu-mi gasesc haine moderne numere mari, dar macar acest stess e rar, fata de o foame totala.

Aveti grija ce va doriti!

PS: Am recitit ce-am scris si zici ca-i un pliant cu testimoniale anorexie/bulimie, dar si acum mi se face pielea gaina cand imi amintesc ce ingrozita am fost cand am realizat ca mi-am subminat psihicul pt o silueta de viespe. Si nici macar nu e vreo diferenta. Am avut chiar mai putin succes la gagii decat aveam cand eram grasuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Boticelina,30 de kg. in 6 luni sint prea multe,ai facut abuz.Eu as fi fericita daca in 6 luni dau 10 kg jos.Daca dau 15 intr-un an de zile ar fi minunat,nici nu vreau mai multe ca doar nu vreau sa ajung anorectica.

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Inca ceva ce nu inteleg,cum ai avut energie sa faci sport daca nu mincai nimic?.Eu iau supliment de Fe,Mg si Ca ca sa am energie pt. a face sport, plus copii si etc.Altfel nu as rezista.Si recunosc mai maninc ciocolata pura cu 72% cacao,tot pt. energie.

Anca,Bianca 02.02.03si Cris 12.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anky, eram in facultate atunci, n-aveam casa, copiii, nici griji, da' ce sa ma fac eu fara griji, asa ca mi-am facut singurica griji, mi-am zis, da, sunt foarte grasa - eram, aveam 98 kg si m-am pus pe slabit, am ajuns in 6 luni la 68, apoi, dupa o vara petrecuta in 2Mai, aveam 62 kg.

M-am chinuit 2 ani sa ma mentin, cu asta am dat in bulimie, apoi am pus inapoi in cinci ani mai mult de jumatate (fara prea mari eforturi - doar bunatati si un sot incantat de colaceii mei). Nu pot sa dau nici un sfat celor care vor sa slabeasca, e bine sa fii mai suplu pt ca te simti tare usor, e foarte bine, am simtit diferenta, pt ca pana sa slabesc am fost toata viata grasana dar daca iti ruinezi confortul psihic eu zic ca nu merita.

Am observat ca acele carticele pe care le scoteau "doctorii nutritionisti" pe vremea comunismului sunt mai bune acum decat toate dietele de vedete. Au tabele orientative, au meniuri cu de toate (dar cu caloriile numarate). Dupa cartile alea greutatea mea ideala functie si de grupa de varsta e undeva in jur de 66-69 kg. Si pe cuvant ca asta e greutatea la care am aratat cel mai bine. Sub pragul de 68 kg incepusem sa ma emaciez.

acum mi-a recomandat iar doctorul sa slabesc, o s-o fac, dar o s-o iau usor de tot, ma inspaimanta doar gandul de regim.

Mergi la inceput