The best of aug-sept-oct 04 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut

Ca va aud vorbind pe aici de trici...avem si noi una, no name, care sa facut praf, a incercat tati sa o mai carpeasca dar materialul e foarte moale si nu tin surubele, inca merge pe roti dar nu prea o mai putem conduce, eu una nu mai cumpar alta, acum deja mi se pare inutila cea cu tavita de pus picioarele, Stefan nu prea mai sta in ea sa-l plimb eu, chiar i-am luat tavita jos si merge singur, o impinge cu picioarele, plus de asta, degeaba o conduc eu din spate cu manerul ca tot el pastreaza directia invarte din ghidon cand nu ma astept si nu o data am luat directia...perete!!Pe afara nu prea am iesit, in parc niciodata, pentru ca nu prea e comoda pentru lenevit si baut apa/ceai, si plus de asta, cea care o avem noi e fff greu de condus pe afara, practic simti ca toata se rupe , a costat vreo 120 de lei asta vara si a fost cam cea mai rezopnabila de pe aici, ceva de "firma" io nu am vazut prin Bistrita dar nici nu cred ca dadeam banii daca era prea scumpa
DAR ca tot m-am uitat eu la site-ul dat de aissa, am ochit ceea ce vreau pentru al meu, www.crazytoys.ro/product.php?prod_code=BM1250-R" target="_blank">asa ceva numai sa strangem banutii...

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos(19.08.2004)
poze
Haideti sa-l ajutam pe Alex, haideti la bazar!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Neata fetelor!

Raluca sa stapaniti sanatosi noua masinuta!Si asteptam poze cu ea in functiune si cu proprietara calare!

Daniela e o scumpa Alma (ce fain se da pe "tobogan")!Chiar ieri ma gandeam ce-o fi cu tine de nu mai dai nici un semn de viata....ma bucur ca sunteti ok!

Mai fetelor ce pofta mi-ati facut pe masinute... Si Ovi tot zice ca vrea sa-i cumpere la bazuc una electrica....asa ca nu-i arat site-ul asta ca sigur pica in "pacat"!

Pupici!




Ioana(18+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
Poze Yahoo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Ana_a, nu stiu cum e casuta aia dubla, ca nu era desfacuta din cutie.Pe poza de pe cutie parea ca e din fas, dar nu stiu sigur daca e de exterior sau nu...

Pufy, cand mai faci eco?tin minte ca eu de-abia asteptam sa mai fac eco sa o vad pe Ilinca....

Danyce, Alma e o scumpa.Si cu bluzita aia cu Pooh e mortala.Ce bine ca aveti curte...Asta e si visul meu, sa reusim sa ne mutam la o casa care sa aiba si curte...si sa avem multi catei...

Naty
, ce fel de masinuta aveti? Tati al nostru s-a declarat de curand impotriva celor electrice ( ca nu face copilu' miscare, citez), asa ca noi ne-am uitat dupa un tractor cu pedale . Auzi, fetita pe tractor .Ma rog, vedem noi....

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Multumesc herra, geo, mada, ioana!
Patrice masina e pentru parinti nu pentru pitici.
Sunt asa de fericita fiindca o asteptam de mult, am dat avansul de o luna si ceva si de abia ieri am putut sa o luam. Deja o iubesc, desi la inceput m-am opus din rasputeri sa o luam.

dixie noi avem tricicleta Baby Care, am luat-o cu 1.250.000 de la un magazin de langa noi. Mi se pare un pic cam greu de manevrat si, cum zicea si Mada e cam mare, nu intra in masina. Totusi pare destul de solida, avand in vedere ca a rezistat tuturor tentativelor intense de dezmembrare ale Dodolinei.

Termometru avem digital, ii luam temperatura in ureche. Sincer, mi se pare cea mai buna achizitie pe acre am facut-o de cand s-a nascut Ioana. In primul rand ii luam temperatura intr-o secunda, fara sa fie nevoie sa o dezbracam sau s-o enervam in alt fel. Din acest motiv, Ioana nu protesteaza catusi de putin, ba chiar o distreaza. Auzisem pareri ca nu sunt tocmai exacte. Totusi unica data cand Dodo a avut febra ne-a aratat foarte bine. A fost minunat ca l-am luat si la spital - cu aceeasi ocazie, asa ca am venit luarea temperaturii cu un termometru tocami scos din poponetul altui copil.

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Naty, silly me .Sa o stapaniti fara accidente!

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Dixie si ... sanatate la puiut!
Prin parc ati mai ajuns?

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Merci Patrice

Daniela am vazut-o pe Alma cea dragalasa.

Raluca si Ioana - Alexandra (10.10.2004)
poze pana la 8 luni, poze noi
poze si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Salut, fetelor!

In primul rand, multumim tuturor pt aprecerierile la adresa domnisoarei.E o domnisoara incapatanata si nazdravana, dar ne-a vrajit cu totul si e cea mai scumpa minune a noastra. Cred ca la fel simtiti si voi fata de puiutii vostri.
Ioana, si eu m-am gandit la voi, mai ales ca am visat zilele trecute ca as fi avut iar burtica, dar a fost doar un vis.Mai asteptam cel putin pana la anul.Pana atunci va fi si gradina gata, imposibil de evadat din ea(am vrut sa facem doar o poarta solida si acum va fi complete makeover, atata ca mai dureaza vreo 2 luni pana la final).
Aissa, Ania, sunt super ```garsonierele`` puiutelor voastre!Sa le stapaneasca sanatoase!
Naty, sa aveti parte de multe vacante frumoase cu masinuta cea noua!Noi mai asteptam ca acum investim toti banii in gradina, deci in lemn, dale, casuta si accesorii.
Dixie si cine mai intreba de triciclete, si noi avem una din plastic si metal, relativ usor de manevrat, atata ca Alma schimba mereu directia in parc si ajungem cu greu acasa.Parca de la Smoby e.
Termometru avem diigital rectal si nu am avut probleme cu el, e prietenul nostru de incredere la nevoie.
Revin mai incolo ca m-a acaparat domnisoara (tati al nostru iar a plecat in delegatie, asadar e calare pe mine acum, iar eu mai am de invatat). O zi buna si pupici de la noi!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma,poze noi,si mai noi,cele mai noi,nou-noute,
poze yahoo


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:


Ana_a, casuta aia dubla nu e facuta sa stea afara. E intradevar din fas, dar nu un fas prea grozav si nici prea rezistent. Am vazut-o desfacuta in Franta. Aici cred ca o gasesti si in catalogul Quelle. Dar culmea e ca era mai ieftina in Franta decat aici. Si nu e singura jucarie la care am observat asta. Eu ma gandeam la un moment dat sa imi rog prietenii sa mi le cumpere de acolo si sa mi le trimita.
Si noi vrem casuta cu tunel si cort, dar inca nu avem unde o pune. Ma intreb daca e si anti-UV, ca ne-ar prinde foarte bine pe plaja la mare!

Aissa, noi avem o masinuta de genul acela, pe care sa o impingi cu picioarele, dar nu e foarte inebunita dupa ea. Prefera sa o impingem noi decat sa munceasca ea!
Vrem sa trecem insa la tricicleta ca sa invete sa pedaleze si ulterior sa ii luam bicicleta.

Avem un tobogan mic ca l-am prins la solduri cand avea Marina doar vreo 8 luni. A inceput sa adevarat sa il foloseasca cam pe la 1 an. Acum il foloseste destul de des. Problema e ca s-a uitat la televizor la circ cu acrobatii. Si a inceput sa se ridice in picioare pe cel mai inalt punct al toboganului! Cred ca o voi da o scoala de circ, macar sa invete cum trebuie .

Ok, recunosc, trebuie sa ma abtin sa mai cumpar jucarii. Dar imi place atat de muuuuuult!

Dixie, nu te ingrijora ca sunteti codasi la dinti, si Marina e la fel. O fi ceva cu cei nascuti pe 3 octombrie 2004 . Are 6 dinti, iar al saptelea tocmai a inceput sa iasa. Doar ca ea are 4 jos si 2 si un pic sus.
La ce ora s-a nascut Victor Cristian ?

Danyce, e o scumpa Alma. Si ce codite are! Marina nu are inca prea mult par. Arata de parca ar fi tunsa baieteste! Ii creste mare doar bretonul dar pe ala il tundem sa nu ii vina in ochi!

Nature, vazusem tractor la Brasov.


Sanziana & Marina (03/10/2004)
http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:


Sanziana,
Victor Cristian s-a nascut pe 3 oct 2004 la 17:30.
De ce - are vreo legatura cu dintii ?!?!?!?

Naty - ei ajung in parc la Romniceanu cu bona noastra (cea noua) aproape in fiecar zi, dar uneori stau si in parculetul de langa bloc.... Eu nu ajung cu el in parc nici macar duminica, ca ori il scoate mama, ori mergem cu el cu tot la cumparaturi...

Despre triciclete... ma gandesc sa o iau pe asta, ce ziceti?
http://www.reclama.ro/triciclete-copii/tricicleta-confort-2113/

Victor e un pic mai inalt decat alti copii de varsta lui, ma gandesc insa... aceste triciclete raman repede "mici"?!

Aissa, pune si tu un link cu tricicleta ta sa vedem si noi ce aveti!


Dixie

Mergi la inceput