Clubul coafezelor - stylistelor ( 2 )

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natta spune:

Salut Fetelor, sper sa nu va suparati ca va deranjez si eu, dar am nevoie de un sfat.
Am parul drept si vreau sal fac putin ondulat sau cret dar asa mascat. E posibil sa fac asa ceva in conditiii de casa ca sa tina 2-3 saptamini. Daca da, cum? De ce am nevoie?

multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

buna fetele profesionistele! am nevoie de o parere profi pentru o coafura ...o sa pun o poza cu mine fix asa am parul si acum ca in poza si ca lungime si culoare vreau sa-mi spuneti cam ce coafura m-ar prinde bine la o nunta la care voi fi nasa eventual poate imi puneti si o poza cu o coafura sa ma prind si eu
va multumesc din suflet

edit ca uitai sa pun poza
nusha



INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Uite aici idei. http://www.2hairstyles.com/mid2.shtml
Si au variante si pe scurt, midi sau lung.
Sper sa iti fie de ajutor...
Oricum, eu doar l-as fila si coafa, iti sta tare bine, ai o fata de papusa !

Ana


_
Annablue si Adita(1.11.2002)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

fotografii cu noi

coafura preferata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

anna multumesc frumos pentru link si compliment sincer si eu m-am gandit doar sa-l coafez si sa-l las asa cum e dar o sa-mi fie sigur cald si o sa ma enervezeas vrea totusi sa-l prind cumva...ma uit in link sa vad poate gasesc ceva

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

Buna,

vreau sa cer si eu o parere.....sunt satena, dar ma vopsesc demult timp; acum de cativa ani sunt roscata ; ma fac cu o combinatie de 2 vopsele; loncolor rosu titian si wella rosu exotic; m-am obisnuit cu culoarea asta; am ochii caprui si sunt destul de palida la fatza; as vrea insa sa imi schimb nuanta sa ma fac ceva spre saten, nu ciocolatiu mai mult asa culoarea nisipului si as vrea si niste suvitze.....ma mai bate gandul (avand parul drept) sa imi fac ceva sa stea mai ondulat; am vazut la o colega ca e asa un pic ondulat ca niste onduleuri mari si lasate...nu vreau prea cret ca sigur nu imi sta bine si ma face sa par grasa; am parul destul de lung si in principiu il filez si vine pe fatza un pic...nu prea stiu exact cum sa explic....ce imi puteti recomanda; cum sa cer referitor la bucle; tipul la care ma fac nu prea e adeptul permanentului si nici eu nu as vrea sa imi stric parul...
si inca ceva la salonul unde ma duc au trei tipuri de vopsele joico, wella si loreal......ce sa aleg si ce suvitze?.....

am emotii mari ca nu as vrea s-o dau in bara si sa imi iasa ceva nasol......e greu cand mai multi ani te obisnuiesti cu o anumita nuanta.....mi-e frica de schimbare, dar totusi vreau sa imi schimb lookul un pic

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Salutare, tuturor!

Ce mai fac fetele cochetele?
Scuze de lunga absenta, dar asa cum scria una dintre voi, am avut tare mult de lucru...nuntile sunt inca in top, botezuri la fel, asa ca seara, pe la 21, dupa 12 ore de munca, sincer, nu mai eram in stare nici sa citesc, dar mai sa va raspund.

Dar trebuie sa-mi onorez obligatiile...ca asa-i frumos...
Asa ca, sa incep:

Margas 2005, se mai poarta ciocolatiu cu suvite, dar ca sa-ti pot spune daca iti va sta bine, trebuie sa-mi pui o poza ...altfel nu am cum sa te ajut...

Aime, ce vrei tu, sincer nu-ti recomand sa incerci acasa...
Roscatul e tare pacatos, as spune ca ne da de furca aproape ca si negrul...
Teoretic, da, ai putea pune un ciocolatiu inchis, ar acoperi, dar nu 100%...totusi vor mai ramane la lumina de zi reflexe de roscat, iar daca vrei si suvite, decolorate, rosu va fi si mai evident...
Coafeza ta va sti sa te indrume ce e de facut pas cu pas...
Eu una as face un decapaj( o stergere a culorii).

Mirela, ma bucur ca-ti place noua tunsoare, daca ai primit si complimente, e clar...

Mia nu-ti pot vedea pozele, incearca te rog, sa pui din nou poze...

Ioana, in afara de cele de la Avon, Oriflame si balsam de par de la Chicco, nu prea stiu alte produse pentru copii...

Annablue, coafura pe care ti-ai ales-o e intr-adevar faina...dar vazand pozele tale, realizez ca tu ai parul destul de scurt...nu stiu cum ai rezolvat-o pana la urma...am citit ca in 26 aug e marele evniment...daca gasesti un salon bun, un stilist la fel,si daca parul ti-a mai crescut, poate ai sanse...

Nikole, si zici ca le-ai trimis poza la salon?
Ce tare esti...
Spui ca japonezii nu-s buni la tuns?
de ce?

Natta, poti sa folosesti un ondulator de par si multa spuma extra strong...dar chiar 2 saptamani nu te va tine...
Sau, pus pe bigudiuri mari, de volum, tot cu spuma.

Nushulica, scuze, sper sa nu fi trecut evenimentul la care mergi...
Daca mai ai nevoie, da-mi pe pm adresa ta de mail, si-ti voi trimite niste poze ca model...

Loreena, ce vrei tu sa-ti faci, ma refer la scimbarea culorii, poti, dar numai la salon, dintre produsele pe care le au, iti recomand cu mana pe inima, joico...
Cat despre bucle, da-i ideea stilistului tau, sa-ti faca un permanent f. slab, cu bigudiuri mari de volum si cu solutie de permanent pentru par vopsit...nu te va tine mult, dar asta este ideea...si nici nu-ti stica parul.
Insa, intre permanent si vopsit/suvite, neaparat sa lasi o perioada de minim 2 saptamani.

Va Ciufuleasca Dolores...si de acum sunt aproape...promit...




DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

trimis pm astept cu nerabdare

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Nushulica...tot cu nerabdare astept sa vad daca ti-a placut ceva...
Am trimis mail...


DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

tot cu rabdare iti zic ca imi plac cocurile alea la nebunie vreo 2 din ele mi-am ales unul l-am listat si merg cu foaia la coafor sa-mi faca asa...iti multumesc din suflet si daca cocurile alea sunt facute de manutza ta ...sincer fetelor sa vedeti ce arta e in cocurile alea
vorbim dupa nunta

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Nushulica , ma bucur ca ti-ai gasit ceva...si da, toate sunt facute de manutzele astea harnice...mi-ar place sa stiu care ti l-ai ales...

Distractie placuta...
Si noi mergem duminica la un botez.


DORIS siINES

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI



Mergi la inceput