Clubul coafezelor - stylistelor ( 2 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Ana Maria, scuze...dar am un program turbo...asa ca te rog sa-mi trimiti pe PM adresa de e-mail, si-ti voi pune cateva poze, am gasit ceva fain...
O zi buna...tuturor!
Sa fiti frumoase!



DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Draga Doris,
mi-ai mai dat tu nr. tau de mobil si eu, lesinata, asa de bine l-am pus de nu-l mai gasesc. Te rog din suflet sa mi-l mai dai o data pe PM ca vreau sa vin la tine neaparat, cat de curand.
Vreau o schimbare majora, vreau sa ma tund scurt, chiar foarte scurt si sa ma si "blonzesc". Parul meu acum este tuns in trepte, pana la umeri,e ondulat si e destul de des dar cu firul subtire, e vopsit negru cu Casting de la L'oreal (fara amoniac). Nu m-am vopsit de vreo 3 luni in ideea unei schimbari, sper sa nu mi-l stric daca-l decolorez cu un produs profesional (ma gandeam la blond'or de la Wella), tu ce zici? Mi-ar place o tunsoare scurtutza de tot si zburlita ca am trasaturi frumusele (na ca ma si laud acum) dar sunt cam plinutza si la fatza de cand am nascut, insa am mai vazut grasune tunse asa si le statea bine. Uita-te aici, sa vezi si mutra mea.http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551227944
Te-am pupat,



Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona71 spune:

Doris,ti-am mai cerut sfaturi asa ca abuzez
As vrea sa schimb ceva dar nu stiu cum .Imi plac tare mult suvitele dar nu stiu daca se mai poarta.Eu sunt satena (hasselnut se numeste in germana)inchis.M-am vopsit singura acasa caci de cate ori ma duceam la coafor nu eram multumitaPoti sa imi recomanzi ceva?Ce vopsea si culoare sa cumpar pt suvite?Sau sa nu risc si sa ma duc la coafor!Se mai poarta?Da-mi un sfat te rog!Am sa incerc sa pun foto ca sa ma vezi dar nu stiu cum
Weekend placut tuturor!Multumesc anticipat Doris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna fetelor!Am si eu o intrebare la viu si va rog sa-mi raspundeti pt. ca, trebuie sa fac ceva cu acest par al meu.Se poarta in continuare ciocolatiul?Ce firme au ciocolatiu mai de soi?Eu m-am vopsit cu Wella Safira - cafea turceasca si imi iese mai inchis decat este in catalog, adica saten inchis.Acum m-am gandit sa combin Cafeaua turceasca de la Wella sau castaniul oriental cu scortisoara tot de la Wella.Ce spuneti?castaniu cu culoarea scortisoara ce ar rezulta?nu rezulta un ciocolatiu?
Dar de noile nuante de la Wella de ciocolatiu ce spuneti?le-ati incercat?cum ies pe par?care vi se pare cea mai frumoasa din cele 3?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

Doris....ce se maia ude cu mail-ul??? Ca pe 14 merg la tuns si vopsit!!!

multe poze
HAI DINAMO!!!!

Asta e viata mea..este si buna si rea dar e mai buna fara tine in ea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza, Fetele!

Ana Maria, ti-am trimis pozele pe mail...
Nadyana, in primul rand te rog sa pui o poza...sa imi pot da seama cum esti acum...si da, Wella are nuante reusite de ciocolatiu!
Ramona, sincer suvitele nu se mai poarta, asta pentru ca m-ai intrebat...se poarta o singura culoare, cat mai aproape de natural...
Iar daca vrei suvite, nu incerca acasa, as putea sa-ti recomand o pudra decoloranta, dar e vorba si de oxidantul care se foloseste, asa ca sigur nu te-ai descurca acasa, deci, sfatul meu, mergi la salon si fii foarte explicita ce vrei, ca sa nu ai surprize!
Mirela, astept sa ma suni, sa facem o programare.
Ti-am trimis pe mail nr meu de tel.
PM nu ai activat?
Moko, Da!
Se poate face acea freza fara probleme...si o sa fie super!

Daca am omis pe cineva, scuze, trageti-ma de maneca!
Sa fiti frumoase!




DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

quote:
Originally posted by Doris-Alina
Moko, Da!
Se poate face acea freza fara probleme...si o sa fie super!






nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona71 spune:

Mersi mult Doris!
Nu prea imi place o singura culoare,mi-i se pare ca nu e bagat in seama,Am sa vad...
O saptamana buna tuturor!Si mersi inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Merci mult Doris, dar totusi mai am o intrebare si te rog sa-mi raspunzi cand ai timp.Acum nu am o poza dar sper sa pot pune si eu o poza in curand.Acum sunt saten inchis.Si asi vrea sa-mi iasa asa http://www.lorealelseve.com/_hd/home.html
Doar ca pe parul meu nuantele ies un pik mai inkise decat in catalog.Te rog recomanda-mi o nuanta asa-asta ar fi un ciocolatiu mediu spre inkis sau ce crezi ca este dat acest model dintre nuantele L'oreal?
Si, in fine, care este regula?De ex. eu imi iau o nuanta de ciocolatiu si intentionez sa-mi iau separat oxidant 9 sau 12 volume.Cu cat pui oxidant de vol. mai mare cu atit nuanta va iesi mai seschisa, mai clara, chiar daca este vb. de ciocolatiu?Adica daca inlocuiesc oxidantul din cutie cu unul de vol. mai ridicat, crezi ca imi iese ca pe catalog?
Ce imi recomanzi, Doris de la L'oreal pt. a putea fi cat de cat nuanta asta?
Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margas2005 spune:

Buna fetelor!BINE V-AM GASIT.
Doris ,as dori cateva sfaturi de la tine.De ani de zile(15 ani) ma vopsesc roscat de la wellaton .Acum m-am gandit sa-mi schimb culoarea.Am tot auzit ca se poarta ciocolatiu cu suvite subtiri.Sincera sa fiu as incerca si eu ,dar nu stiu ce vopsea sa-mi cumpar.
Te rog sa-mi recomanzi o marca de vopsea,cat si un nr.

Mergi la inceput