Hai Buzau...Buzau... Buzau!!! (7)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumesc, fetelor pentru urari !!!

Am vorbit mai devreme cu Ileana si mi-a zis ca e ok, doar ca o "cam" doare opertia ... rau !!!
Asta e, sa speram ca scapa repede de durerea asta, sa se bucure in voie de minunatzia de Ilincutza!!! E nasol dupa o nastere normala, cand zburzi ca un fluturas, sa te "taie" si sa te cocosezi de durere! Mi-a zis ca Ilinca seamana leit cu Luca, doar ca pare un pic mai satena! Manca-o-ar mama de printzesa mica!!!!


Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hai sa va intreb si pe voi (am postat intrebarea si pe "parintii intreaba ..." am ceva dubii referitoare la reactiile dupa vaccinul AR!
I-am facut Dariei AR-ul luni dupa-amiaza. Dupa vaccin nu au fost probleme ca la celelalte (febra, agitatie, alea-alea); in schimb mi-a zis dr-ita. ca intre a 5-a si a 14-a zi pot aparea efecte (curs nasucu, ochisorii, eruptie cutanatga... ).
Treaba e ca Dariei a inceput sa-i curga nasucul de ieri si aseara era usor "fomfaita" Eu nu mai stiu daca asta e urmare a vaccinului sau nu ?! Si nu reusesc sa gasesc nimic pe net referitor la vaccinuri si urmari ... asistenta mi-a zis ca totusi aceste efecte ar trebui sa apara dupa 4-5 zile, ca acum ar fi cam devreme ... of,of,of ... bine ca n-are febra !
E normal, oare, sa apara aceste reactii inainte de a 5-a zi ? Sau e doar o raceala?


Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Cami, nu e obligatoriu ca dupa o nastere normala sa "zburzi ca un fluturas". Eu cel putin am mers cocosata o luna... Si operatia cred ca doare, dar se va vindeca, Ileana e tanara si peste putin timp nici nu-si va mai aminti ca a facut-o!

La multi ani pentru scumpa ta mica, Daria!

poze de la mare

poze de la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Cu raceala, nu stiu daca e neaparat urmarea vaccinului. Poate e din cauza vremii asteia... Diana nu mi-a facut niciodata reactii la vaccin, ce-mi spunea mie doctorita ca reactii adverse, ar fi febra si inrosirea zonei.

poze de la mare

poze de la munte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

quote:
Originally posted by alma

Cami, nu e obligatoriu ca dupa o nastere normala sa "zburzi ca un fluturas". Eu cel putin am mers cocosata o luna... Si operatia cred ca doare, dar se va vindeca, Ileana e tanara si peste putin timp nici nu-si va mai aminti ca a facut-o!

La multi ani pentru scumpa ta mica, Daria!

poze de la mare

poze de la munte



Meci, Alma

Stiu, si eu am mes cocosata o luna si ceva ... eu sunt mai sensibiloasa! Insa Ileana s-a recuperat foarte bine dupa nasterea lui Luca si amu' cu taietura pe burta cred ca e mai greu pentru ea!

Camy & Daria
POZE DE LA MARE
Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Cami,de vaccinul antirujeolic e vorba?
Nu stiu ce sa-ti zic,dar stiu ca e o problema daca copilul a avut recent tratament cu cortizon.Stiu ca i-ai dat Elocomul.Poate aberez,dar ia intreaba medicul si treaba asta.
Pupici si sper sa nu fie nimic .

poze foarte recente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Felicitari Ileana, refacere rapida si mult laptic.
Sa va traiasca micuta Ilinca Ioana, sa fie sanatoasa si norocoasa, sa creasca mare si frumoasa ca sa aiba Luca cu cine face nazdravanii.

Camelia, eu zic ca e posibil sa apara si mai devreme reactii de la vaccin. Si nasucul infundat nu e o mare problema atata timp cat nu are febra. Pune ser fiziologic si sunt sigura ca va fi bine. Pupam micuta Daria sa fie bine.
Dana, scumpa de tot Oana ta. Daca si Roxana ii va semana aveti cu ce va dista in urmatorii ani.
Si pentru ca noi plecam (2 septembrie) sa insotim sotul la doua conferinte (Vancouver si San Francisco) uram de pe acum Oanei tot binele din lume, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea si impreuna cu ea. Petrecere frumoasa si multe cadouri.
Alma, am vazut si eu pozele de la mare cand le-ai pus, dar am uitat sa iti zic sau oare ti-am zis? E superba Diana, arata foarte bine, seamana cu tine, o frumoasa.
Oana, va trimitem si voua pupicei.
Ange, bine ai revenit in Canada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Diana, mersi mult pentru urari. Iar voua va dorim si noi distractie placuta in aceste calatorii.

Cami, intreaba doctoritza, chiar daca e vorba de o raceala sau viroza e bine sa stii ce poti sa-i dai dupa ce a facut vaccinul.
La multi ani pentru ALEXANDRA ta mica .

Acum am vorbit si eu iarasi cu Ileana. O doare (sigur ca o doare, draga de ea). Eu o inteleg foarte bine (doar am 3 taieturi dintr-astea ).
Si mie mi-a povestit de Ilinca. Abia astept sa o vad si eu, sa le stiu acasa.
In seara asta il astepta pe doctorul ei sa afle ce va fi in urmatoarele zile, adica daca va mai ramane la reanimare sau o vor muta in salon etc.).




Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
www.dropshots.com/danae" target="_blank">FILMULETE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

ILEANA, SA-TI TRAIASCA ILINCA, SA FIE SANATOASA, FRUMOASA SI DEVREME ACASA!
Fetelor am fost plecata putin la munte, de aceea am primit vestile mai tarziu.
Va pup si mai asteptam vesti.

Mirona si Andrada (20.03.2003)





POZE PROASPETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalimana spune:

Ce ametita sunt!!! Abia acum v-am descoperit, si ce m-a facut sa caut pe DC a fost raspunsul pentru Camelia referitor la vaccin. Oricum: BUNA FETELOR!!! Ma bucur sa va cunosc. Sper sa vorbim si pe messenger . Camelia, avem fetitele cam de aceeasi varsta, daci avem cam aceleasi preocupari; poate vorbim vreodata. Si sunt sigura ca mai sunt mamici de ianuarie-februarie pe aici!

Mergi la inceput