Hai Buzau...Buzau... Buzau!!! (7)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Nu s-au salvat pozele, sper ca acum am reusit.

Mirona si Andrada (20.03.2003)





POZE PROASPETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Miruna, frumoase poze. Arati superb, (chiar toate buzoiencele sunt frumoase foc), iar Andrada s-a facut o domnisoara frumoasa foc. Dar are cu cine semana.
Dana, la multi ani pentru sotul tau. Ani fericiti impreuna.
Camelia, cum e la srviciu? Te-ai readaptat?
Fetelor, v-ati mai intalnit pana la urma joia trecuta? Sariti si voi cu poze...

Noi vineri am fost cu cortul intr-un loc superb, Tahquamenon Falls. A fost frumos, dar tare obositor.
Vineri am ajuns cu cateva minute de a se opri ploaia, sambata a fost o caldura infernala, iar duminica ne-a trezit la 6.30 dimineata un vant si o furtuna de credeam ca ne ia cortul pe sus. Am bagat copiii in masina, am mai fost cu inca o familie, iar noi am strans corturile. In fine, drumuri blocate, copaci cazuti, pana de curent, tot tacamul. Intr-un final am ajuns cu bine acasa, dar pe anul asta punem cortul in cui.
La sfarsitul lunii ne pregatim si noi sa plecam la Montreal, pentru botezul lui Peter. Adica noi ne pregatim, nasii se pregatesc, dar uite ca ieri am avut o surpriza de proportii cand ne-am trezit cu pasapoartele inapoi de la consulatul canadian, iar mandra nu avea viza. Ea e trecuta in pasaportul meu si banuiesc ca aia nu au prea multe cazuri d'astea si au uitat sa ii dea viza si mandrei. Am retrimis ieri actele cu o scrisoare catre consul sa vedem ce rezolvam. Nu stiu cum se intampla, dar numai noi putem avea ghinion la acte.

Am pus si eu poze noi din weekend.
Pupicei la toata lumea.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Diana, e cumplit la munca!!! Parca nu-mi iese nimik ... iar lumea se asteapta sa uit de programul de 6 ore ! Mi se face sila numai cand ma gandesc ...
Mai fetelor, eu m-am intalnit cu Oana intamplator !
Offff, mi-e asa de dor de voi ... si de intalnirile de dimineatza

Pupici,

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Mai dragelor,recunosc ca m-am facut cam lenesa si intru cam rar pe aici,dar nu mai reusesc deloc sa-mi fac timp si pentru sufletul meu.Toata ziua trebuie sa pregatesc mancaruri pentru copilul meu cel mofturos,care se pare ca a intrat in cura de slabire de la un timp,spre disperarea mea.Am incercat tot felul de metode,am eliminat dulciurile,de abia vede 1 biscuitel la cateva zile,l-am infometat...nimic.Sa va mai spun ca ia si vitamine?Ma doare sufletul cand il urc pe cantar.La 1 an si 8 luni are 10,8 kg.Numai eu stiu cum ma lupt pentru fiecare gram castigat.Macar este sanatos acum,ca sigur o luam razna.
In rest,sunt singura,cum ma stiti,fara ajutor de nicaieri.Sambata ,cand m-am intalnit intamplator cu Cami,am zis sa iesim si noi la o terasa cu copilul.N-a fost de stat,nazdravanul a alergat non-stop,si noi dupa el,a tras de umbrela,s-a urcat pe masa...asa ca nu mai iesim in formula asta.
Stiu ca am promis ca vin sa va vad,sper sa si reusesc.Mi-e tare dor de toate,am vazut pozele voastre recente,sunt superbe.A propos,Diana,pozele tale sunt chiar demne de National Geographic.Spectaculos!
Hai ca va pup pe toate,sanatate multa la copilasi si sarcina usoara pentru gravidute!


poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Diana, sper sa rezolvati cu viza Ecaterinei.
Abia astept sa ne povestesti cum a fost la botezul lui Peter.
Wow ! Ce imagini frumoase, are dreptate Oana.
Sunteti curajosi ca plecati cu totii in astfel de escapade. Toata admiratia !

Oana, poate totusi reusim intr-una din zile sa ne vedem si cu voi.
Stai linistita si Oana mea tot slabutza a fost mereu. La 2 ani parca avea vreo 11 kg. Sau... pe-acolo!
Mai important e sa fie Robi sanatos .

Cami, si eu iti simt lipsa in Crang, sa stii.
Ii mai vad uneori pe bunici cu Daria, dar dansii nu ma cunosc si atunci e mai greu sa-i abordez.


Mironna, spor la treaba.
Ce face frumusetea ta mica ?


Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mironna spune:

Buna fetelor!
Dana, multumesc. Andrada este inca la Buzau si asteapta nerabdatoare sa vina acasa. Mi-e tare dor de ea.
Diana, multumesc pentru aprecieri.
Va pup pe toate.

Mirona si Andrada (20.03.2003)





POZE PROASPETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Danuta,multzam de incurajari.Adevarul e ca el nu pare prea "slabanog",cred ca problema e la mine in cap.Dar stii cum suntem noi mamicile,avem tot timpul senzatia ca ceva nu e in regula,sau cel putin eu am aceasta senzatie.
Cred ca in week-end fac un efort si vin la voi,numai sa-mi spui pe la ce ora iesiti.
Din seria "Aventuri insangerate":aseara ne-am tamponat cu o usa metalica,rezultand un "traumatism cranian" de mai mare frumusetea.Unde mai punem ca ,in locul respectiv, mai aveam un hematom mai vechi,dintr-o alta "aventura insangerata",care s-a transformat intr-o imagine horror....de-ale noastre

poze de la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Oana, noi cred ca sambata dam o fuga la tara, ca astia anunta canicula.
Dar duminica s-ar putea sa fim numai buni de-o plimbare in Crang.

Tin legatura cu Ileana, fiindca noi pana pe 1 august n-o sa mai avem net.



Daniela mamica de Oana Maria (2 sept. 2003) si Roxana Elena (7 febr. 2006)
ALBUM OANA MARIA si ALBUM ROXANA ELENA
www.dropshots.com/danae" target="_blank">FILMULETE

www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">BEBELUSI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Oana, iar a facut buba? Vai, vai, vaie. Foloseste-te de un unguent cu ARNICA, e bun ptr hematoame, vanatai, etc.

Dana, finally, o sa ai si tu net!!!

Fetelor, uite ce-a gasit Alexandru, bantuind pe net: Imagini cu Buzaul nostru vechi. E un album in contul meu de pe webshots. Is tare frumoase.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

SALUTARE TUTUROR!

Mai Oana, ce de evenimente! Sunteti "criminali"!
Daca va intalniti duminica, dati-mi si mie un semn ca vin si io!!!
Noi am facut vaccinul de 6 luni ieri dimineatza si aseara a facut febra mare 39.5 . Azi de dimineatza era deja mai bine !

Abia astept sa ne vedem sa mai stam de vorba !

Pupicei,



Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput