Miresele anului 2006 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

In primul rand LA MULTI ANI pentru toate

Dya...felicitariiiiiii pt inelus!

Eu sunt la munca zi, pregatesc o prezentare...deh ce sa faci "munca innobileaza pe om" ...dar nici lenea nu a omoarat pe nimeni ...vad ca toata lumea se inrudeste pe aici asa ca hop si eu...caut verisoara, cuscra, matusa, sora, eventual "mamica" !!!
Pup pe toate miresicile mele dragi...

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

Eu sunt la munca zi, pregatesc o prezentare...deh ce sa faci "munca innobileaza pe om" ...dar nici lenea nu a omoarat pe nimeni ...vad ca toata lumea se inrudeste pe aici asa ca hop si eu...caut verisoara, cuscra, matusa, sora, eventual "mamica" !!!
Pup pe toate miresicile mele dragi...

Lasa bey, ca asa-i bine! ..si io munci sambata - da' de-acasa, ce-i drept..cu un ochi la lucrarea de la calculator..si cu un ochi pe aragaz la varza cu ciolan
Apai..daca tot cauti inrudeli ..ia zi...ne inverishorim sau mai bine ... ne insorim? ...ca si asa n-a' avusai io sora de varsta mea....


blondo, felicitari inca odata (conform DOOM2) pentru ineluuuuushhh


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Dya frumoasa....sa-l porti sanatoasa si iubita si fericita 1000 de ani! Sunt convinsa ca e superb! Pup la fata!
Oana daca te faci sora cu a mea Cumi, ce-oi fi cu mine???
Pup la fete!

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...pai cred ca daca stau bine si ma gandesc accept oferta ...si uite asa imi gasesc o sora, pe care chiar mi-as fi dorit-o da asta e ma multumesc cu una bucata frate...deci sora cu Kreliut ...iar cu SunSmile nici nu stiu ce-om fi...stau cam prost la legaturile de rubedenie...da eu zic ca ar fi bine un grad de "verisoara" da iar nu stiu al catelea grad ...da asta alegi tu ca poate te princepi mai bine la chestiunile astea de ma depasesc pe mine!

Cica sunt la servici ...si mai am tupeu sa zic ca fac si cine stie ce lucrare cand mie imi sta capul la legaturi de rubedenie !

Sa imi pup proaspata familie ca doar asa se cade!

Si mai trebuie sa o intreb pe mamica unui baiat frumos daca imi face onoarea sa ma numeasca matusa din ardeal!

Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!

...pentru nunta!
Wedding Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza_s spune:

LA MULTI ANI !!! tuturor florilor....

maine ne ducem sa depunem actele pentru civila....m-a apucat asa o stare, nu stiu s-o descriu, emotie amestecata cu putina teama....cred ca mai multa teama, pt ca sper sa iasa totul ok, sa nu ne mai ceara cine stie ce acte in plus fata de ceea ce ne-au spus ei ca trebuie, sau mai stiu eu ce sa se intample...sau poate gandesc eu aiurea astazi....si nu vreau sa ne programeze dimineata, nu vreau....am luat ceva sa-i dam lu` tanti de acolo, sa ne puna la ce ora vrem noi...sa vedem ce o iesi....dar acum sunt cam dispe,asa ca sa nu ma luati prea mult in seama....

..nu mi-am cumparat nimk de imbracat pt cununia civila, nici macar nu m-am uitat....asa, ca sa imi fac o idee....marti plec in cautari pentru asa ceva....

maine va povestesc cum a iesit si cat de dragute sunt doamnele de acolo....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

Acum, pe final de weekend - LA MULTI ANI!!! si din partea mea celor ce-si serbeaza azi ziua!!!
eu am avut o zi!!-ma doare tare in gat si capul (sau in cap, nici eu nu mai stiu!!)Si ca sa fie treaba-treaba, lui bogdan i s-a umflat o masea de aseara. Vai de batranetile noastre- 2 babaciuni bolnave ce suntem
in alta ordine de idei, Danutza sa ai bafta maine si sa gasesti libera exact ora pe care o doriti voi!!Sa ne zici si noua cum a mers treaba pe acolo(la sectorul 4 parca ziceai tu, nu?)

Pup la miresici frumoase!!!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
au mai ramas...
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Am vazut astazi emisiunea "Most Outrageous Moments" si erau niste filmulete grupate sub numele "Most Outrageaous Wedding Moments"... chiar ma gandeam cum ar fi daca... am pati ceva de felul acela (tortul supraetajat pravalit peste miri si invitati si alte chestii de genul acesta)... Sper sa avem noroc si sa nu ni se intample nimic neplacut!
Noi cu pregatirile nu am avansat si nici nu vad cum am mai avansa in conditiile in care de 1 Mai plecam o saptamana in vacanta, apoi fiecare din noi in cate o delegatie de doua saptamani. Cine are nunta in august-septembrie si vrea sa faca schimb? Norocul nostru ca o avem pe Raluca si se va ocupa ea de mare parte din sarcinile care ne-ar fi revenit noua! Dar tot ne raman tinutele si accesoriile...
Hmmm... si eu aveam o cuscra pe aici... Dyadya, ce-mi face nora? Oricum, daca se va continua in ritmul asta cu inrudirea, se va ajunge in curand sa fim propriile noastre bunici (vorba unui banc demential)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Desigur, zapacita cum sunt, uitai sa felicit Florile cu ocazia onomasticii. Asadar,
Sa ne traiti!
Oare miresici catolice sunt? Daca da, am si pentru ele o urare
Sarbatori alaturi de cei dragi, pline de caldura si iubire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by ooana

...deci sora cu Kreliut ...iar cu SunSmile nici nu stiu ce-om fi...stau cam prost la legaturile de rubedenie...da eu zic ca ar fi bine un grad de "verisoara" da iar nu stiu al catelea grad ...

..ma...io zic...ca tot cumatra ai fi..nu stiu....da'...daca vrei sa fi verisoara...io te las
quote:
Si mai trebuie sa o intreb pe mamica unui baiat frumos daca imi face onoarea sa ma numeasca matusa din ardeal!

...apai...daca te "matusesti" cu marcolino...inseamna ca..pe langa surori..vom fi cumetre...de nepot...nu? ..ca doar..io sunt matusa din Capitala (sau nasa...la nevoie ..aia cu bani multi


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Pepenash, nora ta face foarte bine si este foarte cuminte, adica a trecut si testul suprem de a nu atenta la rochia de mireasa agatata pe dulap, ca in duplap nu incape
Am vb azi si cu DJ-ul. Mai urmeaza sa ne si intalnim, sa ne dea playlist-ul si sa bifam ce ne intereseaza. Sper sa terminam si cu partea asta repede si atunci pot sa spun ca am rezolvat si cu muzica in intregime, pt ca pana acum rezolvasem numai jumate de problema, respectiv formatia. Iar maine sau poimaine, in functie de vremea asta minunata, intentionez sa trag aer in piept si sa bat drumul pana la Niro/sam-expo, etc sa achizitionez una alta printre care cocardele! Daca o tine ploaia asta tot asa cred ca-mi iau cizme de cauciuc sa inot prin zona cu pricina!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput