... si nasterea normala la CF 2!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

calatoare felicitari! Ma bucur ca pana la urma totul a decurs bine! Sa iti aduca numai bucurii baietelul


Petra 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:

quote:
Originally posted by calatoare

Si eu am nascut la CFR2 pe 31 dec 2005 cu d-na dr.Margaritescu. Ar fi trebuit sa nasc cu dr.Nayel, dar dansul nu s-a deranjat nici macar sa raspunda la apelurile mele si nici ale d-nei dr. Am avut noroc cu aceasta dr. a fost extrem de amabila si de buna profesionista.V-o recomand cu caldura. Are vorba mieroasa, raspunde la orice fel de intrebare, este accesibila pentru oricine si oricand se doreste.
Eu am ajuns cu dilatatie 5 si in 2 ore si jumatate am nascut un baietel de 3.100 tare vanjos. Intr-adevar, la acest spital conditiile sunt extrem de bune, iar doctorii si asistentele de nota 10.



Sunt oarecum speriata de ceea ce ai postat. Adica dr.Nayel nu vine noaptea la nasteri daca acestea se produc normal ? Pt.ca eu sunt pacienta dansului, sunt in 29 de sapt.si ma gandesc ca daca este asa va trebui sa il schimb. Pt.ca nu o pot obliga pe fii-mea sa vina pe lume intre orele 8-14 cand este el la spital.

July25 26+ Maria si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Si eu am nascut la CFR2, insa nu cu dr. Nayel, am fost pacienta d-lui dr Tanase. In noaptea in care am nascut eu a nascut si o pacienta a dr-lui Nayel la ora 5 dimineata si dr a venit fara probleme...asta s-a intamplat acum un an si aproape 8 luni Sper sa nu-si fi schimbat atitudinea, pt ca mie, personal mi-a placut tare mult de el, chiar daca nu eram pacienta lui, mereu cand venea prin salon, schimba cateva vorbe si cu mine, ma intreba cum ma simt, etc...
Ce sa zic... mult succes si nastere usoara!...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

multumesc amiss_zip. am un voinic de toata frumusetea, mamca-l-ar mama pe el!

Nu-l condamn pe Nayel ca nu a venit la spital, era 31 dec. El m-a avertizat de pe 20 dec ca o sa nasc in 2005.Termenul meu era inre 24 si 28 ian.Insa a fost asa o situatie destul de jenanta atat pentru mine cat si pentru d-na dr. Margaritescu. Eu il asteptam pe Nayel, iar dansa nu vroia sa intervina caci nu eram pacienta dansei. Pana la urma a fost foarte bine, v-am povestit doar. Nayel a fost de treaba pe tot parcursul sarcinii, dar la nastere n-a venit si nu sunt singura pe care a lasat-o balta. Cand ma duceam la consultatii, la cabinetul lui, 2 mamici mi-au povestit cum au fost lasate sa nasca cu dr. de garda, iar eu le-am intrebat ce mai cauta la el. Raspunsul: e un doctor foarte bun. Si totusi.....sunt destui doctori ginecologi buni.....vezi dr. Mihalache, laudata ca si Nayel. Una peste alta, ma bucur ca a iesit astfel. Dr.Margaritescu este super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Calatoare, am vazut ca ai nascut cu dr Margaritescu, banuiesc ca a fost o nastere normala..ai idee daca face cumva si cezariene la cerere?

23 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

Precizare: am nascut la 12:30 ziua si nu noaptea. Nayel probabil ca-si onoreaza pacientele in functie de programul personal.

Da, cu dr.Margaritescu am nascut normal si vreau sa spun ca am cerut epidurala si n-a vrut sa-mi faca iar eu din cauza contractiilor simteam ca-mi sar ochii din cap, in acele momente nici nu stii ce mai vorbesti, am cerut si cezariana si ea sa zambit. Cred ca este adepta nasterii normale ca majoritatea doctorilor. Crede-ma ca daca o sa nasti cu ea, te va ajuta foarte mult. Mergi pe mana ei. Asculta si fa intocmai cum iti indica ea si o sa fie super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Si io tot cu Nayel am nascut.. si l am sunat in drum spre spital de pe mobil... era 3, 30 noaptea.. a ajuns dupa mine cam la 10 min in spital..
Cit priveste nasterea naturala in cfr 2, ce sa zik.. nasterea naturala in sine e o aventura maxima.. in cfr 2 e ok, personalu de de treaba si spitalul e foarte curat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

sunt uimita, adica de ce sa nu vrea sa faca epidurala? Ca sa te chinui mai mult sau de ce? nu inteleg
Sincer, acum ca mi-ai zis, mi-e teama sa merg pe mana ai, daca nici macar o epidurala nu face, ce sa mai zic de cezariana..

23 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calatoare spune:

quote:
Originally posted by martha78

sunt uimita, adica de ce sa nu vrea sa faca epidurala? Ca sa te chinui mai mult sau de ce? nu inteleg
Sincer, acum ca mi-ai zis, mi-e teama sa merg pe mana ai, daca nici macar o epidurala nu face, ce sa mai zic de cezariana..

23 sapt cu



Nu-ti face probleme. Eu am nascut prematur, cu aproape o luna mai devreme si mi-a spus ca daca-mi face epidurala o sa afecteze fatul. Ca nu e incurajata epidurala, prezinta si ea o groaza de dezavantaje si oricum eu m-am dilatat extrem de repede, in 2 ore juma eu am nascut. Nici nu ma asteptam sa nasc asa de repede. E adevarat ca am simtit ca mor de la contractii, dar acum parca stau si ma gandesc ca poate sunt alte dureri si mai mari..........nu-i chiar atat de rau, daca te dilatezi repede. Daca stai in travaliu nu stiu cate ore, clar se face epidurala, sunt convinsa de asta. Dar tu mai bine vorbesti cu ea si stii ce drum sa apuci. E de treaba si nu e genul de doctor care simte nevoia sa-si chinuie pacientii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

Buna, fetelor. N-am mai intrat de cateva zile, am fost ocupate cu nascutul....
pentru ca acum nu am timp nici sa mor, va dau un link la mamici demai iunie unde am postat dupa ce am venit povestea nasterii:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76252&whichpage=2

va pup si curaj, Nayel e un tip de milioane!!!
nasterea naturala e ceea ce va recomand, la mine au fost probleme din cauza varstei, in mod normal scapi cel mai ieftin, fara taieturi, fara chin dupa.



Luana si Hora

Hora Lucia
Lisboa 2005

Mergi la inceput