Bebelusi de iulie-august 2005 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Oana, sanatate Evei, am crezut ca numai la noi se poate intampla asa, dar vad ca si la voi e la fel.

Emma, eu ii dau 250 seara si 200 max 250 dim, nu mananca mai mult. Am incercat. E adevarat ca papa iaurt dim cu banana, un iaurt, si dupa masa alt iaurt, plus branzica de casa.

Simona, din pacate nu sunt [gravida], mi-a venit aseara. Asta e!!!




Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luniwww.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult


Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Simona, nu treb sa-ti faci probleme ca Mario te va judeca mai tarziu. Eu am fost un copil plimbat d colo-colo, mai mult bunica m-a crescut, ai mei au divortat cand aveam 5 ani. Nu regreta nici o clipa. Acum e cel mai bine, mai tarziu poate fii mai rau. Poate daca n-ai face-o, ti-ar reprosa, ca n-ai facut-o. Nu-ti mai face procese de constiinta, mergi mai departe si fa asa cum crezi ca e mai bine pt voi




Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luniwww.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult


Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Anis, am sa-ti spun gaselnitza mea de culcat fata seara fara tzitzi. Dupa ce suge, e cam beata de somn, mergem la tati si spunem noapte buna, apoi o pun in patut pe spate. Incep si eu rugaciuni, eventual cantece daca nu e chiar somnoroasa, apoi la un moment dat incepe sa miorlaie destul de tare. Atunci o iau in brate, continui sa-i vorbesc si cand o vad ca are privirea fixa o pun in patut pe burta. In cateva secunde e in lumea viselor. Fata mea aproape 8 luni nu a dormit pe burta, decat de vreo 2-3 ori, acum a descoperit aceasta pozitie relaxanta. Si nu-ti spun cum isi ridica funduletul si ce dulce e.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

quote:
Originally posted by andre_ea
Imi pare rau ca nu l-am invatat sa doarma singur pe la 5-6 luni. Acum si daca incerc n-am sanse ca se ridica in picioare si plange stand in coltul patului de unde are mai multa vizibilitate spre usa. Cum sa-mi adoarma in picioare? Daca gasesti solutia zi-mi si mie.



Andreea parca vb de Luca Si felicitari pt D4




Albinutzza & Luca bondarelu' 07 Iulie 2005

Bondariciu' mic 7-12luniwww.dropshots.com/albinutza" target="_blank"> Filmuletze cu Bondariciu'

Am crescut atat de mult


Parintzi de bondarici

The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Simona-multa sanatate tizuletzului,sa se faca cat mai repede bine! Iar tie un pupic special alaturi de o imbratisare stransa-stransa si calduroasa,sa-ti dea D-zeu toata puterea de care ai nevoie pt. a merge mai departe asa cum iti doresti ca sa fie bine pt. time si comoara ta! Inceputul e mai greu ,apoi ai sa vezi ca lucrurile se aseaza incet-incet!Eu itit doresc sa ai parte de acum incolo de toata fericirea din lume -o meriti din plin!

Andre-ea-multa sanatate lui Tudor!

Briana-ii doresc Anei sa se faca bine repejor si daca s-ar putea sa nu mai fie NICIODATA bolnava!Iar tie iti doresc sa fii la fel de puternica pt. ca este groaznic sa ai puiul bolnav!

Oana-Eva este mai bine,are intr-adevar rubelola!Pupici si sa-i treaca repede!

Cristina-saper sa nu mai ai nici un fel de probl. cu Rares si sa-i treaca si bubitele 100% si sa -si revina si cu burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Simona, dar de ca spui ca Mario are febra? Eu stiu ca temperatura mai mare de 38 grade e febra. Stiu eu gresit?

Yasmari, cunosti zona Midsomer? Vizitarea acesteia e unul din visele mele cele mai dragi. Urmaresc serialul Crimele din Midsomer, mai ales pentru peisaje, gradini, interioare si exterioare de case care ma lasa cu rasuflarea taiata. Atata pace, liniste, curatenie, civilizatie, bun-gust dau impresia locurile acelea, ca mi se par ireale. As vrea sa stiu daca sunt asa, de fapt.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Simona mersi de sfaturi! Nu voi intrece masura cu painea mai ales ca Dani are peste 1500g. Dar e si lung. Am vazut copii de un an mai mici la inaltime ca el. O sa-i iau borcanele cand plecam la Bistra. Mi-ar place sa te cunosc. Poate cand vom merge la Bucuresti ne intalnim. Noi avem rude in sect 6. Acum vin la Bistra ca e matusa (sora socrului) lui MIhai.

Gesi, ceaiurile de la Hipp nu au zahar? Trebuie sa-i dau noaptea ca al meu inca bea lapte...Sa stii ca si noi avem ritual la nani: Ii fac cruce, ii canta tati un cantecel si ii spunem Vise Frumoase.
Apropo de vise frumoase: Azi noapte Dani s-a trezind plangand cu sughituri. L-a luat Mihai in brate, il pupa si il mangaia...nimic. Nu se putea trezi si plangea cumplit. Vreo 15 minute ne-au trebuit sa-l trezim si l-am pus intre noi.
Dani canta "la-la la-la" e tare scump. Si bea din cana cu cioc.

Andreeasa va faceti bine cat mai repede.

Briana pupam buculutzele pline de injectii.

Va pup pe toate si sa aveti o zi buna. Servici usor lucratoarelor. La fel si mamicilor care au grija de copilasi si mai au de facut si curatenie.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz
www.dropshots.com/svety" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Andreea felicitari puiutului destept. Oare cum ne dezvatam copii sa adoarma la san? Il si vad pe Dani student fugind seara la mami..."Hai ma la o bere" "Nu ca mi-e somn, fug la mami". Felicitari si pentru D4. Noi nu ne putem lauda inca. Nici nu spune mama. DE CEEE? Ihi, ihi, ihiiii (ma smiorcai).



Nici Tudor nu spune mama. Ma tot chinui eu sa ii repet mamamamamamama, si el rade de parca i-as spune un banc. Dar atat.



Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE si www.dropshots.com/andre_ea" target="_blank"> FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

La Multe Luni! bebelusilor baietei aniversati azi! Sa fiti sanatosi, voiosi, mancaciosi, iubitori!

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/week.php?userid=81250&cdate=20060215&cimg=2" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Pupam si noi bebicii care mai implinesc o lunisoara in plus !!!


LA MULTE LUNI SI MULTI ANI !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

Mergi la inceput