infectie urinara

infectie urinara | Autor: pufuletz

Link direct la acest mesaj

S-a confruntat cineva cu infectie urinara in timpul sarcinii (aproape pe tot parcursul de fapt)? N-am avut alte complicatii dar as vrea sa stiu daca este posibil ca bebe sa fii suferit si el din cauza infectiei mele.La ce raspundea ca tratament nu aveam voie sa iau in timpul sarcinii, asa ca am baut multe lichide si atat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arcenciel spune:

Am avut doua infectii: cu streptococ si stafilococ. Am facut doua tratamente cu antibiotice nagresive pentru bb, date pe reteta de medic. La ultimele analize a reiestit ca cultura e sterila (am scapat), dar am o micoza cu candida. Medicul a hotarat sa nu imi mai dea nici un tratament, pentru ca micoza a aparut probabil datorita tratamentului cu antibiotice. trebuie sa beau mai multa apa si sa refac analizele intr-o saptamana. Infectiile urinare apar relativ des in timpul sarcinii, mai ales la femeile care au avutcistite si inainte. Trebuie insa tratate, caci o inflamatie a rinichilor cu febra poate duce la complicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Eu am avut infectie cu E coli din luna a 4-a sau a 5-a. La fiecare analiza am facut antibiograma si, in functie de varsta sarcinii, dr. mi-a dat antibiotice. Pana la urma mi-a trecut. De-abia in luna a 8-a. Bebele nu sufera din cauza infectiei.

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput