Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Neata!

Azi implinim 3 luni!

Ce-a mai trecut timpul, ne facem baietei mari. Multumesc pentru urari.
Irina L-am cantarit pe 'micut' are 6900, de masurat, il masor deseara, ca sa-l tina careva de picioare.

A iesit soarele si desi am inteles ca bate vantul cred ca mai incolo iesim putin.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

La multi ani Ayan, David, Andrei si Razvan sa cresteti mari si sanatosi!

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, profit de faptul ca pe Alain l-a adomit vremea ploioasa si am intrat sa va salut.Am mai pus ceva poze, de cand era Alain mai mic, ca mi s-au parut simpatice.
Pupici la toata lumea, ma mai uit si eu la pozele cu bebelasi
Silvi si bebe Alain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
LA MULTI ANI PENTRU AYAN, DAVID, TIBERIU, RAZVAN-STEFAN SI ANDREI!
Eu sunt la servici, il inlocuiesc pe sotz , azi-noapte am dormit mai bine pt ca s-a sculat el sa-i dea sa pape. Ieri am incercat Batista bebelushului, functioneaza cu brio, am scos mucushori vechi de cine stie cand, azi continuam. Copilul nu s-a stresat, dar plecaia mereu de foame..
Nico, nasolescu cu Vitamul, nu papa deloc, azi sper sa vad ceva bun, ca normal daca la 9 copii functioneaza ceva, la al zecelea, adik al meu, nu merge. Inca nu disper, astept cu rabdare. Azi-noapte a si vomitat putin, mancat f. slab, 60ml, ii mai dau cateva zile sa vedem un rezultat.
Giova, mersi de urare, dar...vad ca nu prea merge.
Ma duc sa bag o tigara, intru mai tarziu.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LA MULTI ANI PUIUTILOR SARBATORITI AZI!!!SA CESTETI MARI SI SANATOSI!!!
GIOVA,nasol ca nu mai plecati in italia...dar luna de miere unde o sa o faceti?o sa-l luati si pe bebelin cu voi?
ANAM,te inteleg perfect cu munca,eu deja am un interviu pt luni,dar e nasol(la un azil de batrani)se munceste si sambata si duminica.mie pt constipatie mi-a dat un praf(eupeptina)care se pune in bibe sau in putina apa -o lingurita de 2/3ori pe zi.isi face efectul cam in 2zile
CATA,eu nu cred ca femeia vroia sa stoarca bani,mai ales ca ai zis ca era serioasa si facea treaba,da'a cum tu stii mai bine ce si cum...
INGRID,o pui pe diana la ingrasat,ii dai si ceva suculete,ca ai vazut ce efect a avut la bee?
ANASEBE
SILVI
MIRA,NU MAI vine mama sa te ajute?cand o sa incepi munca ce faci cu selin?
MONI,cum mai rezisti si seara pe baricadele DC-ului?eu cred ca as pica lata...
fetele am vazut un film superb aseara-A WALK TO REMEMBER-vi-l recomand
ieri i-am dat puiului cateva lingurite de suculet de porto,mar si morcov,dar nu am gustat inainte..era acru rau,da' lui ii placea.incerc sa-i mai dau si azi de porto si morcov,si zilele urmatoare niste piure de fructe si cereale,la borcanas...apoi,niste supita,si tot asa...
MARAKI,DENISA,NICO,IOANA,IRINA,BEE

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata!
Dupa ce am dormit ca valizele ieri, asta noapte asm avut chef de joaca si povesti. Si pe la 2 l-am luat la 11 m ca nu doarme si s-a ofuscat domnul, asa ca mi-a intors si a inceput sa-i povesteasca dalmatianului de pe aparatoarea patutului, de ne pufnise si pe mine si pe Cristi rasul!
Irino, ai sector interzis pe DC?

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Fetelor aveti idee daca putem merge la dentist in timpul alaptarii?
Ma refer daca avem voie sa facem anestezie?! CA mi s-a rupt si cealalta plomba intr-un sandwich si as vrea sa le repar pe amandoua acum, pana nu e prea tarziu....dar nu as vrea sa-l "anesteziez" pe Razvan!

Ioana lui www.babiesonline.com/babies/r/razvan" target="_blank">Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

'neatza,fetele...
la raportel...
Aseara n-am mai intrat ca am tras o tura sa duc si eu din invitatiile de botez...M-am umplut de nervi..ca se circula ca naiba..din cauza vremii..a campaniei de asfaltare...Ce mai..Bucurestiul a devenit un cosmar pentru soferi....
Asa...dupa ce am condus pe ploaia aia nebuna....mai aveam 2 pasi sa ajung acasa..si era sa ma loveasca un idiot in spate...Se uita la naiba...noroc ca am fost pe faza...Deci mi-am recapatat vigilenta..semn ca sper sa revin si eu la normalitate...
Dariuca mea s-a trezit doar odata azi noapte..la 3...apoi la 6...
Deci ne facem si noi fete mari......
Azi dimineata la masa de la 6 cind i-a dat tati bibe...s-a rupt in figuri cu el..si abia a papat 60 ml...Acum..la masa de la 9..vad ca a papat in final 100 ml..dar tot cu figuri...Trage la suzy nene de zici ca cine stie ce mare bunatate e....
In rest...astept sa vad vremea ce are de gind...si as vrea sa o scot afara...draga mamii...ca ieri ..pauza iesit afara...
Cam cu sta ne laudam noi...
Va pupacim dulcik...pe mamici si bebici...



A..era sa uit..un link despre diversificare interesant:
http://reclamailegalala alt site = avertizare/index.php?r=site1/st_web_aliment.html


Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

LA MULTI ANI PENTRU AYAN, DAVID, TIBERIU, RAZVAN-STEFAN SI ANDREI!
Sa cresteti mari si cumintei.....

Ingrid...cam din a doua zi de administrare a fost la noi efect...
Uite un si pt tine si un pt Dienuta...Nu mai fi necajita...Se fac ele mari..si cind ne-or trage cite un flit...sa le lasam in pace....

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Citesc ceva pe net..si nu-mi vine a crede:
" Stiati? Spanacul nu este bogat in fier decat pentru Popeye si alti eroi din desene animate, avand in vedere ca este practic inasimilabil de catre organismul nostru!"
Si cind ma gindesc cita salata de spanac am bagat cind eram graviduta...ca sa iau fier natural...

Nicole si Daria Sofia

""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput