Oltencele, poftiti la povesti! (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

'Neata,fetele!
Ce faceti?Cum v-ati distrat zilele astea?
Noi am avut duminica ziua Georgianei si ne-am distrat de minune,sotul a plecat cu Mihai la mama sa lase gagicile singure sa se destrabaleze...asa ca au venit prietenele mele cu copiii si ne-am simtit excelent!Mihaita m-ar fi disperat cu cataratul si varsatul pe jos...are un stil de a varsa lichidele...te priveste in ochi,calm,cu zambetul pe buze iar paharul,cana,sticla din mana lui se varsa automat!Nici nu apuci sa reactionezi...!
Ieri am plecat si noi la curte,am facut gratar,am jucat remmy...a tinut si vremea cu noi,am stat ca vara,sub umbrela de soare!
Acum stau cu voi la o cafea si va astept cu povesti si...vreau sa ne intalnim cat mai repede...!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:



Cu intarziere, La multi ani Georgi!, La multi ani, Georgiana!

Eu mor de lene, m-a cam luat raceala, ma dor toate osisoarele si imi curge nasul. Sper sa nu imbolnavesc si copilul.

Va pup!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Hristos a inviat!

Yupiiiiiiiiiiiii......ma lasa netu sa ma bintui pe DC!!!!
Fetelor, am avut sarbatori cu 'aventuri'....Irina s-a deranjat tare de tot la stomacel...dar, rau!de simbata dupa-amiaza a trait doar cu ceai de menta si supa de morcovi...adica fiertura de aia scirboasa...duminica dimineata era rupta de foame....eu ii dadeam cite putin ceai pentru ca-mi era frica sa nu dea afara pe gurita....
Mi se rupea sufletu cind o vedeam .... cum raminea singurica in camera o gaseam intinsa pe burtica pe covor....efectiv zacea!Am plecat la curte la gratar cu multi prieteni si afara ii era mai bine...s-a jucat...i-am copt mere...putin piept de pui la gratar...s-a pus pe picioare!Seara ma tot tragea spre bucatarie...i-am mai dat piept de pui, putin ceai si a adormit!
Ieri deja era ok...alerga de colo-colo...ridea, kiuia....Doamne-ajuta ca si-a revenit!Mi-a fost o tema cu voma ei...cu diaree...mi-era sa nu se deshidrateze...dar s-a terminat cu bine!
Cind voma...se speria...plingea...Oti s-a speriat si ea si plingea:'ce are Irina???de ce face asa?' ....Alin la cumparaturi....nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte, nu stiam cum sa ma impart...Gata cu tristetele...voi ce ati facut de Paste?S-au distrat copiii cu ciocnitul?Noi i-am lasat in pace si s-au bucurat de oua rosii...ne-am gindit ca asta e bucuria mare pentru ei si au ciocnit tot tot tot ...si pe stinga si pe dreapta...pina nu au mai avut oua!!!

Fetele...duminica asta ce faceti?Adica pe 30 aprilie...ne intilnim?in parcul mare....daca e cald si frumos.

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

multumesc Bertha

Doris sanatate la pitica

Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Andreea,multumesc pt. urari iar tie multa sanatate!
Ciuf,asteptam vesti...cum a fost...sper ca sunteti 4 si sanatosi cu totii!


Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Camy..Ciuf a nascut-o pe Eva Maria - Vineri(3,273Kg,Apgar 8/9)..


Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

bravooo ciuf felicitarii mamicooo!!!
sa'ti traiasca fetitza!!!!
Camelia cu intarziere ii spun si io lui Georgiana 'La multi ani!!"
giorgiiiii fatooo si tie iti spun.."La multi ani!!! sa fii iubita si fericita alaturi de familia ta.."

va pupacesc pe toate...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pistachio spune:

felicitari ciuf!! sa ai o bebelina cuminte si mancacioasa!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Felicitari ciuf sa-ti traiasca sa fie sanatoasa si sa-ti aduca numai bucurii.

Mersic fetele luati de beti

Liano pe unde mi-ai umblat fato?Imi era dor de tine.

Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:



Felicitari CIUF,sa te refaci repede iar fetita sa fie sanatoasa si sa aiba mult noroc in viata!

Mariana si David

Mergi la inceput