Povesti dupa idei furate

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Te-ar deranja daca as plasa si aceasta poveste la mine pe site alaturi de alte povesti pana vom realiza o sectiune pe aceasta tema?

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

sigur ca nu, marius, ma simt onorata chiar.


www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Gata s-a rezolvat. Daca mai ai povesti si nu te deranjeaza ideea de a le publica aici...poate realizam o sectiune speciala a povestilor ... te-ar tenta ideea?
Iti place sa scrii? Ti-ar place sa scrii articole? Dar carti pe teme legate de copii? Dar povesti pentru copii?

Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Mihuletu, mai vrem! E foarte frumoasa povestea ta! O pun la dosar!

,
Claudia si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Astazi am inceput schitele pentru ilustratii la o noua poveste. "Regina papusilor" - despre o papusa frumoasa cum nu-i alta, dar prea rasfatata si mofturoasa, care nu vrea sa se joace cu nici o fetita... De aceea va ramane singura pe un raft... sau, poate ca nu...
Tineti-mi pumnii!

Q (Gabriela si bb Dinu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

quote:
Originally posted by mihuletu

am scris si eu o povestioara, care inca nu stiu ce succes o sa aiba la Sara. abia astept sa mai creasca sa-mi testez "talentul" pe ea. sper sa aveti rabdare sa o cititi pana la capat:))
sara daniela si mami
www.sara.haihui.ro


Frumoooos! Ma bucur tare mult ca mai sunt "povestitori" pe forum! Voi copia povestea cu piticu' s-o pun la colectie. Abia astept sa creasca Dinu sa-i pot spune povesti.

Q (Gabriela si bb Dinu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adadia spune:

Cand erau fetele mele mici aveam serbare dupa serbare . Sincer ma cam saturasem de aceleasi poiezii an de an . La un moment dat am incercat sa mai schimb ceva din peisaj si insiram cateva cuvinte , le invatam pe fetitele mele si ele se prezentau la Doamna cu poiezioara gata invatata . Nu mi le mai amintesc pe toate dar va scriu si eu aici - chiar daca nu este sezonul , pentru cand vor avea 4-5 ani copii vostrii si se duc la gradinita . Poate va vor folosi .

Doi cai albi se vad in zare si o sanie fermecata
Uite acuma , de-indata o s-apara pe la poarta
- Vine Mosul , vine Mosul ! spun copii fericiti ,
- Mosule , de multa vreme te-asteptam sa-ajungi aici
Mos Craciun, noi toti copii te iubim si te dorim
Si sacul cu daruri multe asteptam sa il golim ,
Noi am fost cuminti si harnici , poieziile le-am spus
Si te-ntreb acum pe tine :
Mosule , ce mi-ai adus ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adadia spune:

Corectie si scuze : 'poezii' nu 'poiezii' .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by qsar

Astazi am inceput schitele pentru ilustratii la o noua poveste. "Regina papusilor" - despre o papusa frumoasa cum nu-i alta, dar prea rasfatata si mofturoasa, care nu vrea sa se joace cu nici o fetita... De aceea va ramane singura pe un raft... sau, poate ca nu...
Tineti-mi pumnii!

Q (Gabriela si bb Dinu)





Marius (www.desprecopii.com)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

Ce frumos!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput