Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna seara fetele!
Pitica noastra este ok din toate punctele de vedere: neuro, motric, si dezvoltare.
De joi incepem gimnastica speciala si peste o luna iar la control pt a vedea evolutia.

Maraki .....aia sunt virusii!!!!!!!!! Exact asa pateam si eu ...sau mai enervant cand incercam sa scriui si eu un mesaj aici ....eroare ....si se restarta sistemul.

Mergem la baita, apoi papa, apoi somnic.

Noi inca nu stim cand facem botezul. Fetele care ati botezat spunetine si noua ce ati aruncat in apa!

Haideti sa va mai zic o chestie care am aflato ieri. Cica mamicile de baieti tre sa faca molifta dupa 3 sapt si mamicile de fete dupa 6 sap.

Va si fugim la baita.
NU am apucat sa vad poze...

Noapte buna!



poze
Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ingrid nu ma fa sa ma dezbrac inj costum de baie sa ma vezi, ca te speri. eu tot astept centura "minune" de la Tv, Clau incearca sa ma convinga ca nu e buna. stiu si eu, dar pana nu vad pe pielea mea.... .
Ursoaica hai ca am mai auzit o faza: cum dupa 3 sapt.????
Irina cred ca se chefuieste.

Am fost si noi la Metro ca a luat Clau salariul si am facut provizii in frigider. carne ioc, doar o gramada de legume si portocale. il pun pe Clau la cura de slabire..

Va , merg si eu la un dus si in patut.
Moni spor la munca. iti baga aia netul???

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIOVA pune poze in costum de baie
Ce crezi ca vreuna arata perfect? Eu am aripioare la greu,grasimea sau apa s-a mai topit,dar ar trebui si la mine ceva "aerobica" sa modelez pe-acolo celulita.Ca balangane si si Da' cine mai are timp si energie??? Poate daca scap cu bine de astea 2 saptamani o iau zilnic la plimbari dupamiaza.
Am facut un pic de "curatenie" la poze (de fapt mai facusem odata) si hai sa-ti pun o poza de azi de la birou! Ca se vad super aripile,mai un pic si-mi iau zborul.Si pulpele se topesc pe zi ce trece (si Ingrid nu le poate desprinde pea le ei sa-mi doneze ceva )
Noi am imbracat-o de acasa cu hainele aduse de nasa.Asa stiau astea pe aici ca trebuie Iar de pus mai stiu eu ce inapa...ce apa? ca doar a stropit-o pe ici pe colo,nici n-a dezbracat-o.Era frig si era mica. In schimb au aparut cu alte superstitii,sa pun ceva rosu sub prag , s-o puna la intoarcere nasul pe masa si cine o ia primul - mama sau tata ,al ala o sa tina mai mult etc. Plus ca a fost sechestrata la domiciliu "pana la botez",dar era oricum frig de frig.Aiurea.Si la 18 pers. cate au fost...ca oricum abia am asteptat sa treaca,numai de botez n-aveam chef,era epoca aia super:plans,tzatza,nani,plans,tzatza....

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery faceti si nunta odata cu botezul? Cand pui poze cu Razvanel sa ne anunti sa le vedem si noiNici eu nu prea mai am timp ca inaintePe masura ce creste Angelo, vrea mai multa atentie, de fapt nu imi vine mie sa il las singurel in patut prea mult timp iar cand e ora de somn trebuie sa fie in dormitor leganat.
Fetelor ajungem pe pagina 2 pana la urma Se cunoaste ca nu este Monica pe forum!!!

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Dragele mele,
nu pot sa stau mult in seara asta pe net ca imi ia tati computerul cu el in delegatie....am citit cate ceva dar nu tot, recunosc.....dar va prind din urma in weekend.
Giova, datele de la nastere mai sunt: DPN: 3 martie 2006 apoila nastere a fost cezariana cu anestezie generala, Bucuresti, Dr. Ion Ionut, maternitatea Giulesti!!!
Te rog completeaza si la noi!!! Sa fim in regula cu "actele de identitate" de la DC!!!!

Merci si pentru sfaturile cu link-ul !! Sper ca nu te-am enervat!!!

Kikiriki si Luana



Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ursulina ma bucur ca Raisa este perfect sanatoasaAti scapat de o grijapt. bebelina
Giova ce ai cu Clau? La el nu e cazul de cura
Monica nu am vazut ca ai postat, am dat refresh de doua ori si ultimul mesaj era cel de la Ingrid, nu stiu de ce....

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cu hainutele de botez este asa: de acasa bebe pleaca imbracat la biserica cu hainutele lui iar dupa botez este imbracat de nasa cu hainutele de la ea.Asta trebuie din cap pana in picioare!

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Hai ca a iesit de data asta!!!!
Va pupacesc ca trebuia sa ma duc la "produs" de laptic pentru "moata" mea.

PS : Azi am avut si noi la "cantar" 4,360kg!!!!Uauuuuuuu!!! Ce am crescut!!!!

Giova,
dar cum fac ca sa apara mereu link-ul la sfarsitul fiecarui mesaj pe care il scriu???
De fiecare data tre' sa intru pe el (in Yahoo Photo) si sa ii dau copy si paste!!!???

Kikiriki si moata Truli Luli


Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Salutare mamici! Am mai iesit si noi la raport ca am tot fost ocupata zilele astea dar am citit si din urma
Noi suntem foarte bine, Jasmine e un copil super cuminte nu plange decat cu motiv serios cum ar fi "foarte somn " sau foame ca dureri de burtica nu avem Si-a facut programul de somn singura , si de vre-o 3 sapt. il respecta ,la ora 8 -8.30 seara adoarme singurica in patutz, dimineata se trezeste la 7 papam putin la san ,joaca pana la 9 si apoi somn de voie iar.La capitolul diversificare stam binisor ,lapte cu fulgi de cereale o data pe zi, piure de fructe,mar,piersici ,banana si pere le-am incercat pe toate si ii plac,i-am cumparat de la Gerber cutiute speciale de 70g si o papa toata la o masa.Si am mai facut o incercare , i-am dat ciorba de legume si i-a placut ,a papat cam 40g si cred ca mai voia dar nu am mai avut rabdare sa-i dau cu linguritza ca nu prea stie sa manance din ea si ma scuipa toata .Acum se intoarce singura de pe burtica inapoi pe spate, a prins smecheria si nu mai vrea sa stea pe burtica , aerobic baga si ea la greu dar cea mai mare distractie e sa scoata limba si sa scuipe
Azi am fost afara de pe la 12 pana la 4 , am facut curatenie de primavara in curte iar ea a stat cumintica in carutz si vorbea cu manutzele ,de dormit nu a vrut sa doarma afara dar cum am intrat in casa a cazut rupta Am mai pus niste poze facute zilele astea ,de fapt sotul le-a facut , cum prinde si el sa stea acasa mai mult i-si face de joaca cu ea si o imbraca ,o dezbraca parca ar fi papusa ,o antreneaza cu sedinte foto sa o faca tata fotomodel
Merg sa ma uit la albumele cu bebei ca nu am avut cand .
la mamici si bebei !

Oana de
INGERASII MEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Salutare gagicile,
Ce liniste pe aici. Monica cu serv , Teolinda s-o fii dus la casa, Irina ???????????
Maraki si eu la fel , nu imi place sa o las singura mult, uneori si cand doarme stau si ma binoclez la ea. Si il adormi leganat ? Mama ce il rasfeti , dar recunosc ca si eu fac uneori asa cand e maraita rau.
Clara saraca are niste cojite in cap de ma apuca raul. Azi i-am dat jos din ele cu piaptanul, urmeaza maine mai o tura ca nu le mai suport. Puiutul Mirelei , avea cojite, acum i-au trecut ??? Apropo, Mirela, de cand a venit mama , nu mai treci pe aici Ti-ai gasit servici ?
Canda , si eu folosesc Huggies 3 si sunt tare multumita. Am folosit la inceput de tot Dodot, dar apoi numai Huggie, imi place ca sunt elastici.
Apropo fetele din Ro, spuneti-mi si mie cat costa Huggies 3 in Ro ? Sunt curioasa .
Denissa

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput