Arsuri mari la 29 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Dicarbocalmul este ok, dar, ti se acreste de prea mult... E greu suportabil gustul, cand iei mai mult de 2 pastile pe zi...

Nu am zis aproape nimic de bauturi: laptic, ceai slab, pana te dregi. Dupa aia faci si cate un suc natural din mere, ananas, kiwi mai putin portocala si grapefruit.

Lacri 37+2


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Iti recomand si eu lapte dulce dar si sa-ti consulti medicul. Partea cu greturile si amortelile nu e chiar ok la varsta asta a sarcinii.

Sarcina si nastere usoare!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

N-am auzit pana acum de gravide care sa nu aiba arsuri puternice, desi nu sufereau de afectiuni ale stomacului. Ai grija de tine. Mai grave sunt greturile, desi se pot trage tocmai de la arsuri.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor, eu am avut aceasta problema din luna a IV-a pana pe masa de nastere, inclusiv, am avut si un ulcer duodenal in anetecedente iar sarcina mi-a accentuat aciditatea. Am luam Malox suspensie, in primele luni am luat si eu dicarbocalm pana mi s-a acrit dar nu-si mai facea efectul si riscam sa-mi fac perforatie gastrica. Dupa Malox dimineta si seara si cate 2 pana la 3 litri de lapte pe zi am dus-o cumva pana la capat. Beam un litru de lapte pe noapte ca nu puteam sta culcata din cauza acidului gastric, asa ca va recomand si voua Malox si lapte din belsug.
Sa nasteti usor si sa va fie sanatosi bebelasii,
Silvi si bebe Alain (19.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si eu am avut arsuri groaznice in ambele sarcini. Le mai calmam cu ingetata sau cu lapte rece baut incet, cate o guritza. De regula apareau seara si incercam sa adorm (asa "dispareau" ).



mamica de baietel de decembrie 2003 si de fetita de august 2005
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput