Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

quote:
Originally posted by Daisy

Da, multumesc mult. N-ai primit raspunsul meu?

www.stephend.smugmug.com

"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"...




ba da, ti-am scris si eu inapoi! credeam ca nu a ajuns...
cand ai timnp poate mai vorbim pe mail!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Buna fetele,

nici eu nu prea intram pe aici. Tot la mamicile de cirese intram..cand aveam timp.

Fetele, eu stau in Racadau(foarte aproape de tine Elisor, pe Vasile Alecsandri in spate la Magnolia; si tot in Parcul Trandafirilor imi fac veacul) si cautam bona.

Am avut o tanti care a avut grija de Rado dar a renuntat dansa la noi(timp in care ne gandeam si noi sa renuntam la ea). Problema este ca ne-a lasat balta dintr-o data si nu am avut timp sa cautam inca nimic. Daca stiti vreo tanti draguta si rabdatoare...anuntati-ma si pe mine. Din pamant din iarba verde trebuie sa o scot pana saptamana asta. Eu am si inceput serviciul...si e musai. saptamana asta sau acasa in medical ca mi-am si rupt niste ligamente.

Ildy, sorry ca nu am mai dat nici un semn. Ramasese sa stabilim o intalnire ceva...Blanca ce face? e bine sanatoasa?

Nu mai stiu cine intreba de un pediatru homeopat. Eu personal nu cunosc, dar stiu ca Ralirali stie. A fost cu fetita ei.

Deci fetelor, daca auziti ceva pls shooooot!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

Salutare la toata lumea.

N-am mai scris de un car de ani. Mai citesc din cand in cand dar nu apuc sa raspund.

Suzi te-ai pierdut de tot? Ce mai faci? Tot capitalista? Sau ai reusit sa rezolvi si sa te muti acasa? Si aia mica ce face?

Miha si Rali de fiecare data cand sunt in racadau ma uit dupa voi in parc si ma gandesc ca tr. sa ne dam o intalnire la o inghetata in magnolia, sau in alta parte unde nu e fum (voi cunoasteti zona - dar nu neaparat in racadau).

Rado ce face? Merge? El acum e flacau mare. A implinit un 1, nu? Blanca alaltaieri a facut primii ei pasi singurica, singurica. Ea credea ca mami o tine si nu avea nici cea mai mica problema, a luat-o la fuga.

Fetelor si eu vreu o bona. Nu e f.f. urgent ca ma gandeam ca ma intorc la lucru doar din toamna dar vreu sa ma interesez din timp. Noi stam la faget si prefereabil in zona asta.

Si inca ceva: ce inseamna o bona buna? Ce sa cer unei bone? Cam cat costa? De ce renunta o bona?(un copil de un an nu poate sa faca nimic la care sa nu te fii asteptat).

Crese bune cunoasteti? De aia particulara din steagu am auzit ca f.f. misto dar mi-e extrem de departe.

Acum ma ocup sa pun si niste poze noi cu blanca pe site.

Daisy mai vrei poze cu corcodusul inflorit. Sunt vechi. De la pasti dar eu am pozele cu intarziere ca este complicat transferul dintre aparat si calc. Am si muntii fagarasi inzepeziti si in bataia soarelui (pozate de la poale).

Pupici pentru pitici si mamici

Ildy si Blanca Andreea 16/06/06

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;104/st/20060616/n/Blanca+Andreea/dt/8/k/280c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Idly,

noi am avut o bona angajata prin agentie(adica au testat-o ei psihologic, au verificat cazierul si i-au facut dosar).
Dar cred ca tot mai bine e sa cauti pe cineva prin cunostinte. e mai sigur asa.
Noi ii dadeam bonei 5 mil pe luna si masa inclusa(ce gasea prin frigider). Statea cu Rado cam 8 maxim 9 ore. Avea si zile in care statea doar cateva ore. Sunt constienta ca ii dadeam mult fata de piata, dar vroiam sa fie bebe pe maini bune.

Rado merge acum. Tot cativa pasi. Multe cazuturi in fundulet, dar mergem inainte.
Ar fi super sa ne vedem ..chiar si in parc(sunt de acord cu fumul...chiar daca m-am reapucat de fumat :-( ).

Ce am cautat eu la o bona? Experienta si adaptabilitate. O tanti care sa se miste repede si sa respecte cerintele noastre.
Daca vrei sa apelezi la o agentie, spune-mi ca am unde sa te trimit.

Pupici la bebe mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Eheeeeee, lume noua
Pai hai, fetelor, pe cand o intalneala. Ildy, putem si noi veni in parcul din Tractoru' ca am auzit ca e ff fain.
Cat despre cresa, o sa se deschia din toamna pe Str. Luchian, am inteles ca e pe langa Renel si e aproape de tine un nou sediu de la Heidi.Uite aici http://www.centrulheidi.ro/ . De pe acum se fac inscrierile ca e plin. Eu am discutat cu cei de acolo, doar ca tanti doctora ne-a recomandat sa stam pana prin primavara viitoare cel putin pt ca strumfa nu sta prea bine cu imunitatea datorita problemelor pe care le-a avut.
La homeopata eu am fost la tanti aia de la policlinica cu plata, dar nu a fost f incantata. Dar vezi ca de curand au si pe Vulturuli. Merita incercat.
Voi ce mai faceti? Sper ca ati scapat de infectii urinare si v-ati pus serios pe papat.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia :www.dropshots.com/ralu" target="_blank">(1)www.dropshots.com/anastasia2" target="_blank">(2)www.dropshots.com/anastasia3 " target="_blank">(3)www.dropshots.com/anastasia4 " target="_blank">(4), www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela.f spune:

Ralu,

o dai pe Anastasia la cresa???? Deja???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Fetelor, mai spuneti-mi si mie gradinite cu program prelungit care sunt considerate bune, in zonele voatsre, sa stiu si eu ce aleg! multumesc!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

EU din pacate nu te prea pot ajuta, Daniela pt ca m-am interesat doar la astea particulare. DAr uite aici un topic mai vechi http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71736&SearchTerms=gradinite,brasov
Michi, din pacate nu o dau decat in primavara datorita imunitatii. I-ar fi fost foarte bine, sunt convinsa, datorita socializarii si pt ca, stii, strumfa e un copil tare capricios si in colectivitate multe fitze dispar.

Ralu si strumfita Anastasia(01.01.2006)
Poze si filmulete Anastasia :www.dropshots.com/ralu" target="_blank">(1)www.dropshots.com/anastasia2" target="_blank">(2)www.dropshots.com/anastasia3 " target="_blank">(3)www.dropshots.com/anastasia4 " target="_blank">(4), www.dropshots.com/anastasia5 " target="_blank"> Noutati

Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

multumesc Ralu!

poti sa imi spui cate ceva si despre particulare, daca stii!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

quote:
Originally posted by ralirali

Eheeeeee, lume noua
Pai hai, fetelor, pe cand o intalneala. Ildy, putem si noi veni in parcul din Tractoru' ca am auzit ca e ff fain.



Noi suntem zilnic in parcul tractoru. In general intre 12-14. Putem sa ne intalnim oricand. Eu prefer zilele de lucru ca in we poate mai iesim la iarba verde sau ne dam programul peste cap cu altceva. Este super mistoooooo. Muuuuuulta verdeata, umbra multa. Loc de joaca pt. copii. Curat, ingrijit (desi vara trecuta a fost mult, mult mai ingrijit).

quote:
Originally posted by ralirali
Cat despre cresa, o sa se deschia din toamna pe Str. Luchian, am inteles ca e pe langa Renel si e aproape de tine un nou sediu de la Heidi.Uite aici http://www.centrulheidi.ro/ . De pe acum se fac inscrierile ca e plin. Eu am discutat cu cei de acolo, doar ca tanti doctora ne-a recomandat sa stam pana prin primavara viitoare cel putin pt ca strumfa nu sta prea bine cu imunitatea datorita problemelor pe care le-a avut.


OOOOOOOOOaaaaaaaaa. Super. Desi am vazut pe sit ca accepta copii de la 2 ani si noi abea pe 16 facem anisorul, nu papam singurica si inca nici nu mergem (pana in toamna cred ca nu-i problema). Am vb. cu cineva care are o fetita de 2 ani si din toamna (1 ani 1/2) a mers la gradi in steagu si sunt f.f. incantati parintii. Am inteles ca-i poti urmarii online (au camera video pus pe net - asta nu stiu de la parintii fetitei, nu garantez 100%).


quote:
Originally posted by ralirali

Voi ce mai faceti? Sper ca ati scapat de infectii urinare si v-ati pus serios pe papat.



Infectia noastra urinara e o necunoscuta mare. Am avut e coli pe care i-am tratat cu succes, dar, ne-a iesit Proteus care nu stiu daca nu e greseala deoarece: Proteus - Antibiotic - Proteus - Antibiotic - Proteus - Steril. Adica dupa dou randuri de antibiotic nu am scapat, tot a iesit proteus, m-am hotarat sa nu-i mai dau nimic ca mi s-a parut ceva in neregula si ca tot repetam analizele peste 2 saptamani in alta parte unde urocultura a iesit sterila, si examenul de urina in valori normale. Acum tr. sa repetam iar si sa vedem ce si cum. Altfel tot ne plimbam de la doctori la doctori, facem analize care sunt surprinzator de bune, papam (poate nu suficient), ne miscam intruna, nu stam o clipa locului si avem 6kg. A rezistat la cateva epidemii de raceala a familiei, deci eu cred ca sta bine si cu imunitatea, dar de ce e asa slaba nu stiu. Probabil seamana cu mami si cu tati.


Cretolina ce mai face? in afara de imunitate totul e ok? Sper sa ne vedem cat mai repede.

Brasovencelor, ramane intalnirea in parcul tractoru? Sau mai bine undeva pe o terasa unde putem si noi mamicile papa o ingheta, ceva?

Ildy si Blanca Andreea 16/06/06

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;104/st/20060616/n/Blanca+Andreea/dt/8/k/280c/age.png

Mergi la inceput