FIV - 69

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!
Gina, tu esti cam graviduta... zic eu! cate zile ar fi fost de la pregnyl atunci cand ti-ai facut testul de urina?

Bety sa fie cu noroc! Nu ai nevoie decat de un embrion bun si hotarat sa se prinda!

Kla si Mirga sunt foarte multe fete carora cu tot tratamentul de sustinere (progesteron si estradiol) le vine ciclul inainte de a face testul de sange! Nu e obligatoriu sa iti intarzie pana intrerupi tratamentul. Si mie mi-a venit doar la 5-6 zile dupa ce am intrerupt utrogestanul, dar erau destule fete carora le venise deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Lachi cam 15 zile

Mirga ce mai faci ?

Andicu tu ce faci ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Mirga referitor la ce spuneai tu in urma ,se poate daca nu se prinde nimic ,sau vine peste ,ca tinand cont ca la o sapt. dupa Et ,faci normal ,de la ultima menstra 28 zile si atunci e posibil sa vina uratii.Am avut si eu emotii la o saptamana dupa ET pentru ca incepuse sa ma doara ovarele si ma temeam ca imi vine CM.
La primul FIV eu am patit-o ,din prima sapt. am inceput sa sangerez .

Lachi cat timp trebuie sa treaca de la pregnil ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirga spune:

Deci inseamna ca la cele la care nu le vine ciclul in timp ce iau progesteron s-a prins ceva la inceput si apoi s-a intimplat ceva? Cam asta e ce am inteles eu.

Eu sint bine. Azi am dat putin apa la soareci (nu e prima data de la ET), dar nici eu nu stiu din ce cauza. Am zile mai bune si zile mai rele, nu mai sint asa optimista ca la inceput (desi eu zic ca nu am motive), mi-e cam teama de analiza,etc. dar toate trec si noi mergem inainte.
De miine nu voi mai fi singura acasa ci cu sotul (la noi incepe sarbatoarea de Pesah), asa ca sigur nu voi mai plinge chiar daca imi vine.

In rest ma pt voi toate (si pt mine) si citesc zilnic ce scrieti, asteptind vesti bune de al fiecare.

Pupici si multa bafta.

Mirga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Mirga eu cred asa ca se intampla sa nu vina deloc, atunci cand e vorba de dereglari hormonale ,parerea mea .
Si eu am o teama pentru ziua cand voi merge sa fac analiza ,voi avea emotii mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Mirga apropo ,nu mai da apa la soareci ,nu e bine ,sus cu moralul ,noi sa fim sanatoase in continuare ,e foarte important lucrul acesta ,cand ai sanatate poti face orice lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirga spune:

Gina nu vreau sa te contrazic prea tare cu privire la sanatate, dar noi (eu si sotul) sintem sanatosi - cel putin asa ne spun toti doctorii la care am fost- si totusi nu am reusit sa avem un copil.
Sper ca de data asta sa fie altfel.

Pupici si multa bafta.

Mirga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ginutza, Felicitari, mamico!!! Sa ai o sarcina usoara! Efectul Pregnylului se duce dupa max 10 zile :) Bravo!!!

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Gina, eu zic ca esti ! pai test pozitiv, simptomele alea de dureri de ovare dupa ET pot fi simptome de sarcina (ca se fixeaza), si daca ai depasit 10 zile de la Pregnyl, sigur nu mai iese testul fals pozitiv din cauza asta! Doamne-Ajuta! sa fie beta hcg pozitiv!

Mirga, fii optimista si nu te mai gandi la lucruri rele! hai ca mai ai putin si o sa fie bine!

Eu sunt ok, doar am nervi cu serviciul asta! am zile in care imi vine sa !!! vi s-a intamplat si voua sa aveti impresia ca sunteti singurele care munciti din toata firma si tot sa vi se reproseze ca nu o faceti indeajuns?! cand ii vad pe altii cum tocesc scaunul si eu ma dau cu capul de pereti facand treaba in locul lor...., da' cand e vorba de pupat in ...sefu' , maaama ce ocupati mai sunt!


Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

sa ma iertati ca nu va scriu mai mult dar nu pot ca am pumnii stransiii!!! stransiiii!!!!!
hai mama capuuuu sus..ca io sunt cai langa voi!!!!sa nu va aud ca dati apa la soricei ca vin imediat cu




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput