Perle d`ale socrilor (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

hai ca mai am una cu socrosenia.
fiica-sa din india zice,hai pe voice sa ne auzim. n-am vrut sa o las sa foloseasca castile ( motiv bine intemeiat va zic imediat) asa ca i-am zis, uite pe ea o auzi in boxe si tu vorbesti spre gaurica asta mica din stanga laptopului.
o las cinci minute si o tot aud ca urla si fii-sa nu o aude. cand colo soacra-mea urla disperata spre boxa.
ii mai arat odata . vin din nou sa vad ce a mai stricat si ea urla de data asta nu spre boxa ( ca deh invatase ) ci spre monitor in partea dreapta ( butonul de start care cred ca o atragea din cauza ca e luminat )
sa revin la casti. se unge pe par cu ulei de cocos ( ca altfel o "doare " capul )asa ca are in permanenta un damf de ulei ranced in jurul ei. va dati seama ce magnet de praf e parul ei ( care de altfel e lung pana la fund)
apropo de cocos. cu ce scot damful din canapeaua de piele? ca sta calare pe canapea toata ziua cu parul ei unsuros si deja canapeaua pute de la 10 cm distanta . In disperare am dat canapeaua cu spray dezinfectant care indeparteaza mirosurile dar mi-e frica sa nu o decolorez ( e maro inchis )

aaa inca o faza. in chiuveta un vas marisor de plastic. pe soba o tigaie incinsa. ia soacra tigaia , o pune in chiuveta peste vas si pleaca. vin eu ridic tigaia , arunc vasul care era evident topit in anumite zone si-l arunc la gunoi fara sa zic nimic. soacra vede si zice suprinsa neplacut " dar de ce il arunci" . pai cineva a pus un vas fierbinte si s-a topit zic eu. " vai oare cine " zice ea
Probabil eu n-am fost atenta . raspunsul - Ah ok

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

acopera si tu canapeaua cu ceva.

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by carola

acopera si tu canapeaua cu ceva.

Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie




am acoperit-o cu o patura si a luat-o "ca aluneca"

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

quote:
Originally posted by michelle7


aaa inca o faza. in chiuveta un vas marisor de plastic. pe soba o tigaie incinsa. ia soacra tigaia , o pune in chiuveta peste vas si pleaca. vin eu ridic tigaia , arunc vasul care era evident topit in anumite zone si-l arunc la gunoi fara sa zic nimic. soacra vede si zice suprinsa neplacut " dar de ce il arunci" . pai cineva a pus un vas fierbinte si s-a topit zic eu. " vai oare cine " zice ea
Probabil eu n-am fost atenta . raspunsul - Ah ok

Michelle





:)) mie imi place sa citesc peripetii cu soacra ta. in 3 luni vei avea material destul.


Bau!
"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

si orice o rog observ ca percepe ca " motiv sa ma iau de ea".
azi a vrut sa puna niste boabe de mazare la dezghetat in paharul de la storcatorul de citrice i-am spus un NU hotarat si i-am dat un teanc de 5 vase de plastic sa le foloseasca.( ma enervasem ) A plescait iritata. I-am spus " asta e storcatorul " - stiu , dar il spalam dupa
poate exagerez si eu , dar e tare enervant sa imi gasesc tigaile murdare ca ea amesteca ingrediente pt mancare in tigai in loc de vase sau boluri de plastic/ sticla . dupa aia se plange ca n-are in ce sa gateasca.
personal prefer sa folosesc vase mai mici pt ca intra mai multe in masina de spalat pe cand cu 5 tigai sau oale folosite sa pui 3 legume imi umple masina

dar de masa mea de sufragerie v-am spus? e de lemn , evident sensibila la apa. am pe ea niste cercuri mari de bambus ca suport pt farfurii. ea nuuuuuuu pune vase fierbinti pe masa. (ca nu poate sa puna mancarea direct in farfurii , tre sa vina cu toate oalele la masa si sa serveasca de acolo ) evident cand transfera mancarea curg chestii pe masa mea si nimeni nu le curata !!! zilnic ceruiesc mama ei de masa si tot o murdaresc astia
Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

maaaama ce bine ma simt dupa ce povestesc

Apropo stiti cum stiu in ce ordine a scos socrela paharele din masina?
DUpa urmele lasate pe ele. Pe primul pahar urmele de grasime, faina etc sunt mai pronuntate , ca dupa vreo 5 pahare mutate urmele sa devina doar niste amprente unse.
asa ca de fiecare data cand spal vase ma grabesc sa le scot sa nu-i vina ideea sa ma " ajute"


Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

ne uitam toti la miss univers.
eu zic- unguroaica e frumoasa, are sanse
soacra - aaa ungaria tara de unde esti tu
cat de stupizinius trebuie sa fii sunt nora ei de 4 ani si inca n-a invatat

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Michelle, dar sotul tau ce parere are?

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzica spune:

Michelle 7 imi pare sincer rau de tine;vei avea nervii facuti praf pina iti pleaca rudele acasa.Eu am avut parte de ei o luna si a fost cea mai lunga luna din viata mea.Te inteleg perfect ca tot ce face te scoate din sarite.
La ultima vizita-eu ma duc vinerea la cumparaturi si intreb filozoafa daca vrea sa-i iau si ei deoarece gatim separat.Imi zice ca nu ca eu merg repede si ea nu are timp sa se uite la produse si merge miine cu fi-su.Eu fericita ca am parte de o ora de liniste.Cu o saptamina inainte ma rugase sa-i iau o varza si i-am luat numai ca era un varzoi cit roata de masina si a gatit-o toata ca sa nu arunce nimic.
Merge cu fi-su se invirt 2 ore in magazin ca nu avea inspiratie in ziua aia si...sfirseste prin a lua varza de Bruxelles.Noi nu ne omorim dupa varza dar si fi-su a zis ca daca mai vede varza in fata ochilor in urmatoarele 6 luni il ia cu lesinuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Michelle,transforma-ti soacra in MUSAFIR.Adica ii spui clar de la inceput ca nu are acces la bucatarie,ca tu gatesti,ea sa stea sa aastepte sa fie servita.Prefer o munca in plus decat nervi.
Asa,ai sa cureti doar canapeaua,nu toata casa.

Mergi la inceput