Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Flavia scuze de greseala . Eu zic ca acum e bine, sper sa nu fi facut alta boacana .

Kid si eu tot cu maseaua drapta sus ma chinui de mai bine de 1 saptamana. Ma enerveaza rau .

Am vrut sa mai zic mai multe, dar mai nou uit de la mana pana la gura .

Ioana treaba cu apa.
Si a mea vine cu initiative, dar cazuse in extrema cealalta. Tot avea impresia ca ii dau putina mancare lui bb, de exemplu cantitatea de carne din supa. Ea si-a crescut copii dupa vechile reguli si am avut ceva de furca pana a acceptat fara sa comenteze regulile mele. Le-a urmat de la inceput, dar tot incerca sa ma convinga sa-i dau mar cu bisciute si o "tona" de carne in supa. Din fericire s-a lamurit ca nu sunt eu total aeriana si acum e totul OK.
SI al meu strange dupa ce da gauri ca altfel nu-mi tace gura si pot vb ore in sir .

Vera felicitari pt progresele Iulie. Mi-e dor de ea. Neaparat trebuie sa ne vedem inainte sa pleci. Desi avem sanse sa ne vedem la Ploiesti in vara (in iunie sau iulie se marita fiica nasei mele).

Feteleor vesti bune. Se pare ca in sfarsit ne luam masina . Teoretic la sf saptamanii viitoare. Sper sa fie totul ok si sa nu imi bat gura aiurea. Tineti-mi pumnii. daca iese planul Vera sigur ne vedem la vara ca ma voi duce la Baicoi la bunica mea

Am scris ditamai cearceaful... ma duc la culcare (adica la citit harry potter).

Noapte linistita!


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Hildi(vera) felicitari lui Stefan pt cele 5lunite ,pupici de la noi
Tonnia nu cred ca este de la difersificare ca eu ii dau acelasi lucru de la inceput adica de 2 luni piure de fructe ,legume si niste cereale
Miflor,karmenuta mersi un lucru bun mi_a iesit super culoare ,azi m_am dus si m_am tuns acuma arata si eu ca omul
Bun venit noilor colege Dory,Mary si Otilia
Ege felicitari pt dintisori
Roxi mersi esti o draguta sa de-a dumnezeu sa nu fie nimic ,dar eu aici nu am de unde sa iau crema de galbenele(si am auzit ca este buna,dar in momnetul de fata nu mai vine nimeni de acasa sa mi_o aduca )

Mersi fetelor care sau gandit la sanatatea lui Antoine

Lia Mia frumos tort

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Merci pt. schimbarile facute in lista.Stind la taclale pe DC. se juca cu o minge de cauciuc pe care o tot inspecta si o degusta,dar dupa vreo 30 min. s-a inrosit in jurul nasului,pe frunte,pe obrajori,cred ca a facut alergie la materialul din minge.I-am dat 2,5 ml. de peritol la indicatia pediatrei,mi-a spus sa-i dau cam 3 zile.Saracuta este atit de rosie la fata,imi vine sa .Oare de ce i-am dat mingea aia?

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Flavia ce chestie si eu o mai las sa bage diverse in gura...nu prea ma stresez...de unde era sa sti ca e alergogen?

Irina ce veste buna mi-ai dat. Ar fi foarte fain sa ne vizitam. Iti tin pumnii sa luati masina. Si noua ne ne dor de Vladut cu parul valvoi . Stiu unde e Baicoi se pare ca si eu am rude pe acolo...dar nu ma intreba ca nu stiu

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

irina, tinem pumnii sa va luati masina! Tu cind te apuci de scoala de soferi? Sau ai carnet?
kid, da, e impresionanta calapod ca sta si raspunde la oricite intrebari.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Irina super tinem pumni
Kid sa treceti cu bine dupa vaccinul

Lui Antoine ia sa facut obrajori rosi de zici ca este dat cu fard ,sper sa nu fie DA



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Mai fetelor dar asa il cheama pe dr asta "calapod" ? ca tot v-am auzit calapod in jos calapod in sus(sau este o porecla pt dr ), daca este asa pai insemna ca toate mergeti la acelasi dr

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Fetelor am si eu liber 10 minute la leptoc ca e sotul "de servici" pe el in seara asta.

Copilul meu zice tata, clar si raspicat ca atare am aplicat o mica razbunare, i-am tuns pletele. Doamne, e asa de dragalash fara pleata care se rasucea pe la urechi si ceafa, acum seamana si el a baietel, sper sa nu ma mai intrebe daca e fetita sau baiat. Din fata e super, din parti si din spate pare ciuntit, asta e chiar adevarul, dar lasa ca ii trece pana se insoara.

Cu mamele nu ma mai obosesc sa va povestesc, sunt de pomina, nu mai zic de mama mea biologica care umbla cu un tricou pe care scrie "2 high", normal ca habar nu are ce inseamna dar nici nu ma obosesc sa ii explic.
Plus ca au reusit sa imi imputa casa cu mirosuri culinare, bune de altfel de te lingi pe degete... maine apare si prajitura cu mere si smantana!


Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

O comisesem, am scris de pe userul comun! Acum am rezolvat... noapte buna, ma duc sa halesc niste branza noua si cu ceapa verde!


Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

PS: Nanadana, da, e o singura doctorita si am mers aproape toatele la ea si asa o cheama, Calapod... eu am avertizat-o ca o sa tot vina copii de sept-oct 2005 pe la ea ca se discuta la modul excelent despre ea si chiar asa este.

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput