Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Mai , fetelor sa stiti ca daca suntem optimiste trage speranta la noi.
Serios!!!
Tocmai am vorbit cu sotul ...si i-am pomenit de DIVORT...asa mai detasata ca niciodata , in sensul ca daca il vrea il are si ...
BATE IN RETRAGERE!!!!
DAR ...mai are de muncit!!!!Cred ca e randul lui sa lupte , dar mi-e frica ca am inceput sa simt ce simte Fleur.
Stau si ma intreb ...oare dispare iubirea???
Sau e ceva de genul , m-am razbunat ...gata ???EU NU SUNT RAZBUNATOARE!!!!dar creierul uman ,are multe cai necunoscute.
Vreau sa-mi ziceti parerea voastra.
Eu simt ca nu mai am putere sa lupt , dar parca zilnic incerc sa-mi incarc bateriile si sa mai fac o incercare ...poate , poate.
IMI VREAU CU DISPERARE FAMILIA INNAPOI!!!!!!!!!!!!!DAR ASA MINUNATA CUM ERA!!!!
haideti fetelor ...trebuie sa reusim.NOI NU , noi LUPTAM

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Alex esti sigura ca nu sintem surori?:))
Prea multe lucruri seamana intre povestile noastre!Si parca si simtim la fel!Uneori ma apuca disperarea si imi doresc sa se termine totul...alteori ma apuca un dor de viata mea de acum 2 ani!Mi-e dor sa simt ca sint iubita si sa vad cum ii lucesc ochii cind ma priveste!
As lupta dar simt ca numai am resurse...dar tb sa fie bine pina la urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga Elas ,
tare mi-as fi dorit sa am o sora sau un frate , dar nici acum nu-i tarziu.
Ce zici Sorelino???
Vrei o sora ???
Iata-ma-s!!!!
Si asa este viata noastra tare se aseamana .Dar simt eu ca va fi bine.
Si nu ma contrazice ...ca asa va fi.
Ciao Sorela!!!
Pupici
Daca nu merge cu frumosul iimar si tot isi revin.De azi inainte spunem NU si DA


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Da!Nu stiu ce ne va rezerva viitorul, dar ma bucur ca am cistigat o sorela!:)))
Si ai dreptate tb sa fie bine! Te pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Dragele mele ...
Ce mai faceti????
mai scrieti-mi...
Ma simt singura!!!
Am vorbit cu omul si parea ca e trist ca nu sunt acolo, dar simt ca mai am mult de luptat si nu prea mai am forte.
Dar ...gasesc eu cum sa mai gasesc resurse.
Va pup si scrieti-mi parerea voastra.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Dragele mele....da voi: Elas, Fleur, Alexmona, Ixxi si celelalte. As vrea ca acum, din situatia de "bine" in care ma aflu cu sufletelul, bineinteles, sa va insuflu o traire pozitiva. Ma gandesc de multe ori la voi si la cum, de multe ori in tacere, asteptati un cuvant, un telefon, un mesaj sau o inspiratie divina... Si tacerea aceasta la care va supuneti cu iubire, poate fi acea tacere a iernii, in care totul e nemiscat dar nu mort. E tacerea sperantei si a regasirii de sine, dupa ce v-ati anulat in iubire. Si da, e greu, dar samanta suferintei si a iubirii trebuie sa moara sa, sa se anuleze pantru ca mai apoi sa traiasca vesnic....
Imi prveam "iubirile" vietii si ma gandeam ca am o familie! FAMILIE, nu mai suntem o pereche! Da, intr-o pereche relatia se bazeaza pe schimbul reciproc de afectiune, cam ca la magazin: tu dai - eu dau, si pana la urma soldul final e 0. Dar intr-o familie se schimba situatia: totul se bazeaza pe daruire - tu dai, te daruiesti, fara sa mai astepti ceva in schimb. E de dorit sa se intample acest schimb reciproc de daruri dar cand unul nu mai are putere ar trebui sa aiba celalalt pentru el, cand el nu mai are iubire, ea ar trebui sa iubeasca pentru el, cand ea nu mai gaseste motivatiile potrivite pentru a merge inainte ar trebui sa gaseasca el motivul care sa o impinga inainte. La mine acasa asa se intampla si ma bucura acest sistem al vaselor comunicante... Cand el nu are, am eu si pentru el...
E imposibil sa fie la fel in toate familiile din lume...dar nu uitati ca aceasta cale a daruirii este castigatoare mai ales pentru ca avem modelul cel mai elocvent si cel mai natural-supranatural in CEL care s-a daruit cu toata fiinta pe cruce, invatandu-ne si pe noi cum sa o ducem....
Nu vreau sa para o predica, facuta de la pupitrul unei spectatoare fara experienta durerii la care acum cu demnitate si curaj va supune soarta, vreau doar sa va incurajez - TACEREA NU E MOARTE!
In august voi fi acasa (Romania e pentru mine acasa) si sper sa va cunosc, cu toata vitalitatea si simpatia pe care fiecare mesaj scris, la ceas de seara sau in mijloc de zi, il emana.
Draga Alexmona! Esti fantastica! MA bucur mult ca gasesti ratiunile potrivite pentru a merge inainte, banuiesc ca le meriti! II vei insufla si lui iubirea de viata, de familie si de tine si te va redescoperi, poate mai frumoasa si mai minunata decat inainte!



Diego

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Buna dimineata fete fantastice!
Diego esti o dulce!Iti multumesc ca esti alaturi de noi si ca ne intelegi problemele noastre grele...
Alex, nu esti singura iubita sint aici sorelo!
Si am realizat un lucru,el nu a fost acasa, iar eu cu fetita mea ne-am simtit f bine!Am fost linistita si impacata cu mine, m-am jucat cu copilul si am realizat ca viata e frumoasa...cu sau fara el!A sunat sa vada ce fac fetele...a vorbit si cu fetita!A zis miine seara sint acasa cu voi, i-am zis ok!Raceala lui si cuvintele aruncate atita timp, m-au racit si pe mine, e clar !E grav ca poate pierde dragostea mea, e pe cale, dar asta e!Ce semeni aia culegi!
Numai vreau sa fim triste si sa plingem ptr ei!E cazul sa zimbim!Alex auzi?:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Bravo fetelor!!! Puneti-i pe jar..mama lor de barbati!!
Las' sa vada ca nu mai sunt ei centrul Universului vostru si ca va iubiti si respectati suficient incat sa va ridicati si din namol .

Aveti toata admiratia cuiva din Japonia .




D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Alex unde esti?Mi-e dor de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Ciao fetele!!!!
Va pup.
De dimineata am avut ceva de lucru si nu am mai intrat pe net.
Elas , Sorelina sunt aici.
Simt ca iar ma apuca tristetea ...simt ca nimic bun nu se mai intampla.
Ce sa fie oare.
Un lucru e sigur.Mi-e foarte dor de fiul meu si de parinti , si ...de ce sa nu recunosc de tara.
Oricum ar fi ea , tare mi-e dor si tare imi lipseste.
Despre sot ...nu mare lucru .Se crede mare si tare , dar pana la un punct.Ca daca voi incepe sa fiu eu , mare si tare vai de toti fulgii lui.
Elas, pana la urma tot va fi bine.
Ori cu ei , ori fara ei ...soarele tot va straluci pe cer .
Si ...asta e.La o adica ne putem sigur descurca si fara ei.
Sper sa vina odata binele ala ca eu AM OBOSIT.Pe bune.
va pup si aveti grija de voi!!!

Alexmona

Mergi la inceput