Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mandy nu e problema de echografie sau radiografie. Ideea e ca un diagnostic de displazie se poate pune cu siguranta dupa 4-5 luni. In cazul ei bineinteles ca nu are decat cutele de la picioruse usor nealiniate. Dar asta nu e neaparat cauza de displazie. Poate sa nu fie nimic, el a zis ca cel mai bine se vede cu radiografie, ca la echo o chinuim. Daca asa a zis asa facem.


Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI NOI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Iacata raspundem si noi, ca nu ne uitam la meci - de frica sa nu piarda Steaua!


Tania- am murit de ras! Io azi de dim am zis rapid-rapid, referindu-ma la faptul ca intru pe fuga si ua lui Adila ca nu ma lasa mai mult la pc ! Io-s stelista de cand ma stiu! Titi e si ea, doar la meciul trecut am imbracat-o rosie-albastra, ca un suporter adevarat Steaua ce este!

Ripley- ooof, ce necazuri cu Anutzache! Las ce-i trec bubitzili pana se marita! O pe frumusika! Cu paturica la noi e cam invers - ei ii place s-o simta pe fatzuca atuncea cand adoarme afara in parc. Ca in casa ii pun o batistutza. daca are nasucul bagat in paturice, e cea mai happy si face nani 2 ore neintoarsa, ca azi in parc!

Silvia- ooofff si la voi! Sa se faca repede bine racitura lui mami, Stefanel!

Lavi si alte fete- zau ca nu pricep de unde ati scos voi ca-i dau AMU mar cu biscuite. No way! Cereale seara in biberonul cu Bebelac - o sa bag, ca inca nu am inceput -, iar la marul-piure ii voi pune biscuite peste nu stiu cate luni! De-alea speciale de plozi, of course!

Madau- spatarul cel mai jos la Polly, e cam la 30-40 de grade, deci ok. Chiar in seara asta, amu vreo jumate de ora, tot balanganind-o pe Titi fatza-spate mi-a adormit super in Polly! Io deja mi-am scos investitia!

Poze cu mami si Sarah
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ina m-am indragostit de iepurasul Rachel!
Tania dar ce aer masculin are Stefanel inca de pe acum!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mada, bineinteles ca faci cum ti-a spus medicul. Eu ti-am impartasit doar experienta noastra.
Noi avem la fel cutele, un pic asimetrice si ni s-a spus sa mergem sa vedem cat mai repede daca e vorba de luxatie sau nu ( noi am fost la Cluj ) si am facut eco. Si bb s-a purtat f. bine , chiar nu l-am chinuit deloc.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

MERGEM MAI DEPARTEEEEEEEEEE!!!!!! Bravo STEAUA!



Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

V-am promis ca am sa-mi imbrac baiatul in rochita, si iata ca nebunatica a facut-o si pe-asta!Priviti :
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/gbuluci/detail?.dir=/b1d0&.dnm=f646.jpg&.src=ph

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Cristina Baku ti-am vazut poza mai devreme la mess dar eram ocupata cu meciul .

Noi azi am fost iar toata ziua afara,maine vin bunicii pe la noi si-mi face mama urzici ca eu spre rusinea mea nu stiu sa fac (dar nici nu prea mananc)!Dar lui Mihai ii plac si asa ca....ii face soacrasa!

In rest mai nimic nou,Bianca e cel mai "ranjit" copil pe care l-am vazut vreodata,rade din orice si la oricine in hohote!

Vigantolul si noi il luam tot gratuit,cand mergem dupa reteta de lapte si sa ne cantareasca ne da si reteta de vigantol si-l luam cand ajungem noi la farmacie.

Maine vreau sa ii fac supa,am cumparat azi morcovi,dovlecel si albitura,sa vedem daca ii va place.

Plec acum la baita ca e cam tarziu .Noapte buna!!!


Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Ripley imi pare rau de Ana ca are bubitze... Da-i un pupic dulce din partea lui Stefan, da???

Noki nasol ca nu te lasa Adila la computador. Spune-mi doar daca esti multumita de termos ca eu...nu prea. Mi se pare ca nu tine f.mult timp.

Lavi la mine cand a venit dr la 4 luni a zis ca e ok dar...o sa-l mai chem o data sa-l vada pe Stefan sa stau eu linistita!!!

Corap ms mult pentru intermediere!!!

Mada cred ca si eu o sa chem dr. si chiar sa-l intreb de faza cu cutele. Deci eu o sa iti urmez sfatul si o sa cer sa-mi dea trimitere la ortoped daca considera necesar.

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by Buluci

V-am promis ca am sa-mi imbrac baiatul in rochita, si iata ca nebunatica a facut-o si pe-asta!Priviti :
http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/gbuluci/detail?.dir=/b1d0&.dnm=f646.jpg&.src=ph

Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze






Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Felicitari stelistilor, eu sunt cam suparata pt rapid :(
Mada, subscriu la parerea Melindei. Nu fa radiografie decat dc e cumva necesar dupa eco. Nu-ti iradia copilul dc nu e obligatoriu!!!
Si noi avem trimitere la eco, de siguranta asa procedeaza pediatra mea. Din pacate inca exista obiceiul de a recomanda radiografie din motive financiare, in sensul ca eco e mai scumpa si atunci dr isi permite sa presupuna ca iti permiti sau nu :( si recomanda radiografia....
Mai Cristina, e bestial Simon in poale :))
Diana, mersi de pupici de la parasitoru' tau fiu ;) Nu mai are Ana bubutze, au disparut tipic ca prin minune. Acum are 4 ciupituri de tantar, sau paianjeni (desi e luna si bec casa), pe care vrea sa le scarmene insa noroc ca nu le nimereste :)) Bine ca si-a revenit bolnavu' tau pc. De acord cu recomandarea ortopedului, dc este cazul.
Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput