Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

VAS asa zic si eu, stie d-zeu cand sa il aduca

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, vreau sa va spun ca mi-am schimbat total parerea despre testele de ovulatie, caci le dispretuiam inainte. Iata ca am facut in fiecare zi cate unul din ziua 8 pana in ziua 12 , si ieri, ziua 12 mi-au aratat a 2-a liniuta la fel de accentuata ca si pe cealalta... si intr-adevar, ovulatia s-a produs la 24 ore de la acel test. Pentru ca luna asta nu am facut monitorizare din lipsa de timp si din cauza de doctori plecati in concediu, am apelat la dr.sigur... vorba sotului meu "stie dr.sigur ce stie...".

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

avalon: atunci sa fie cu noroc luna asta!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Merci mult, Bubu! Chestia cu testele de ovulatie e asa, ca un exercitiu pt mine, ca nu ma pot dezobisnui sa nu controlez situatia... adevarul este ca e o ultima incercare inainte de FIV, fara prea mari sperante.
Dar in tine imi pun sperante luna asta, sa stii!

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:


Eu cred ca am ratat luna asta. Testul de ovulatie s-a pozitivat in Z 11, iar eu exact intre Z11 si Z14 nu am putut , din cauza sotului care are o lucrare in alt oras si in perioada aia a venit foarte tarziu acasa si foarte obosit. N-avea sens sa trag de el, se vedea ca e frant, el nu m-ar fi refuzat, dar era prea tras de par.
Degeaba am eu in fiecare zi incepand cu Z 6 caci m-am oprit in Z 11 si am inceput din nou abia in dimineata asta fiind deja Z 14 si ovulatia cred ca a fost undeva prin Z 12 -13.
Imi pare asa de rau, simt ca am mai pierdut o luna...

Va pup pe toate si va urez succes.

AVALON, sa dea Dumnezeu sa se si prins ceva la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Clau, sa stii ca supravietuiesc 72 ore daca intra in uter, asa ca nu te stresa, daca sotul tau nu are probleme cu spermograma poti avea frumoasa surpriza si peste 2 saptamani sa ne dai o veste buna!

"Atunci cand DOI vor deveni UNUL, UNUL se va transforma in TOT"
Tablitele de smarald ale lui Toth

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

CLAU sa stii ca AVALON are mare dreptate!
s.ar putea sa te trezesti cu o surpriza.eu tin pumnii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:


AVALON, OANA, vreti sa spuneti ca daca am ratat cele 3 zile, pot sa mai sper si luna asta?
Sau spune-ti doar asa sa ma incurajati?.

Offfff, nu stiu ce sa mai cred, sa mai sper sau nu...

Pup fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

clauclau: sa-ti zic experienta mea de luna asta: am facut IAD in ziua 12 si in ziua 13 si am asa eu un simtamant ca am ovulat in ziua 15 sau 16. Si iata ca am teste de sarcina pozitive. Eu am estimat ziua ovulatiei luandu-ma dupa TB, deci e posibil sa ma fi inselat, dar pana luna asta metoda TB nu a dat gres. Daca DD vrea, se poate.



Primele mele teste - http://community.webshots.com/user/Tabitha_Dara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:


TABITHA, ce frumos imi zici tu mie, imi creste inima si incep iar sa sper. Sa dea Dumnezeu sa fie cum zici tu! Eu dupa temperatura nu stiu prea bine, am masurat-o uneori gresit , nu la prima ora si cred ca nu este relevanta! Dar s-a pozitivat un test de ovulatie in Z 11, cu toate ca eu am avut niste simptome mai ciudate vineri in Z 13, adica balonare, intepaturi in ovare si o stare ca de ciclu. Ma gandeam ca atunci a fost ovulatia. Ultima prestatie a fost in Z 10 seara si apoi in Z 14 dimineata.
Imi cer scuze ca te zapacesc asa, dar daca nu mai e posibila o sarcina as vrea sa-mi spui, sa nu ma mai gandesc la asta. Eu cred ca tu te pricepi foarte bine la treburile astea. Asa simt eu!

Pupici multi si multumesc de raspuns. Poate peste 2 saptamani vin si eu cu tine la odisee si cu celelalte proaspete gravidute.
Ai grija de tine si de bebe!

Mergi la inceput