Mamici de martie-aprilie 2006 (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Andan, bine ai revenit cu bine! Sa va traiasca fetita, sa aiba viata lunga si frumoasa si sa va aduca numai bucurii!DianaD 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Lili prejbeanu, sa-0ti traiasca voinicelul si sa va aduca numai bucurii!
Felicitari!
Mihaser, e un dulce buflica al tau. Acum vazui si eu pozele. Pup buculitele lui.
Rocsana, si pozele tale sunt tare frumoase, mai ales cele cu ciresii infloriti.
ieri am fost si noi la control. Totul pare in regula, bb se estimeaza ca ar avea in jur de 3 kg, asta dupa o palpare tare finuta exterioara (mama-soacra cand a venit ca ma consulta ea, si cand m-a apasat in partea de jos a abdomenului am crezut ca ii face gaura copilului meu in cap). Ca tot veni vorba de ea, cum m-a vazut ca gata eu am baiat, ca de la spate nici nu se vede ca sunt insarcinata, ca burta e tuguiata, ca bb are capul jos de tot, ca mare mirare sa nu nasc zilele astea, de sambata intrasem in panica. Mi-am facut repede-repede manichiura, pedichiura (asa cum am putut eu), am bagat un supozitor cu glicerina, bagajul facut, numai bb sa vina. Eh, si a trecut noaptea, am dormit ca o scrofalina si nimic nu s-a intamplat.
Si doctora mi-a spus ca inca bb are caputul sus, nu e chiar jos si crede ca nu voi naste saptamana asta.
Sotul intre timp rezolvase la serviciu sa nu mai plece in delegatie pana nu nasc. Asa ca am scapat de o grija.
Rezultatul la strep B nu mi-a venit, dar si chiar de ar fi pozitiv cica ma baga pe antibiotice in timpul nasterii si totul va fi ok. Sa nu imi fac probleme.
Eu am inceput sa am carcei in gambe si sunt asa de durerosi si mi se contracteaza musculatura ca ieri m-am pomenit cu febra musculara la picioare.
Deci e cazul sa mai iau Ca.
Pp fac si eu de nu stiu cate ori pe noapte.
Ce vroiam sa intreb burticutele. Aveti dureri intre picioare, la musculatura interioara a piciorului? Ca pe mine ma apuca niste junghiuri de ma indoaie.
Aseara am tot avut dureri in vagin, asa ca niste cutite.
Eh, acum ce pretentii sa mai am si eu!!! Ca doar se apropie momentul.
Mai stiti ceva de Kim? Cum se mai simte?

Va pup





Ciuf (37+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andan spune:

Dianad, multumesc pentru urari

Eu pozele noastre le-am pus in albumul meu, la pozici, dar as vrea sa le pun si in albumul comun, asa ca va rugam sa ne trimiteti si noua o parola...ceva...ca de...am lipsit cam mult si nu mai stim ce se intampla pe aici.

Pusici tuturor

Andan si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Am uitat sa le felicit pe Andra si Adar. Sa va traiasca minunile si sa fie sanatoase, mancacioase si sa aiba un viitor frumos!
Pup

Ciuf (37+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Andan, Adar si Liliprejbeanu FELICITARI PENTRU BEBELUSI!!! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!!Tina am citit de cazatura ta la capitolul trecut, o sa faci baiat! Vad ca bebele tau se lasa asteptat nu gluma!io 36+ cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

FETELORRRRRRRRRRRRR AM PRIMIT O VESTE EXCELENTAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
KIM ESTE ACASAA!VAII,VA SPUN ASTA CU LACRIMI IN OCHI.SUNT ASA DE EMOTIONATA.
ESTE ACASA,ESTE BINE ESTE CU BEBELINA,VA TRANSMITE MULTE MULTE SALUTARI SI NASTERI USOARE.
MESAJUL ORIGINAL ESTE ASA:
"Tina, va multumesc pt tot, transmite si fetelor ca suntem in sfarsit casa, dupa o sapt grea, am scapat cu bine, sunt f prinsa cu bebelina, alaptatul, etc... dar fericiti, impliniti! Nastere usoare tie si celorlalte, nu stiu cand reusesc sa intru sa citesc pe forum!"
Cateeeeeeee vesti bune astazi!WOW!
ANDAN,sa iti traiasca bebelina mare si frumoasa si sanatoasa!Bine ai revenit!E frumoasa foc bebelina ta!
Dianad,cred ca ai facut cea mai buna alegere!
Ciuf,felicitari pentru rezultatele bune!Junghiul acela intre picioare il am si eu!Intepaturile pot fi la col,lucru care zice ca ajuta sa il faca mai moale.Deci esti pe drumul cel bun!



Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina71 spune:

YEEESSS !!! BRAVO, KIM !!





Irina, mami de Andrei (03.03.06)

Multe poze cu mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Kim....bine ai revenit acasa impreuna cu bebitza ta....sa fiti sanatoase si iubite...alaturi de barbatul din caminul vostru ...
Andan sa va traiasca kupilitza ca e tare dulcica......si seamana cu tine cand zambeste...moama...s are niste degetutze atat de lungi...ptiu,ptiu sa nu-i fie de deochi!!!! pt fetitza si o pt mamica!!!!

Io38+ cu beba_mica

beba_mica a noastra...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

KIM, bine ati venit acasa! Deci si la mine se inmoaie colul, ma duc sa mai iau un gynipral cum mi-a zis doc.DianaD 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

In asteptarea bebelui meu, am vazut toate pozele cu bebeii de martie-aprilie. E unul mai frumos ca celalalt, sa va traiasca.Desi sapt. trecuta m-am internat in spital cu posibilitatea unei cezariene pana vineri, eu nici azi nu am nume pentru bebe! I-am printat tatalui o lista, doar-doar o alege ceva. Mai e cineva ca mine? Camera inca nu am terminat-o, lucrurile lui bebe tot la soacra-mea sunt...DianaD 38+

Mergi la inceput