Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Salutare gagicile,
Noi azi am papat bine , in sfrasit !!!!! Am papat in masina si la plaja !!! La plaja tare mult i-a mai placut sa pape , , lasa ca o sa o mai duc. Am fost doar o ora de la 17 la 18 ca batea vantul si nu mai am avut chef sa stau , eu ma plictisesc de mor la plaja. Inainte de asta am trecut pe la farmacie si am luat crema cu factor de protectie 65 si am dat-o, dar nu a fost cazul, caci cum a batut vantul am acoperit-o toata cu paturica .
Pisoi, tare dragut e Mark !!!!
Janina, , ma bucur ca esti happy, si sper sa iti serveasca leaganul. Si eu cred ca daca acolo a stat linistita si acasa va face la fel in el. Asa ca spor la cumparat !!!
Si gagicile , nu se mai lauda nimeni cu cura de slabire ????, in afar de Bee, care a inceput-o si ea in forta cu tort ????? Eu azi ma declar multumita: adica pana la ora asta nu am dat iama in dulciuri, am papat fara paine si seara nu am mai mancat decat capsuni, iaurt si acum cred ca o sa mananc un musli.
monicatu congelezi laptele daca vezi ca e cam chior ? Ca si eu asa l-am vazut pe al meu dar cu toate astea l-am congelat , am facut bine sau nu ?
Plec sa ma uit la un film

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Marele talent artistic imi apartine. Eu zic ca fii-miu seamana cu tata. Daca ai chef poti sa te mai uiti o data la poze si unde vezi o poza cu bb si cu un mustacios potin face o comparatie.

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Moni, asa zic si eu, ii cumpar acuma nr 2, un pachet mic.
Giova, poate si copilul tau e mai agitat, a mea cand vomita mai mult, o tineam in brate sa se linisteasca.
In alta ordine de idei, e a 3-a zi de cand mi-a venit CM, si cred ca o sa iau un pampers de la copil! Asa trebuie sa fie, sa curga mult? Ca pe mine deja ma sleieste de puteri, nu ma doare nimk, dar sunt f. obosita si schimb always-urile in nestire. Inainte sarcina, in 3 zile era gata si curgea f. putin, daca de acuma inainte o sa fie asa, nasol de mine!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA da si eu il congelez daca-i chior si e bine asa! Laptele ce-l scoatem noi e cel mai lichid ,ca celalalt mai consistent iese mai greu si....mai la sfarsit! Cel putin la mine asa e, ca ma mulg inainte de a bea ea ... cel mai lichid la congelator,cel gros sa-l traga ea ca mai usor poate ca noi! Si sa stii ca si daca e chior face o smantanaaa,eu l-am lasat odata cateva ore afara ... smantana de 2-3 degete a facut! Ca zicea una ca daca devine albastrui nu-i bun si am vrut sa vad...

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ingrid La mine CM-ul a fost mai abundent ca de obicei si cred ca a durat apropae 6 zile, iar de obicei in patru terminam. Mare pacoste cu Cm-ul asta si chiar nu speram sa vina asa repede.

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ingrid cred ca asa e normal sa vina mai en-gros ... si ie asa mi-a venit dupa o intrerupere de vreo 5 luni,cat am luat tratament pentru endometrioza ... niste injectii care sa-mi opreasca ciclul! Data viitoare se regleaza sigur!
Si apropo de asta:la mine maine in 3 aprilie se implineste un an de la ultima menstruatie1
Anasebe ma mai uit odata
LINDA hai odata!
BEE te-ai culcat?

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANASEBE parca-parca ... Dar vedem luna viitoare vorba lui Ingrid
Mai dar pe unde bantuiti IRINA,MARAKi,DENISA etc.???

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Chiar asa! Mai fetelor, v-ati culcat deja?

ana sebe + tiberiu
poze tiberiu stefan: http://photos.yahoo.com/ana_sebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Apropo , ce zicea Ingrid de CM , eu am observat ca in ultimale saptamani ( 2 mai exat ) sangerz 2 zile pe sapt . Mai slab e adevarat , dar de la ce naiba ? Si de obicei cand am facut ceva efort . Stie careva ce poate fii ????
Cu mulsul, m-am obisnuit acum ca in fiecre seara sa ma mulg. Asera nu aveam asa de mult si nu m-am mai muls, vreau sa va zic ca la 4 dimineata m-am trezit cu tricoul efectiv ud , a trebuit sa ma schimb

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Anasebe, Moni, cred ca aveti dreptate, dar tot ma enerveaza cat curge! Sper ca luna viitoare sa nu fie acelasi lucru, ca altfel eu si fiica-mea vom folosi aceesi pampersi
Sunt epuizata, ma duc la somnic, daca n-o sa pot dormi, mai intru pe forum. Uneori, de la prea multa oboseala, nu poti dormi...
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput