Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Tonnia, inainte, cand nu fierbeam la abur, fierbeam carnea impreuna cu legumele si separat cand ii dadeam piure de cartofi. Iidadeam in fiecare zi, dar acum alternez cu ou si ficatel si de spatamana viitoare cu pastrav.

Pot tine iaurtul dupa ce il scot din frigi cam 8 ore afara? Ca sa nu i-l dau rece. Poate sa s estrice? Ca il scot dimineata din frigi si i-l dau doar dupamasa.

Cred ca azi imi vine si mie CM. Ca am o tentativa...
....
Marlena, nu e prea exemplificativa poza cu salteaua. Nu mai pot sta sa pun si adresa. Se uplodeaza acum pozele in albumul diverse de la mine din poze, le poti vedea acolo (sunt 3 poze)
Felicitari pentru dintisor miflore

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Merci! da, ii bag de azi. Nu stiu ce sa mai fac. pediatra zice ca e Ok sa-i bag de 3 ori pe sapt, macar sa ii placa. Ii trebuie proteine, cu laptele nu se omoara, fructe si legume nu au proteine, branzica e un esec, sper sa fie carnivor ca mine macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Merci, Codruta, vad ca esti gand la gand cu Karmenutza, asa o sa procedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Salutare mamici,brinzica de cind a-ti introdus-o si in ce prima data?Pe la ce pagina explica Dr Anya cum este ce fierul?Mie mi-a dat pediatra sa-i dau preventiv Fier Hausmann 5 picaturi pe zi pina la 1 an ?Nu-i cam mult?

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Anya 20, am o nelamurire, spune-mi si mie daca stii ce semnifica urat in urina prea mare? In rest sumarul a iesit Ok, alcalin, fara, fara, fara mai nimic. Uratul asta e mare. Am dat pe google si-mi apare numai urat-antonimul lui "frumos" desi am incercat sa fiu specifica. Ce naiba e asta? Nu-i urgent, cand ai chef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Marlena: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=4bb7&.dnm=45b7.jpg&.src=ph
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=4bb7&.dnm=7904.jpg&.src=ph
si asa e de jos cu saltelutza: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=4bb7&.dnm=74f0.jpg&.src=ph

Flavia, eu branzica am introdus-o dupa ce ia-m bagat suculetul si inainte de biscuite si supica.
Karmenutza, la mine nu iese spuma de la carnita de pui. Eu o pun deoadata cu toate zarzavaturile. E putina carnita ca sa "supeze"

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Tonnia mie Calapod mi-a zis sa fierb carnea separat. Eu la inceput o fierbeam impreuna cu legumele, acum separat. Si carnea se poate da in fiecare zi. In CC am citit (e drept ca pt luna a 8-a) ca se da zilnic... Acum fiecare face cum crede...

Ma apuc de munca...

Pa, pa!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Eu am luat in considerare ca faci cantitate mai mare de supa si fierbi un piept intreg din care ii dai apoi 2-3 zile, si cantitate mai mare de legume.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

La multi ani sarbatoritilor: Ioana Alexandra, Florin Alexandru, Bianca Ioana si Razvan

diana, merci pentru poze; am inteles tehnologia de fabricatie; se pot face si din hartie colorata sau tapet inteleg; pe mine ma deprima personajele de desene animate, asa ca pana cand fata nu poate sa se exprime, nu o sa aiba asa ceva pe pereti; fiecare cu pasarelele lui :) eu i-am facut direct tablou cubist pe perete; nu gasesc acum poza cu el; si chiar ma gandeam sa-i pictez si niste patrate pe peretele opus da nu imi imaginam f bine cum arata; acuma stiu :

sofia,am vizionat-o ieri pe nuka si e adorabila; are o pza f dragutza in care doarme cu mainel la ockisori-asa doarme si maria; si imi place f mult cum e decorata casa ta-ce-am putut observa din poze; si eu sunt contra covoare, dar am pus totusi unul in camera fetei ca sa aiba unde sa se rostogoleasca; in restul casei am gresie si deja ma ia cu frisoane la idee; nu stiu ce solutie sa gasesc



Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Karmenutza, am pus si eu 4 poze in adresa comuna, dar cred ca sunt cam multe, poate-mi pui si mie una la NOI.

Mergi la inceput