Mamici de martie-aprilie 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Laura Ioana, imi pare tare rau! Condoleante! Stiu ca nimic nu va alina niciodata durerea din sufletele voastre...




Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


Salut fetele!

Va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine! Noi am fost externati ieri si am ajuns acasa cu bine. O sa va scriu in curand povestea nasterii mele si ce patanie am avut in spital. Slava Domnului ca s-a terminat totul cu bine si mi-a dat forta sa ma refac cat de cat si sa pot fi alaturi de bebe.

Nu am apucat sa citesc din urma. As vrea sa felicit toate noile mamici si sa le incurajez pe cele ce sunt pe cale sa devina mamici.

Sunt socata de ce a putut sa se intample la Iasi cu Laura. Este incredibil! Imi pare sincer rau pentru ea si ptr tine Poliana ptr ca stiu ce mult iti doreai sa fi matusa. Sper sa ai sansa asta cat de curand posibil!
O sa ma rog ptr ingerasul Laurei plecat asa devreme dintre noi si sper sa ii dea Dumnezeu putere sa treaca peste acest necaz!

As vrea daca se poate sa aflu si eu mai multe de Kim. Ii doresc multa sanatate si o pup! Ii transmit toate incurajaril posibile si sper sa ne intalnim cat mai repede pe forum!

Multi pupici ptr toti bebeii mamicile si gravidutele noastre!
Fetelor nu va ganditi aiurea si fiti puternice!

Mihaela...proaspata mamica de Cristian

Mihaela
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20718;28/st/20060402/k/c977/preg.png
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Mihaela,
intii sa incep cu ce-i mai important: Kim se reface incet-incet, si va fi bine. Bebe Alicia Maria e si ea bine, sanatoasa.

Banuiesc ca tu nu ai apucat sa citesti despre problema ei cu fibromul (care, pina la urma, s-a dovedit a fi un chist). Ei bine, o ecografista (pe care - culmea - medicii se pare ca o considerau a fi prea panicoasa sau zeloasa) a observat la ecografie ca acel fibrom ar fi, de fapt, un chist si ca este pozitionat sub capul bebelinei. Cam de-aici s-a luat decizia ca ea (Kim) sa mearga luni la spital pt investigatii si luarea unei decizii in vederea scoaterii Aliciei a doua zi, marti (prin inducerea nasterii, sau prin cezariana). Eu, de-aici, trag concluzia ca ecografista a avut marele merit de a grabi aducerea pe lume a Aliciei, altfel nu-mi imaginez cum ar fi fost daca se astepta inca 2-3 saptamini pt a se declansa natural nasterea. Chistul acela s-ar fi putut sparge cind Kim era inca acasa, nici nu vreau sa ma gindesc...

Marti dimineata, la 6:30, Kim a mers la spital, si i s-a indus nasterea (nu inteleg de ce, odata ce se stia ca, pentru expulzie, va fi nevoie sa impinga... si normal ca bebe Alicia ar fi putut sa sparga chistul, cu capshorul, tot incercind sa iasa). In fine. Unele detalii tot de la Kim le vom afla.

Deci: A ajuns la dilatatie 10, a inceput sa-mpinga, si atunci a simtit o durere foarte puternica. S-a ajuns la concluzia ca s-a spart chistul, si s-a luat decizia de a i se face cezariana. Apoi - alta complicatie, in sensul ca a aparut o ruptura de uter (sau cel putin asa am inteles eu). Nu stiu cum s-au succedat toate astea (daca inainte sau dupa scoaterea copilului), insa astept detalii de la Kim, cind va putea ea sa ni le scrie.

Important e ca ea e bine si ca si bebe e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


Aida multumesc tare mult ptr detalii...esti o scumpa. Sa-i dea D-zeu sanatate si refacerea sa fie rapida!

te pup!

Mihaela
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20718;28/st/20060402/k/c977/preg.png
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

N-ai pt ce, cu mare placere . Poate mai citesti o data raspunsul meu anterior, pt ca l-am mai editat putin intre timp, ca sa fie si mai clar si detaliat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Iata niste poze puse de Gabbriela, cu Kim, sotul ei, si bebe Alicia Maria:
http://community.webshots.com/album/549081127HbfgCS (le-am pus si la noi in album, daca veti vrea sa le vedeti si acolo)

Multumim, Gabbriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lady_Hawk spune:

Mariana1976 sa ai parte in viata de multa sanatate, fericire si de un camin calduros!!!Zmmmuuaaahhhhhhhhhh!!!!


Io38+ cu beba_mica

beba_mica a noastra...
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Va multumesc mult de tot pentru sustinere, dar oricum durerea e f mare...am incercat sa ma abtin sa nu mai plang..pt ca pur si simplu nu poti sa nu plangi cand stii ce boi (scuzati expresia) de doctori mai pot exista ...si asa am vb putin cu Laura aseara...dar acum dimineata am vb mai mult cu ea..ce sa va spun..a putut azi sa mearga putin..dar ce sa mai..nici nu vreau sa ma gandesc ce durere poate fi in sufletul ei..se vede ca incearca din toate puterile sa accepte situatia...nici nu pot exista cuvinte, ca sa spun cum se simte, si cum ne simtim si noi, parca e un vis, si nici acum nu imi vine sa cred ca e adevarat ce i se intampla surorii si cumnatului meu..
Probabil luni sau marti vine acasa. Aseara cand am vorbit cu ea la telefon primul lucru pe care m-a intrebat a fost daca v-am scris voua pe net ce i s-a intamplat.
Am sa va mai scriu, desi prea multe de scris nu mai sunt...
Poliana

Laura cu 37+
Puiutul meu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loneanbianca spune:

Imi pare si mie tare rau ce s-a intimplat cu puiul Laurei...care acum cred ca e ingeras.... si ramin la ideea ca sunt foarte multi medici incompetenti in care noi din pacate avem incredere....

Ma rog la D-zeu sa le dea putere sa treaca si peste asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Adar si Andra Simona,felicitari pentru bebeline!
Aidutza,pe fetita Andrei_Simona o cheama Adina Nicoleta si a avut la nastere 50 CM si s-a nascut la ora 11.45 dimineata.
Mariana1976!Sa fii o mamica frumoasa,sanatoasa si sa ai copilasi buni si cuminti,frumosi si sanatosi!


Poliana,nu am cuvinte.Condoleante.Sa va ajute Dumnezeu sa fiti tari,sa treceti peste aceasta tragedie!Si doar..ce-am vb cu Laura Ioana la telefon acum cateva zile..inainte sa nasca...

KIM,refacere rapida,sa vii acasa repede si sanatoasa!Ne rugam pentru tine!

Va multumesc mult la toate,pentru urari si incurajari.Imi cer mii de scuze ca nu am mai intrat si poate o sa intru mai rar macar pana nasc..pentru ca aceste vesti cu 2-3 zile inainte de nastere..ma dau peste cap rau de tot...In afara de a plange si de a deveni paranoica in privinta lui bebe altceva nu fac.O sa anunte Mark pe messenger cand se intampla minunea si o sa ii dau un sms si Aidei(noua noastra mamica)!
Multi !Nasteri usoare tuturor!






Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput