Miresele anului 2005 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

quote:
Originally posted by Alyna24

Buna, fetelor!
Ma bucur sa va mai aud pe aici!Sincer am mai intrat pe forum dar n-am mai postat nimic!
Sarcina usoara viitoarelor mamici!Da' stiu ca v-ati pus pe treaba mai Doamnelor!!!!Felicitari!Sunteti niste curajoase!Va pup!Pt.Ioana81:Eu am facut la Apa Nova(Floreasca 2) si este si un minihotel acolo dc ai nevoie de o camera!
Scrie-mi dc vrei detalii!

Va pup pe toate!

PS:Doamne, parca a trecut o vesnicie de la nunta!( 8 luni):((mai vreau.......)!

http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl



Pai as vrea sa stiu daca localul este mare pt ca noua nu ne trebuie un local mare ca avem poate 40-50 invitati. Si spune-mi cat a fost meniul daca esti draguta. Am vrut sa-ti dau pm dar nu il ai activat. Intra in contul tau si activeaza-l.

Fetelor, sambata si duminica am fost numai in gratare. A fost super, numai ca am cam obosit. Nu mai pot face mai nimic sunt ca o batrana. Duminica m-am culcat la 20.00 si m-am mai trezit luni la 8.00. Obosesc f mult. Dar ma simt minunat

Ioana23+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Salutareee!!! Ce harnicutze suntetzi !!! Va !!


Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silda spune:

hello!

Eu sunt o mireisca de-abia de 2007, dar va citesc de la inceputul lui 2005. Am citit despre pregatirile voastre, am vazut pozele de la nunti, acum deja am trecut la bucuria aflarii vestilor despre noii puiutzi ce urmeaza sa vina pe aceasta lume...O ordine fireasca a lucrurilor de altfel. Ma bucur pentru voi si realizarile voastre. Va urez sa fiti fericite, implinite si multi sanatosi si frumosi!

In alta ordine de idei, Moira, stiu ca tu ai avut nunta la Majestic. Te rog frumos,daca se poate, sa-mi transmiti si mie pe mail oferta lor de atunci si eventual impresiile tale legate de restaurant(mai ales lucrurile mai "delicate"). Adresa mea de mail este ana_tudor2006@yahoo.com. Imi cer scuze ca sunt off-topic, dar nu te-am mai vazut de mult timp pe forum si nu stiam cum sa te interpelez. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Toate cele bune si la cat mai multe vesti bune din partea voastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

quote:
Originally posted by Moira

Buna miresici de 2005,
M-am intors dupa ceva vreme pe acest forum si am fost foarte emotionata sa vad ca mai multe dintre miresicile de 2005 sunt deja viitoare mamici. Ma bucur mult pentru ele si le felicit din inima. Si eu am avut nunta in 2005 si am petrecut o lunga perioada pe acest forum.
Anul acesta voi nasica pe 30 iulie si abia asteptam un motiv sa ma intorc aici.
Moira
http://pg.photos.yahoo.com/ph/monae78/album?.dir=a060&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos



ce pozulici frumoase asa ca voi, ati pus! bravo! scuze...ca mi-am bagat nasu` dar am vrut sa va vad.
felicitari!

pupi


roxi foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetele,
Sa aveti parte NUMAI de lucruri frumoase in viata voastra! O meritati!
Pupi

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

quote:
Originally posted by silda

hello!

Buna Silda,

Per ansamblu, am fost multumita de restaurant. Totul a fost la standarde inalte, incepand cu ornamentele, florile, meniurile imprimate si cartolinele de masa cu numele invitatilor, portelanurile, paharele, servetelele etc. De asemenea, mancarea a fost extraordinara, bine gatita, bogata, prezentata foarte frumos si sofisticat, la fel si tortul.

Te pup,

Moira

La mine au fost probleme cu spatiul pentru ca s-a intamplat sa vina mai multi invitati decat au confirmat (ceea ce ne-a bucurat teribil), precum si cu mici intarzieri in aducerea felurilor de mancare (pe care le-am remediat pt ca m-am dus si am vorbit cu ei).

De asemenea, sa nu duci toate bauturile deodata si sa ai grija sa nu se termine sampania de la inceput. La noi, desi, am luat dublul cantitatilor cerute de ei, sampania nu a mai ajuns pentru miezul noptii (?)

In rest, a fost o petrecere reusita, eleganta si intima (120 persoane). Si acum sunt placut impresionata ca lumea ne felicita in continuare si ne cere sa vorbim cu cei de la hotel pt alte petreceri.

Maine iti dau si oferta. Am facut un contract de 500 euro, in care erau incluse mai multe (flori, aranjamente, baloane, tortul, etc.). De asemenea, am platit 1 euro pentru fiecare persoana servita. Ei ne-au dat o camera pentru noaptea nuntii si ne-au lasat sa aducem bauturile, fructele, dulciurile si fructele uscate.




Eu sunt o mireisca de-abia de 2007, dar va citesc de la inceputul lui 2005. Am citit despre pregatirile voastre, am vazut pozele de la nunti, acum deja am trecut la bucuria aflarii vestilor despre noii puiutzi ce urmeaza sa vina pe aceasta lume...O ordine fireasca a lucrurilor de altfel. Ma bucur pentru voi si realizarile voastre. Va urez sa fiti fericite, implinite si multi sanatosi si frumosi!

In alta ordine de idei, Moira, stiu ca tu ai avut nunta la Majestic. Te rog frumos,daca se poate, sa-mi transmiti si mie pe mail oferta lor de atunci si eventual impresiile tale legate de restaurant(mai ales lucrurile mai "delicate"). Adresa mea de mail este ana_tudor2006@yahoo.com. Imi cer scuze ca sunt off-topic, dar nu te-am mai vazut de mult timp pe forum si nu stiam cum sa te interpelez. Multumesc anticipat pentru raspuns.

Toate cele bune si la cat mai multe vesti bune din partea voastra!


sunt un ursuletz(adica o ursulica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Buna miresici de 2005!
Si eu sunt o mireasa de 23 iunie 2005. Am citit frumoasele voaste povesti, am vazut poze de la nuntile voastre, unele mai frumoase decat altele si m-am gandit ca as putea sa va povestesc si eu de la nunta mea, care desi nu a fost mare, nu a fost fastuoasa, a fost frumoasa si cel mai important a fost a mea (a noastra).
Totul a inceput intr-o dimineata foarte devreme. Pe 3 martie este ziua mea si la ora 05.35 (ora la care mama spune ca m-am nascut) sotul meu s-a trezit, a venit la marginea mea de pat, a ingenuncheat si (cam balbait de emotie - dar asta nu se pune, ca si eu eram adormita tare) m-a cerut de sotie si mi-a pus pe deget un superb inel cu piatra .... grena, cu o montura cu granate .... splendid. A fost cea mai frumoasa prima zi din viata mea. Daca cineva se intreaba daca am acceptat: bineinteles.
Fac o paranteza: pe 23 iulie 2000 ne logodiseram si am hotarat ca daca 23 iulie tot pica intr-o sambata, sa stabilim nunta pe acea data.
Practic primele pregatiri pentru nunta le-am inceput pe la inceputul lunii mai. Am hotarat sa facem o nunta foarte mica, cu rudele cele mai propiate si prietenii cei mai buni, atat si nimeni in plus. Tot ce a insemnat nunta, pregatiri, aprovizionare, supervizare etc a fost facut de noi doi cu concursul patronului restaurantului, DJ si atat. Nu a fost nimic de anvergura, somptuos sau de senzatie, in afara de o strajnica ploaie care a inceput pe la 21.00 si a tinut pana pe la 01.00 si care ne-a stricat planul de dansat pe terasa.
Localul a fost un mic restaurant-pizzerie din Buftea, cu un aer extrem de primitor si cald, care are o terasa. Noi stabilisem ca in interior sa se serveasca masa iar pe terasa sa se danseze. Dar in urma ploii sosite neanuntata, a trebuit sa intram si cu dansatul in interior; norocul nostru a fost ca una din cele trei incaperi destinate servitului nu fusese ocupata.
Mancarea a fost senzationala, toata lumea a fost extrem de incantata, iar noi deosebit de multumiti. Auzisem nenumarate povesti de groaza in care "te incarca" la nota de platesti aproape dublu ...etc. In cazul nostru spun cu mana pe inima ca in afara de ce discutaseram de la inceput, ne-a adunat la nota 2 cafele comandate dimineata la placare si 50 ml de nu mai stiu ce tarie folosita la salata de fructe. In rest NIMIC. Din toata inima am lasat bani la fetele care au fost la bucatarie si la cele care au servit ... au facut o treaba minunata cu adevarat.
In concluzie, avem mandria ca ne-am organizat singuri nunta si ca a iesit asa cum ne-am dorit. Acum, cand am experienta unei nunti imi dau seama ca exista cateva aspecte unde ar mai fi trebuit umblat, dar totusi, nu regretam absolut nimic.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea. Simteam nevoia sa "ma laud" si eu un pic cu nunta noastra. A fost a doua cea mai frumoasa zi din viata mea si cel mai rau este ca a trecut atat de repede,... ca un vis frumos.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua doamnelor! ca miresici v-am apelat tot anul 2005

Ma bucur mult sa vad ca mai sunteti pe forum, eu nu am mai intrat pe aici de foarte mult timp (prin alte sectiuni m-am mai plimbat cei drept)

Multa sanatate in special viitoarelor mamici, s-ar putea ca pina la sfirsitul anului sa ma numar si eu printre voi.

Mult noroc viitoarelor miresici...ca de la nuntile noastre parca a trecut o vesnicie......si sper ca si celelalte miresici din 2005 sa va fie cu folos discutiile pe care le-am purtat noi pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

MIRESELE 2005 - PROIECTE 2006

MARTIE

FELICITARI DEGETZEL!!!
FELICITARI LUA!!!
FELICITARI MIEZ!!!


MAI

FELICITARI Kmi26!!!
FELICITARI Zam!!!
FELICITARI Tucike!!!
FELICITARI Degetzel!!!
FELICITARI Ramonella!!!
FELICITARI DEEA!!! - mamica de Alexandru (27 octombrie 2005)


IUNIE

FELICITARI CATALIN!!!
FELICITARI Moiraine7!!!
FELICITARI Lory04!!!
FELICITARI Miezure!!!
FELICITARI Irina_2507!!!
FELICITARI Ankl!!!
FELICITARI Shoricutza!!! - mamica de mai-iunie 2006
FELICITARI Roxygeo!!!
FELICITARI AndreeaCristina!!!
FELICITARI Toma_lly!!!
FELICITARI Lavinia!!!
FELICITARI Kopilash!!!
FELICITARI Acina!!!
FELICITARI Before-after!!!
FELICITARI Cadina!!!
FELICITARI Andreutza23!!!
FELICITARI M_monique!!!
FELICITARI Ioana Pisi!!!
FELICITARI Iael!!!
FELICITARI Andreea_stancescu!!!
FELICITARI Leyla!!!
FELICITARI Alexia28!!!
FELICITARI Oanamadalina!!!
FELICITARI Alinus25!!!
FELICITARI Manina!!!
FELICITARI Alexuta81!!!
FELICITARI A_N_N_E!!!
FELICITARI Pufishor!!!
FELICITARI Em!!!
FELICITARI Anduta78!!!
FELICITARI Zozela!!! - nasica august 2006
FELICITARI DANA!!!
FELICITARI RALUCAH (nasa)!!!


IULIE

FELICITARI Pupezica!!!
FELICITARI Alecsia!!!
FELICITARI Andreea c!!!
FELICITARI Luminita100!!!
FELICITARI Alecsa2004!!!
FELICITARI Kriss79!!!
FELICITARI Alehiam!!!
FELICITARI roxanicea!!!
FELICITARI Ancasoare!!!
FELICITARI Ilinca79!!!
FELICITARI Ileana Cosanzeana!!!
FELICITARI Simonitza!!!
FELICITARI Bibyrox!!!
FELICITARI Ellamiss!!!
FELICITARI Misi!!!
FELICITARI Adela10!!!
FELICITARI Oana T!!!
FELICITARI Olguttza!!!
FELICITARI Oana-Paula!!!
FELICITARI NumeIoana!!!
FELICITARI Dana n.!!!
FELICITARI Irinuca_81!!!
FELICITARI Angelique!!!
FELICITARI Melc!!!
FELICITARI Lorym!!! - mamica de noiembrie-decembrie 2006, - nasica februarie 2006
FELICITARI Alyna24!!!
FELICITARI Cata_pufy!!!
FELICITARI Aka4!!!
FELICITARI Ioana07!!!
FELICITARI Vmariejeane!!!
FELICITARI Blanca000!!!
FELICITARI Codita!!!
FELICITARI Anaemi!!!
FELICITARI Valeria72!!!
FELICITARI Mireasa!!!
FELICITARI Majaginn!!!


AUGUST

FELICITARI Flafi!!!
FELICITARI Katle!!!
FELICITARI R.Cata!!!
FELICITARI Floricika!!! - mamica de baietel septembrie-octombrie 2006, - nasica de botez in august si noiembrie 2006
FELICITARI Ioana81!!! - mamica baietel de iulie-august 2006
FELICITARI Katie!!!
FELICITARI Inger alb!!!
FELICITARI Megbeng!!!
FELICITARI Hirondella!!!
FELICITARI Olim (Ioana)!!!
FELICITARI Darria!!! - mamica de fetitza mai-iunie 2006
FELICITARI Pyssy!!!
FELICITARI Ank si bb!!!
FELICITARI Musca tzetze!!!
FELICITARI Creatza!!!
FELICITARI Ciciep!!!
FELICITARI Minou!!!
FELICITARI Nicopic!!!
FELICITARI Simonam_78!!!
FELICITARI Mmc_nd!!!
FELICITARI Eri_ka!!!

SEPTEMBRIE

FELICITARI Miha_ella!!!
FELICITARI Steluta!!!
FELICITARI An-k!!!
FELICITARI Niccostea!!!
FELICITARI Pisu_miau!!!
FELICITARI Roxy79ro!!!
FELICITARI Blonda!!!
FELICITARI Dianiana!!!
FELICITARI Claucia!!!
FELICITARI Rally!!!
FELICITARI Dianette!!!
FELICITARI Dilaural!!! - mamica de mai-iunie 2006,- nasica 21 ianuarie 2006
FELICITARI Pumi!!!
FELICITARI Ianuta!!!
FELICITARI Wana_adriana!!!
FELICITARI Daria_c!!!
FELICITARI Nushulica!!! nasica august 2006

FELICITARI Sun Smile!!!
FELICITARI Susa!!! mamica de septembrie-octombrie 2006


OCTOMBRIE

FELICITARI Lucia-Mihaela!!!
FELICITARI Irene!!!
FELICITARI Sisimop!!!
FELICITARI Floarea de colt!!!
FELICITARI LadyC!!!
FELICITARI BraveGirl!!! - nasica 29 iulie 2006
FELICITARI MariaM!!!
FELICITARI Ratusca1977!!!
FELICITARI Cornelianeli!!!
FELICITARI Anangel_lexi!!! - mamica de septembrie-octombrie 2006
FELICITARI Alice Elena!!!
FELICITARI Yrys 78!!!
FELICITARI Mitumac!!!
FELICITARI Bogdanai (Nasa)Mitumac!!!


NOIEMBRIE
[blue]FELICITARI Florentina G!!! - mamica de Maya (18 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Zozela sper sa nu te superi ca am pus o noua lista dar eu nu eram pe noua lista si nici alte miresici, asa ca m-am pus si am refacut lista. Pe cine am omis sa zica, desi am facut paste la vechea lista.Astept sa dai de baut chiar daca numai apa plata pot
Nusha tu parca erai nasica prin vara, nu?

Poze nunta

Lory 9 sapt

Mergi la inceput