Miresele anului 2006 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

Referitor la textul din invitatii noua ne-a facut morala socru` ...el zice ca trebuia trecut in invitatie un tramvai ,un mijloc de transport ceva acolo sa stie oamenii unde or sa vina......Nu am trecut din mai multe motive
1) Oricum ii sunam pe toti ca sa ne confirme daca vin si atunci le explicam
2) Asa era modelul de text pe care l-am ales noi
3)Anul trecut a avut nunta fratele lu` iubi la aceeasi biserica si la acelasi restaurant ca noi

Deci "neamurile" lor oricum stiau unde sa vina.......ai mei puteau sa zica ceva ca nu au mai fost acolo...dar nu ca de obicei a comentat "socru"

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Jesia, dar socrul tau isi imagineaza ca invitatii vor veni la nunta cu tramvaiul sau autobuzul, de s-a gandit sa treceti mijloace de transport in comun pe invitatie?!Eventual se poate trece un punct de reper, daca restaurantul este in apropierea unui loc cunoscut de toata lumea. Dar daca treci un tramvai, in ce scop il treci? Ca traseul unui tramvai poate sa strabata 3 cartiere. Cum scrii? Undeva pe traseul lui 16?!
Nici noi nu am trecut nimic altceva decat numele restaurantului. Nici macar nu am scris ca e in Otopeni, pt ca oricum, atunci in preajma nuntii toata lumea va intreba unde este, cum se ajunge, etc, asa ca explicatiile le primesc atunci. Chiar daca am scrie pe invitatie, tot nu am scapa de intrebari, asa ca ...la ce bun?!Iar la mine, faza cu schita strazilor nu se justifica! Ce sa fac, sa desenez DN1 pe invitatie?!Eventual cu un avion alaturi ca sa inteleaga lumea ca-i vizavi de aeroport?!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatzaaa, fetiliiii!!!
smels laic uikend!!

nu stiu voi..da' io stau cu jeaca pe mine ca tremur de frig..al naibii.....
of...ce am mai tremurat si aseara.....


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Dya...noi asa am facut.

Stiu din experienta proprie ca e foarte utila schita strazilor. Recunosc ca experienta e de la cabinet (unde faceam fluturasi si-i dadeam pe strada ca sa stie lumea unde sa vina) nu de la o nunta.

Noi am facut o foita pe care, pe o fata e schita locului unde se afla restaurantul, iar pe cealalta a bisericii.
Foitza am bagat-o in plic, langa invitatzie.
Pana acum toata lumea a studiat schita cand i-am dat invitatia si mai toti au exclamat..."Aha...acum stiu pe unde e"

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by jesia

Referitor la textul din invitatii noua ne-a facut morala socru` ...el zice ca trebuia trecut in invitatie un tramvai ,un mijloc de transport ceva acolo sa stie oamenii unde or sa vina


o sa razi..da' io am mai vazut oameni intolitzi ziua in amiaza mare..si cu flori....care se duceau la biserica ...sa ma ierte Dzeu..sunt asa caraghiosi ...insa...fie vb intre noi...cum sa scrii frata cu ce masina vii??..pai ce..invitatia voastra e ghidul strazilor???
Eventual pui o harta mica si din care sa se distinga ceva (daca gasesti, sa-mi zici si mie ) si iesi din problema elegant..si cu glezna subtire!
..io, nici macar "va rugam confirmare" nu am mai scris...1 pt ca nu am avut unde pe invitatie (ca-i mica si textul era cam lung) si 2...daca as fi avut unde s-o scriu - era pe plic in interior..dar ar fi dat omu' cu nasu de confirmare, inainte sa scoata invitatia din plic - si ar fi sunat ceva de genu'..frate tu confirma-mi ca vii..lasa locatiile...


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jesia spune:

quote:
Originally posted by krelia
si ar fi sunat ceva de genu'..frate tu confirma-mi ca vii..lasa locatiile


Asta a fost super tare

Pozele mele
Ce nu te doboara te face mai puternic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Daii desi n-ai mai trecut pe aici, iti urez sa ai parte de o zi frumoasa maine, fara pacaleli si cu multa fortza pt un DA hotarat si indragostit! Casa de piatra!

Milioane de inimi - 2 culori, o întreaga natiune - o singură iubire,58 de ani de glorie - legenda trebuie să continue!
7 MAI 1986-SEVILLA
10 MAI 2006-Eindhoven
CAMPIONII, CAMPIONII, OLE, OLE, OLEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Jesia, si mie mi se pare stupid sa pui mijloace de transport pe invitatie. Fetele au dreptate, e mai elegant sa pui o harta micutza ceva, separat de invitatie in plic. Noi avem carti de vizita de la restaurant si le punem pe alea. Iar pentru biserica o sa dam explicatii (daca va fi nevoie) cand dam invitatiile.

Krelia, ce dreptate ai, is tare caraghiosi pusi la 4 ace nevoie mare si inghesuitzi prin autobuse/troleibuse/tramvaie... Noi am luat intotdeauna un taxi, si al meu e de parere ca doar nu ne-am gatit asa sa ne ducem cu autobusul...


Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

pupicii

...la steliste, tatuate, zapacite....toate miresele

Trendule, ce faci? cum ti-e?

pupiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

salutare si de la mine fetele!
krelia, esti super tare, soro!
jesia, sa stii ca nici noi nu am scris chestii de genu' luati tramvaiu' cutare sau altele! atat ca dupa numele bisericii am scris in paranteza locatia adica 'piata victoriei'!
bey, si eu simt miros de vichend!

Emily


Inima cunoaste ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste

Poze

Mireasa de 15 iulie

Mergi la inceput