Cat mai costa o nastere la Elias?

Cat mai costa o nastere la Elias? | Autor: ralucam

Link direct la acest mesaj

Salutare tuturor!
Peste 2 luni, daca e sa ma iau dupa ecograf, o sa apara pe lume si bebelina mea!

De aceea, am sa va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti cat mai costa o nastere la spitalul Elias. Acolo voi naste.
Multumesc

Sanatate voua si bebitilor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cumnata mea a dat in decembrie 5 milioane doctoritei si doua milioane anestezistei. Cred ca e putin, avand in vedere despre ce sume astonomice am vazut ca se discuta pe-aici. Totusi, mie nu mi se pare putin deloc.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Depinde cu ce doctor nasti.
Multumim, sanatate si bebelinei tale!


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Si o prietena de-a mea a nascut in decembrie la Elias si a dat 5 milioane la Doc. si cred ca fost putin pt ca au lasat-o sa se rupa si apoi au taiat-o... groaznic... cert este ca nici acum dupa 3 luni mamica nu este bine si va trebui sa o cauterizeze pt a se vindeca...

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucam spune:

Multumesc pentru raspunsuri. Voi naste cu doctorul Mateescu.
Sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

cadou la dr, 1.500 anestezist, 300.000 moasa, cate 50/100 asistente si alte cele. ieftin! dincolo era mai scump!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ce aiurea ca au lasat-o sa se rupa! Cumnata mea a nascut prin cezariana si doctorita a stat la capul ei pana s-a trezit. Anestezista o intreba din jumatate in jumatate de ora daca o doare ca sa-i mai faca niste calmante. S-au purtat exemplar si am spus mai sus cati bani a dat. Si banii i-a dat dupa operatie.

kristinutza, cum cadou la doctor? Adica nu a primit bani?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Pregateste-te sa te injure strasnic Mateescu... Se poarta urat cu pacientele.
Dar nu va trebui sa-i dai prea mult, eu stiu ca nu e foarte apucator, are doar gura rea...
Cred ca 100 $ ajung.
Dai 50 $ la anestezist si cel putin 500.000 moasei, ea va avea un rol f important daca nasti normal.


Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cum dreq vine asta mah??? Sa o injure strasnic si sa-i mai dea si bani pentru asta??? 100$ sunt suficienti? mi-e rauuuuuuu

Eu am nascut in mai 2005 si am dat 1.500.000 la anestezista si 500.000 la moasa. La asistente pentru toaleta locala 20.000, iar la cele de la copii nimic.
La urmatoarea sarcina vreau sa cobor si mai mult nivelul sa vad daca-mi iese Va rog incercati sa nu stricati piata, ce dreq!

Andreea mamica lui Filip Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

daaaa, da...sustin si eu...nu stricati preturile fetelor....ca pana la urma tot noi suntem cele care ridicam sau coboram tarifele

Eliza 20+si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

quote:
Originally posted by Androix

Cum dreq vine asta mah??? Sa o injure strasnic si sa-i mai dea si bani pentru asta??? 100$ sunt suficienti? mi-e rauuuuuuu

Eu am nascut in mai 2005 si am dat 1.500.000 la anestezista si 500.000 la moasa. La asistente pentru toaleta locala 20.000, iar la cele de la copii nimic.
La urmatoarea sarcina vreau sa cobor si mai mult nivelul sa vad daca-mi iese Va rog incercati sa nu stricati piata, ce dreq!


total de acord, noiembrie anul trecut, aceleasi tarife... numa' ca de anestezist n-am avut nevoie...
desi... nu tinem cont de inflatie, ca si acum 3 ani cand am nascut, tot 2 lei era toaleta......

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput