Moderare la Buburuza....

Moderare la Buburuza.... | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

...de ce? Stiu ca e subiect fierbinte si drag sufletului DC dar mi se pare de ...prost gust sa fim moderati la acea sectiune. Ei au tot anuntat, amanat, iar anuntat deschiderea si daca noi ne exprimam dubiile si dezamagirea sa fim moderati???? Asta e chiar cenzura....

Cristina si Ale (30.09.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Nici mie nu mi se pare normal sa fie moderata respectiva sectiune ... cum este cazul forumului de ajutor umanitar...



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Cenzura se cheama atunci cand iti aprare mesajul trunchiat sau deloc.
Nu spun ca este 100% necesara moderarea la buburuza.. dar sunt cazuri...

La ajutor umanitar cu cu totul alta mancare de peste, ESTE necesara si aici nu se pot face concesii.

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Scuze, nici eu nici Elyanne nu am pus in discutie umanitarele unde e fireasca moderarea. Tocami asta sublinia si ea, acolo e ncesara. Dar pun in discutie subiectele de la buburuza unde nici 1% nu gasesc utila moderarea.
Si dupa mintea mea tampa e cenzura din moment ce mi se pune la indoiala capacitatea de a scrie un mesaj corect (in sensul de fair) si se considera ca e unul mai cu mot care trebuie sa isi dea ok-ul ca sa imi apara mesajele acolo unde de fapt nu se intampla nimic. Asta e si problema de fapt.
In loc sa se tot anuuuuunte taieri de funda inauguratoare si sa nu se intample nimic, mai bine se inchide subforumul pana are activitate magazinul. Ca nu e vina noastra ca nu au reusit ei sa puna pe picioare afacerea, insa mi se pare normal sa zic ca-s neseriosi cand asta mi-e senzatia. Si faptul ca trebuie aprobat mesajul meu acolo.....imi face greata.


Cristina si Ale (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanita spune:

Am o intrebare practic pe aceeasi linie. De ce a fost nevoie de-o plimbarica prin fata comisiilor de acceptare a mesajelor in momentul in care am postat primele mele scrieri pe acest forum? Va e frica de cineva? Expresii de genul "poala", "zdapi", "rucu" sau mai stiu eu ce sunt extrem de rarisime pe intreg webul si chiar daca mai scapa cate unul i-ai spus "pa" si "la revedere". Chiar nu cred ca exista persoane care sa nu tolereze astfel de iesiri sporadice, cand in Romania le auzi probabil la tot pasul. Cred ca suntem suficenti de maturi sa realizam ca libertatea la opinie e un lucru pe care ni-l dorim cu totii iar in momentul in care simti ca cineva-ti sta cu sula-n coaste o iei la sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by joxy

Cenzura se cheama atunci cand iti aprare mesajul trunchiat sau deloc.
Nu spun ca este 100% necesara moderarea la buburuza.. dar sunt cazuri...

La ajutor umanitar cu cu totul alta mancare de peste, ESTE necesara si aici nu se pot face concesii.

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Ai inteles gresit... si vad ca Aissa a explicat ceea ce am ce am vrut sa spun...
Nu vad rostul moderarii pe forumul Buburuza, SPRE DEOSEBIRE de forumul umanitar, unde mi se pare necesara moderarea... Era o comparatie prin antiteza ca sa subliniez deosebirea intre cele doua foumuri moderate (din cate stiu eu singurele forumuri moderate... de-asta le-am si comparat).



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Sunt de acord cu elyanne. Am pus si eu o intrebare asemanatoare acum cateva saptamani si mi s-a explicat ca se face pentru a impiedica reclama ascunsa.
Pai asa putem modera toate mesajele, ca s-a mai facut reclama la greu pe alte topicuri si moderatorii s-au prins destul de tarziu (ex. topicul de acum cateva luni cu batista bebelusului).
Asa ca nu gasesc logica acestei moderari.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput