Clipe din trairile sufletelor noastre...(5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata.

Ioana, tare dulce e Cata, abia astept s-o vad. Sa vezi ce repede trece timpul si ce dor o sa-ti fie de vremurile astea.

Brenda, sanatate Dianei.

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Are dreptate Kuki.....ma cuprinde nostalgia cind va citesc,si imi dau seama din ce in ce mai mult,ca la vremea cind fetita mea dormea cu ursuletii de plus eu nu am fost in totalitate linga ea,asa cum ar fi trebuit.Si ma condamn pt.asta....

Diana este mai bine,a cedat febra in sfarsit,pt ca ne-a dat antibiotic,are plamanul drept usor atins de raceala,dar nu e nimic grav.

Va pup,sa aveti o zi minunata,cu mult soare!

AMR 10 ZILE



BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ajutoooor !!! Sunt tare suparata. Din mai multe motive.
Insa unul dintre ele chiar nu-mi da pace.
Eu si fostul meu sot lucram la aceeasi firma. Azi a fost ultima lui zi de serviciu aici. Se muta la Iasi, are o oferta mai buna la o firma de acolo. Pana aici nimic anormal.
E drept ca imi fac griji ca o sa uite cu totul de copil, dar nici asta n-ar fi chiar o noutate. Oricum nu prea-si amintea de el decat o data pe luna, desi stam la o distanta de fix 2 blocuri.
Insa ceea ce ma roade pe mine si nu inteleg in ruptul capului e faptul ca l-a anuntat in sfarsit si pe Cris ca pleaca la Iasi si de doua zile copilul meu e atat de vesel de zici ca a primit cea mai buna veste din viata lui.
Ma asteptam sa fie mai trist, sa-mi spuna ca o sa-i fie dor, sa-si faca griji, nu stiu ...ma asteptam la orice numai la veselia asta nu.
Am incercat sa vorbesc cu el, sa inteleg ce simte...n-am scos mare lucru de la el.
Ei n-au fost niciodata foarte apropiati, sotul meu e un tip rece si distant si sobru,...in totala contradictie cu efervescenta mea. E firesc pana la un punct sa nu ma astept sa-i simta lipsa, dar de aici si pana la veselia asta...
E ceva ce nu inteleg...trebuie sa mai cercetez, ca tare nu-mi da pace chestia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna fete si baieti!

Brenda, ma bucur ca Diana se simte mai bine, ieri s-au conversat un pic pe mess fetele noastre.
Ieri am aflat ca pe 6-9 aprilie ar fi trebuit sa plec la un turneu de volei, dar am renuntat, doar am stabilit altceva, nu?

Kuki, mi-as da cu parerea de ce e Cristi atat de vesel, insa nu vreau sa gresesc. Ma gandesc ca nu cumva tatal lui sa-i fi promis vacante frumoase la Iasi, de-asta e el entuziasmat. Sau poate suferea prea mult cand il avea aproape si nu-l vedea, nu stiu...

Ioana, ai o dulceata de fetita! Cred ca te tot fataie ca vrea una si alta, ca sa stai mai mult langa ea, eventual pana adoarme.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Brenda, ma bucur ca Diana este mai bine. Si pe la noi prin birou a circulat un virus din ala nesimtit care te face ai febra si pina la urma se localizeaza int-un plamin. O gramada de colege au stat pe acasa cite o saptamina... Sanatate in continuare Dianei!

Iulia... Se poate totusi ca aceasta bucurie a lui Cris sa nu are de-a face cu plecare exului la Iasi?... E primavara, el este adolescent.
Se poate sa fi dat dragostea in el?
Alta idee ar mai fi ca fiind atit de aproape fizic (la doua blocuri) si totusi atit de departe emotional (nu se vad decit o data pe luna), Cris sa fi fost afectat de aceasta raceala din partea tatalui...Ma gindesc si eu ca acum cel putin distanta va fi justificata si fizic... Pai tata este tocmai la Iasi, de asta nu ne vedem asa de des...
Alta supozitie ar mai fi ca pur si simplu este fericit ca pleaca! Poate vede din asta un lucru bun pentru tine si pentru el, pentru armonia din casa voastra. Pai acum el va fi singurul barbat si asta ii poate da un sentiment de importanta.

Alma... am citit despre prietena ta si imi pare rau ca s-a ajuns la asa murdarie. Pai mai bine ca si-a dat seama acum cu ce specimen are de-a face decit mai tirziu Doamne fereste! Tu ai facut bine ca i-ai spus pina la urma.

Aveti dreptate cu nostalgia aia dupa copii cind erau bebici... Si eu ma uit la Maya, cea mica si incepe sa isi piarda din grasimea aia de bb si incepe sa i se contureze si fizionomia... Si o iau asa si o ciup si o pup si mi-e drag de ea si stiu ca nu va mai fi asa peste putin timp... De Sarah nici nu mai spun, ca ea este domnisoara de mult. Cu aere cu tot!

Va pup si va urez o zi minunata!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:


Brenda, ma bucur ca Diana e mai bine.

Kuki, incearca sa-l tragi de limba pe tata... Sa afli de la el ce a vorbit cu copilul. Poate Cristi se simte stresat in apropierea tatalui si distanta asta il face sa rasufle usurat ?

Cata incepuse sa tuseasca rau, dar vad ca azi a fost mai bine. Face progrese cu olita. In seara asta a zis ca vrea la nani si a cerut din proprie initiativa olita. Dimineata, la fel... Era sa intarziem la cresa, ca nu voia sa se ridice de pe olita.
In rest, e o dulce, cu coarne pana dincolo de Empire State Building.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by KUKI


Ei n-au fost niciodata foarte apropiati, sotul meu e un tip rece si distant si sobru,...in totala contradictie cu efervescenta mea.

Iulia









Si cauti motivul veseliei lui Cris? Inutil.....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neata...

AMR 9

Wow...ce m-am smecherit.
Am vrut sa scriu cu mov, dar n-am gasit

Aseara am avut o luuuunga conversatie cu copilul. Lucrurile sunt foarte simple. In primul rand nu e nici o diferenta ori la Iasi, ori aici...e acelasi lucru pentru el, tot nu-i simte prezenta, nu-l ajuta cu nimic, etc.
In al doilea rand, perfect logic, "daca tata se muta la Iasi, inseamna ca o sa aibe salariul mai mare, adica pensia alimentara va fi mai mare, nu?" Materialist copilul meu.
Cum sa-i explic ca eu ma tem ca pensia, va fi, dimpotriva mai mica sau cu lungi pauze, sau deloc?

Deci misterul a fost dezlegat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Iuli,dar nu era nici un mister,exact cum ti-am scris mai sus.....si vezi bine,ca am avut dreptate.
E o reactie fireasca.....
Alma,ti-ai luat bilete?
Ril....unde esti dragule? Ai disparut?
Ioana,grija mare cu tusea,ca nu-i de glumit!


Eu,cred ca am luat ceva,ceva de la Diana,ca de aseara ma cam doare in gat.Pt.mine e u cosmar,pt.ca eu 2 ani,pina prin toamna,m-am chinuit cu amigdalele,cu Moldamine si cu fel si fel de tratamente.....
Sper sa nu se inflameze iar,ca innebunesc!

Iuli....baga si tu AMR-ul mai mare (la 5)

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cam bate vantul pe la subiectul nostru.
O sa punem absente nemotivate si pe urma tre'sa veniti cu scutire, cu flori si ciocolata sa le motivam. Nu ca am fi corupte, dar asa se obisnuieste...

Cati...pe tine te dam disparuta, mai zi si tu ceva.
Nici de Rodica nu mai stim nimic.
Ril e invoit astazi

Va pup pe toate si pe Ril de doua ori


Mergi la inceput