Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

De-asta te-am intrebat, caci parca imi amintesc ca era si pt. asa ceva.
A da si Pentaximul nu avea asa ceva, caci de-aia am luat Pentact-hib.

Gata am plecat la imbracat, caci iesim la soare si sa vedem de mobila.
pe mai tarziu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata de la Bistrita. E un soareorbitor dar termometrul aratta 6.4 grade, asa ca probabil si azi vom sari peste plimbare
Giova, nu stiu cum se impaca fumatul cu alaptatul dar asta noapte a fost nasol. Dupa masa de la ora 3 a inceput Razvan sa tipe cum il puneam in patut. Cand il luam in brate se linistea, cand voiam sa-l las jos se punea pe tipat. Intr-un final a adormit cu mine in pat, dar tot ofta si in somn (mi-a placut sa dorm cu el in pat, si cred ca si lui). Acum nu stiu ce sa zic, clar il durea burtica, dar nu stiu de la ce. De la tigari, de la apa minerala pe care am baut-o inainte de culcare??!!!
Dana am vazut fetele, cred ca esti o fericita, sunt minunate si seamana atat de bine un cu cealalta!
Irina sper ca Mario este bine si ca tu esti bine. Snt convinsa ca totul se va rezolva cu bine!
Cata, hah ha ha, unde m-ai vazut tu slaba? Ca mie imi vine sa plang cand ma uit in oglinda. E drept ca de la 84 de kg am ajuns la 67, dar tot mi se pare ca sunt MAARRREEEEE! Macar 7-8 kg sa mai dau jos ca sa ma consider multumita!!!
Fetelor pup mamici si bebici


Ioana lui Razvan Gabriel (03.12.2005)
Pozicile mele
Botezul (25.02.2006)


"Viata trebuie traita asa cum este pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna ziua si de la noi,

Ioana ce mult ai dat jos in 3 luni Cum ai reusit? Acum cred ca mai depinde si de varsta, nu pot sa am pretentii sa am acêlasi ritm cu tine
Fetelor aseara a dormit Angelo de la 22.30 la 4.00 si atunci s-a trezit ca l-am sculat eu sa pape! Nu m-a lasat sufletul sa il las sa mai doarma cand stiam ca nu mancase bine seara! Azi dimineata a papat 130 ml lapte cu cereale de orez iar acum la 11.00 cam 80-90 piure de piersici, mar si orezl-a luat somnul instantaneu
Irina ce face Mario? Cum ti se pare de la tratament?

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Gagici sorry ca nu am mai intrat aseara dar eram super obosita , mai ales stresata. De aseara am inceput sa ii dai picaturile si azi nu a mai fost vinetiu parca chiar deloc. Va dati seama ce bucuire pe capul meu zici ca am castigat la loto. De bucurie am facut chiar si cuurat in casa , l-am scos pe Mario la plimbare ( fara caciula ca am uitat de ea , noroc ca era soare), am facut papa. De m-ar tine.Deci sper ca o sa fie bine . Am mai citit pe net si am mai vb cu fete de la noi pe mess care au avut sau au aceeasi probleme si care spun ca nu e grav si ca trece( le multumesc pentru incurajari). Deci am inceput ziua optimisti.
Imi pare rau ca nu mai stiu care si cum ce a zis ins a am retinut ca Bombom trece prin o perioada mai grea si ii tin pumnii si o rog sa ridice capul sus si sa fie tare pentru fetitele ei frumoase (am vazut si pozele- beton rau cu ochelarii de soare). Trebuie s aintru iar ca am citit ca mi-ai dat datele si iar nu am notat (ai zis ca le_ai mai dat o data , dar cred ca sunt tare indragostita- de bebe, bineinteles- ca le-am sarit sau in cel ami rau caz le-am trecut la altcineva).
Acum ca nu mai stiu ce si cum ati zis ma duc sa vad poze ca si asa Mario nu mai doarme ziua ca nu vrea pe spate...iar pe burta imi e frica de cand mi-a zis aia ca preseaza organele si bla, bla , bla asa ca il pazesc si ne si jucam mai nou... adica el imi da peste fatza si eu le primesc ca o toanta.
Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Deci l-am vazut pe Angelinos care creste precum Fat Frumos , nu din lacrima, ci din cereale, piure sau mai stiu eu ce, dar creste... de raman cu gura cascata.
Apoi pe Alexandre care si el incepe sa ne uimeasca si care e foarte expresiv. Sa vedeti ce o sa vina si el din urma .
Am vazut si nudul Teodorei care ...ma face sa cred... ca ea e cea mai buflea parca...sorry ladies...dc vreti dezbracati-va si coi fetitele.
ANastasia nu mai are poze noi
Ayan e un lungan si un frumos ...si sper sa fie si cumintzel ziua si sa o lase pe mami sa stea si ea mai linistita.
Bianca cam zgarcita cu zambetele....seamana din ce in ce mai bine cu taticul ei. Frumoasa in salopeta.
Carla nu are poze noi...deci... mami ...te rugam.
Daniel ,Clara, gemelushii, Dariutzele, David, Diana , Eduard, Filip, Ilinca,Ioana ? Karina....si toti restul cand mai vedem poze noi?
Razvanel am vazut poze e super dulcic...bigbrotherul sectei.
Hai ca ma mai uit sa vad ce am pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Gio, nu i-am dat nimic lui bebe pe gura, ce se da pe gura e vaccinul ala gratuit antipoliomielita dar eu nu am vrut sa i-l dau oral si de aia i-am cumparat Pentaxim (am zis ca maio bine dau un ban dar face) ca il contine si pe cel poliomielitic si altele in plus. Ziceam ca mi-a fost teama sa i-l dau pe asta gratuit ca mi-era sa nu vomite, ca asta al meu mai are obiceiul asta. Plus ca vaccinul ala oral nu are protectie suta la suta, exista un risc (foarte mic) ca bebe sa faca boala, asa ca eu nu am vrut sa ma risc, cred ca devin paranoica ca uite, nepoata mea a facut doar vaccinurile gratuite si e sanatoasa tun. Dat fiecare copil e diferit si mai depinde si de noroc.
Liliana, uite acum plecam dupa camera video si promit ca pun poze cat mai curand posibil. Sa vedem ce camera gasim, adica daca are si softul de conectare la computer, daca nu, trebuie sa il luam separat.
Fug sa ma imbrac. Pupici, fetele, sa aveti o dupa amiaza frumoasa.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina ma bucur tare ca s-a mai ameliorat starea creolinului pana la urma care e legatura cu statul pe burta? Sant prea mici sa fie lasati mai mult timp asa? Spune-mi si mie cu cine ti se pare ca seamana Angelo? Cred ca are dreptate Teolinda, depinde cu ce sant imbracati si pozati, din cauza asta par asa mari uneoriI-am pus poze in salopeta de casa
Anda, bafta sa gasiti cam-ul care trebuie si pt. comp.!!!

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Maraki ce sa zic mie mi se pare ca nu seamana cu tine Angelinos ci mai degraba cu Giorgios( asa se scrie?) sau cu Robert dar nu cu tine sau Roxana. Ai mai pus poze in afara de alea din 24 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina mie mi se pare ca in alea unde este cu Robert seamana doar cu mine, cand sta pe burta si ridica...capul, seamana cu Giorgos....am pus poze facute astazi....

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

A cu statul pe burta nu stiu ce legatura are dar doctoritza mea m-a inebunit zicandu-mi sa nu il mai las sub nici o forma pe burta ca sunt prea mici si cavitatea toracica preseaza peste organe si e risc mare de... o gramada de nebunii. Asa ca ... ma execut ... mai ales acum.

Mergi la inceput