Mamici casnice (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Buna dimineatza... si... deshteptareaaaaa
poftitzi la...
Eu sint treaza de la 6.30 ca m-a trezit soatza si Isa...
Va doresc o zi buna si cu mult soare si... revin mai tirziu sa fac prezentza

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

multumesc tare mult de cafeluta danelutza.
noi ne-am trezit la 7,30. cred ca suntem pe drumul cel bun (sa nu vorbesc intr-un ceas rau), a dormit alexa fara intrerupere de la 12 pina la 5,30, azi-noapte.
a iesit si soarele, asa ca azi tre' sa recuperam timpul stat ieri in casa.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

hai mamicutelor, trezirea ca e un soare...
hai sa va zic, tot de bibe. ce impact a avut asupra alexei cind m-a vazut si pe mine cu cana cu lapte. si-a baut lapticu' pe rapid, nu a mai tras de pai cu dintii asa in plictis. tre' sa ma apuc de baut lapte, asta e.

alexa & fam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Eu sunt treaza de la 4 dimineata dar am zis sa nu intru la voi ca iar imi ziceti ca nu am somn...
Adevarul e ca Andrei s-a gandit ca i-ar pica bine sa fac caca la ora 4 si eu am fost asa de bucuroasa ca a avut scaun moale si nu a mai fost constipat, incat dupa ce l-am spalat\schimbat, l-am pupacit o juma de ora pana l-am trezit de-a binelea din somn...
Fetelor, a inceput Andrei sa manance ca nu stiam ce sa ma mai fac cu el... I-am dat Polyvital, la indicatia pediatrei si dupa o saptamana manca fff. bine. Aproape orice!!! El nu suporta portocala(care e si laxativa si eram sigura ca ii face bine), dar acum o savureaza!!!! Sunt fericita... Acuma ii dau fructe f. mulye doua mese pe zi de fructe, ca e anemic, insa se simte f, bine si sper sa reusesc sa ii pun anemia la punct... Si scaunul i s-a reglat!!!
Ma, ce bine sa itimearga toate din plin...
E fain timpil in Deva, soare, ma mir ca ieri era frig...
Cum va simtit azi fetelor??? Daca nu va simtit chiar asa de bine, ganditi-va la cel mai placut moment din viata voastra si: zambiti!!!


adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata fetelor,

azi ploua asa ca voi sta in casa.aseara am fost la plimbare si mi-am luat o curea pentru blugi.
ma duc sa-mi fac si eu o cafea si lista de cumparaturi pentru sot.

revin.

15+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Hop si eu:)

Am dormit azi pana la ora 10 si cred ca mai dormeam daca nu bantuia Sara pe la usa noastra

Azi e soare afara, dupa ce isi face Sara siesta de pranz iesim la plimbare, mi-e dor de iesit la padure, de facut frigarui si mici, dar sa se mai incalzeasca putin vremea.

Adriana de optimista :)
Adevarul e ca eu ca sa ma simt bine e destul sa ma gandesc ca vine primavara si incepem sa iesim din barlog:)

Avem si noi o realizare: Sara adoarme singura, pana acum am crezut ca e doar o intamplare, dar ne-a confirmat, cum o lasam singura in camera se pune in pozitia de nani (pe burta cu funduletul in sus:).
Si si-a prelungit somnul din timpul noptii, de la 10 seara la 9 dimineata.

Hai sa aveti o zi faina, pupici cu lipici

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

Buna dimineata,
Intru doar sa fac prezenta.
Sunt inca in pat cu cafeluta linga mine..., profit acu de timpul in care micuta mea isi face somnul de dimineata.
Noi ne-am trezit binenteles la 6 si acu ne refacem puterile.
Asteptam sa se trezeasca si apoi vom merge la cumparaturi.
Va si va dorim o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

'Neata, fetelor!

La noi e soare si ne gandim sa profitam.

si pe mai incolo!

DARIA- poze vechi
DARIA- poze ceva mai noi
Varsta iubirii noastre mici

Geani si Daria (03.04.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Ziua buna mamici casnice!!!
Cam tacute azi fata de alte zile...
Imi savurez ceiutul verde; sunt prin zona.



www.tickercentral.com/view/4ufc/3" target="_blank">Mihaela si bbwww.tickercentral.com/view/4ufc/4" target="_blank"> Amalia

SITE AMALIA

Sa nu traim spunand ca nu se poate, trebuie sa ne pastram speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

saluty!
acu' am venit de afara. e f frumos, soare pasarele ciripind. oare am scapat de frig?
da flavia, si noi suntem cu paduri si gratare. abia asteptam sa dea firu' ierbii si nu ne mai prizi acasa in weekend.

alexa & fam

Mergi la inceput