Burta prea mare

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Buna,

Mary, ai cumva un link catre articolul cu burta prea mica? Nu de alta dar eu sunt de partea cealalta a baricadei. La prima sarcina cand m-am dus sa nasc se mirau ca sunt la termen si acum la 16 sapt implinite nu se vede mai nimic. Asa ca asa prefera sa am o burtaaa maaaaaare si sa stau linistita....

16 +
http://community.webshots.com/user/taisiaeliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Burta mare...Mama da' ce burta ai si cum ti-a si crescut deja?
Da mi-a crescut burta devreme si ce-i cu asta?
Ce eu sunt mica sau am fost vreodata?
N-am fost grasa insa am fost mereu o femeie zdravana si daca acum la al treilea copil mi-a crescut burta devreme asta e,ce mare scofala,parca poarta ei burta mea,eu o port si o port cu mandrie.
Asa ca dragele mele bucurati-va de aceste 9 luni magice si lasa-ti gura lumii ca doar pamantul o astupa

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 9+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Acum am aflat de ce am tot timpul o burta mare la sarcini.. Cica uterul meu e foarte flasc, si musculatura lasata.. adevarul e ca nici inainte de sarcini nu aveam o talie de viespe, cum mancam, cum ma umflam si o burtica mica tot aveam
Al 3 lea bebe nu a fost chiar mare, a avut 3 700kg si o burtica pliiiiina cu apa.. s-au mirat si doctorii de cata apa aveam.. deh, rezerve.





Mami de Codrin, Olguta si Cornelie mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rusemanuela spune:

super tare subiectul, eu sunt 27 de saptamani si toata lumea ma intreaba cand nasc, peste trei luni, zic eu, ceeeeeeeeeeeeeeee?
adevarul e ca nu am luat decat 9 kg in greutate da pe toate le-am pus in burta. Bb imi lasa mie doar ce nu ii place lui.
De curand am fost la control si doctorul mi-a zis ca daca nu tin regim sa ma duc sa nasc cu cine vreau eu ca el nu ma asista la nastere.
Voi incerca.
Adevarul e ca la mine in familie s-au nascut numai copii mari, peste 4 kg.
Deunazi discutam cu o prietana pe net si imi trimite poze cu ea de cand era gravida, o intreb in cate luni era, imi zice ca in 8, am inlemnit eu sunt in 6 si am burta cat a ei, imi zice ca al ei bb avut la nastere 4,2 kg. inlemnesc pentru a doua oara, atunci al meu cat va avea?
O alta prietena este in luna a 8 a si are gemeni dar daca e sa compar burta mea de la 6 luni cu burta ei de la sase luni nu e o diferenta prea mare.
Realitatea e pe undeva pe la mijloc pentru ca prefer sa am un bb mare desi mai mult ca sigur ma voi chinui ceva mai mult sa-l nasc de cat sa nu fie bine dezvoltat si sa ma chinui cu el, iar regim voi tine cu siguranta in ceea ce priveste sarea si dulciurile insa de mancat voi manca pentru ca oricum nu mananc foarte mult, nu apuc niciodata sa mananc trei mese pe zi.
Asta e, soarta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bysko spune:

Si eu sunt in aceeasi situatie!M-am si ingrasat mult:22kg dar si burta e mare.Si bebelina cred ca este pe masura ca la 1 aug-sapt 36 avea cam 3400-3500.Ma enervez pe unii dar sunt si tare mandra in acelasi timp de burtica mea!Plus ca tati e alaturi de noi- pupa burtica tot timpul,o pozeaza si e nerabdator sa-si cunoasca printesa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Am o curiozitate, fetelor care ati avut burtica mare si la primele sarcini?Bebelusii au fost lunguti la nastere?Adica peste media "clasica"?

...atentie, mesaj patentat...cine stie cunoaste
Joker...mama de ied zapacit

EDUTZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmencita spune:

Eu la prima sarcina am luat doar 10kg.Din spate nici nu se vedea ca sunt insarcinata.Acum am luat 20kg-sapt 35 si am ditai burta.Chiar astazi mi-a zis o batranica ca am mare curaj ca merg singura pe strada si cand i-am spus ca mai am 5 sapt pana nasc, a facut niste ochi mari. Azis ca-i mare burta pt un singur bebe si i-am zis ca bebica mea este babana si de aia am burta asa mare.Adevarul e ca abia mai trag burta dupa mine dar nu am ce face nu o pot lasa acasa
Pe mine chiar nu ma deranjeaza cand mi se spune ca am burta cam mare, eu chiar sunt mandra de marsupiul meu
Sotul meu rade de mine imi spune ca nu mai am loc in poze, trebuie sa fotografieze intai burta si apoi pe mine(ca sa se vada proprietara burticii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Si pe mine la 5 luni ma intrebau daca stau sa nasc! Chiar si mama zicea ca arat mult mai avansata in varsta de sarcina.
Eu sunt destul de mica de statura si voinica si cred ca burta iese mai mult in evidenta in aceste conditii.

In schimb prin luna a sasea mi-au descoperit un diabet de sarcina si m-au pus la regim fara dulciuri. Asa ca in ultimele luni de sarcina eu am slabit 3 kile in loc sa mai pun. Si burta parea mai mica dupa ce am slabit, chiar daca de fapt era mai mare!


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

la prima sarcina am luat 13 kg si puiul a avut 3750 gr si 52 cm

Mergi la inceput