Super poznasi de iulie-august 2004 (166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao fetelor!

Saptamana trecuta a fost de cosmar, asta nici n-o mai calific. Colac peste pupaza mi-a facut pruncul asta noapte febra 40, sa leshin nu alta. Apropos, eu ii iau febra la axila...oricum era asa de bleg ca nici nu mai protesta...bietul copil. Icnea si spunea "ade mami, ade" adica arde...noroc ca i-a trecut foarte repede dupa Nurofen, iar azi nu are nimic, deci ma gandesc c-au fost totusi caninii...mititeii de ei, nu le e usor.

Vestea buna e ca plec in concediu, vineri, in Austria, la schi. Numai noi, fara copil, o sa mor de dorul lui! Dar si distractia va fi mare...cel putin promite

va pup pe toate si va doresc de pe acum un sfarsit de saptamana frumos!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Sanatate multa lui Bam..si distractie maxima voua! Sa ne aduci poze!







As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Mai este vreun copil care nu mai doarme ziua?
sau numai al meu a zis ca 12 ore pe noapte sunt de ajuns!!!!Serban mi-a dormit la amiaza pina la 6 ani!asta oare ce-o vrea asa mititel?Sa-l dau la dansuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Si mai aveam o intrebare!
stie cineva ce e cu Papa?Ca ultima oara intelesesem ca e bolnava!Mai stiti ceva de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna seara si de la mine !
Io`s asa, alela, nu stiu ce am. Am imbaiat copilu` care la termometru arata tot 37 de grade, i-am luat si un sirop de muguri de nu stiu ce cu propolis si nu mi-a mai tusit (o fi de la ala, nu stiu), mi-a mancat si mierea din ursulet pe care nu vroia sa-l vada, dupa care a bagat si iaurt si a rezultat o kakare si refacut dush , asa ca si noi ne-am distrat. Si tot fara tatic suntem, dar recuperam in we.
PhiliAndrea - te-ai tuns ??? te-ai vopsit ??? si nu zici tu nimik, dar sa stii ca-ti sta foarte fain asa ! Pupi ... sa nu te mai legi de el, e un smecherici si un nazdravan si un duuulce !!!
DanaSpeel - tot vroiam sa te intreb de Serban, ce mai face, cand va revedeti live, ce reactie are Ric vazandu-l pe webcam ???
Cristalina - felicitari pentru nepotel-grasunel si sanatate multa mamicii si bebelinului ! Io am luat tot un termometru de 1 milion 8 sute de mii, dar a meritat, sa stii.
Mitzura - cand e DPN-ul ??? Sanatate multa la gasca si tie multi
Vrabiuta - pupam buba Liei si sa fie chiar o simpla faza trecatoare !
Carmenp - cum e Ilinca ???
IoanaG - dar voi cum sunteti cu stomacelul ?????
Ufff, zici ca iarna asta prelungita a adus bolile astea urate
Asa m-am saturat vreau caldura !!!
Polux - veniti in mai ??? Uau, mai aveti foarte putin ! Super !
Roxa74 - mey ce de excursii pe capul tau, sincere invidii ! Si sanatate lui Serbanel !!!

Io pup gasca si va doresc o seara/zi faina. Si vorba lui Kim, pup bolnavii, pe toti, dar nu dau nume ca suntem tare multi.
tuturor si multe sanatate !!!

P.S. Lia-Ciocarliaaa ??? Nu stiti nimik de ea ? Dar Papadicu cum mai e ???


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

dana, pupi mai doarme ziua dar a trebuit sa-i reducem somnul de la pranz la o ora, pt ca altfel nu mai adormea seara, or eu multe din treburile casei si ale mele personale le rezolv atunci si nu ma prea aranja situatia, asa ca sistemul asta functioneaza bine. o ora, poate si-un pic la pranz si seara de la 8 jumate-9 pana dimineata la 7 si ceva. 12 ore pe noapte e bine, nici nu ma mir ca nu mai are nevoie de somnic la pranz.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

mai Andreea,cum Doamne sa nu doarma ziua?Am facut eu intetionat treaba asta sa nu-l las sa doarma si acum a zis el ca-i mai fain asa si azi n-a vrut sa doarma.Sa vad maine ce bors fac cu el,daca e deja narav al scot la alergari de o sa-i iasa pe nas si-o sa pice direct in freza la amiaza!Adormea tirziu si de asta doua zile nu l-am lasat sa faca nani la prinz!A adormit ce-i drept la 8 dar a doua zi la cinci era in picioareNici asa nu-mi convine.pai el se culca la 11 se trezea la 11 ziua!si mai dormea si cel putin o ora la amiaza!Acum doarme numai 9 ore si nimic peste zi!Vad maine ce execut cu el.
Daria,multumesc de intrebare,Serban tocmai a luat o nota micuta la un test de literatura,adica 8,95 invatat cu 10 tot timpul i-a fost frica sa-i spuna maica-mii si asa ca mama a auzit de la o colega de-a lui nota lui Serban.M-am certat cu el in asta seara nu ca n-a luat 10 ci ca n-a spus mamei sau mie.Am terminat deja un spray pentru sters monitorul de labutele si boticul lui Ricu.Ricu nu vorbeste romaneste,pur si simplu nu vrea sa repete cuvintele romanesti.In schimb in fiecare seara ai spune lui Serban ."pa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria..37 nu-i febra mami! Deci sinteti ok!
Dana...noi dormim la prinz...mai mult ca niciodata...2.3 -3 ore...dar pina-n ora 3 pm! Iar noaptea 9-7....Incerca sa reveniti la rutina anterioara..poate s-a suparat ca ai vrut s-o schimbi!
Si eu vroiam sa intreb de Papa, Dana (Roller) si de Carolina? Stie cineva ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Avem si noi un Oac , burtica de pensionar....si breton strimb http://pg.photos.yahoo.com/ph/basom11/detail?.dir=/850d&.dnm=db99scd.jpg&.src=ph&.tok=phPNGmEBoT3kz2SB

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neata!

Nu-i Roxi, asa ca dau eu trezirea si va invit la o cafea/pahar de pepsi.
Vazut poze, Andreea imi place tare mult culoarea, iar Pupi este un dulce, Olivia - simpatic foc Luca.
Iarna asta vrea sa ne lase o amintire, muci la copii. De fapt, se stie ca atunci cand se incalzeste vremea incep si virozele, asa ca nu avem ce face si sa asteptam sa-si faca damblaua. Aseara am aplicat si eu metoda cu apa clocotita cu sare la capul Stefaniei si parca a respirat mai bine.
Roberta, Stefi face impresie buna numai la inceput Oricum nu ma pot plange, ma pot intelege cu ea si are momente cand chiar este cuminte. Nu cu Matei se juca ea in biroul asistentei, cu inchis usa/deschis usa? Lasa, poate vine vara si ne intalnim toate mamicile din Iasi in Copou!

O zi buna, buna va doresc! La noi primavara s-a hotarat sa fie ploioasa si e o vreme de-ti vine sa stai in pat si sa faci copii

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput