Ce se intampla?

Ce se intampla? | Autor: pet.cost2005

Link direct la acest mesaj

Stie cineva sa imi spuna ce se intampla de ma trezesc non logata asa, deodata? Deci intru, sunt logata, raspund la un subiect si imi arata ca nu sunt logata. Dar mesajul scris imi apare. E posibil? Nu se intampla mereu, de vreo 2-3 ori pana acum.
Si inca ceva, am impostat sa imi arate la un subiect paginile din ultimele doua zile si, cateodata, asa ... fara sa fi schimbat ceva, imi apar toate paginile de la subiectul respectiv. Cred ca m-am explicat bine. Nici chestia asta nu se intampla mereu.

Pt. moderatori/admin - Si daca tot sunt la capitolul "nelamuriri" am aflat de curand ca s-a facut putina "curatenie" printre membri astfel incat ne-am trezit cu pm-uri si informatii din profil sterse (despre hobby, zicala preferita etc.). Nu mi se pare corect, chiar daca este cineva care supravegheaza activitatea de-aici, sa se stearga informatii care tin strict de persoana respectiva. In cel mai rau caz, se avertiza ca din lipsa de spatiu, sau mai stiu eu ce alt motiv, e necesar sa se mai stearga din mesaje si fiecare ori isi salva informatiile dorite, ori macar era pus la curent. Cat priveste profilul, iarasi nu mi se pare corect sa-si bage cineva nasucul si sa stearga ceea ce fiecare considera ca il reprezinta si doreste sa impartaseasca si altora. Atunci stergeti din profil optiunea Hobby, Zicala ... lasati numai ce considerati voi si gata. Mai degraba ar trebui sa va preocupe si sa rezolvati in timp mai scurt diversele "reclamatii" privind viteza (f. lenta) a forumului, erorile care apar unora dintre noi si "fenomenele paranormale" despre care v-am scris mai sus .
Sper sa nu vi se para tonul meu certaret pt. ca intentia mea nu este asta. Pur si simplu mi-am spus punctul de vedere.

Numai bine si astept raspunsuri!

______________

Petro

______________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dante01 spune:

1. au fost avertizati userii ca vor fi sterse din pm-uri, s-a mai vb/scris despre asta...
2. faptul ca s-au sters informatii din profil nu a fost ceva premeditat, nu sta nimeni sa caute ce sa mai poate sterge din profilul userilor sau mai stiu eu de pe unde ca sa inervam lumea...a foast doar un accident...si probabil ca se va mai repeta...daca nu asta, altul, numai cine nu munceste nu greseste zice un vechi proverb...
3. "viteza mica" forumului tine de numarul mare de useri care sunt on line dimineata raportat la capacitatile hardware pe care le are la momentul asta site-ul/forumul...
administratorii fac eforturi sa imbunatateasca acest aspect, dar pe langa timpul necesar acestui upgrade mai este si aspectul financiar care nu e deloc de neglijat...
pana atunci, va multumim pt rabdare


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69040" target="_blank">d'ale calculatorului


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70980" target="_blank">IN MEMORIAM LAURA STOICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Dante de aici din SUA totul e ok cu forumul! Poate ca noi intram in actiune cand restul lumii de mult doarme?!

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by dante01

1. au fost avertizati userii ca vor fi sterse din pm-uri, s-a mai vb/scris despre asta...
2. faptul ca s-au sters informatii din profil nu a fost ceva premeditat, nu sta nimeni sa caute ce sa mai poate sterge din profilul userilor sau mai stiu eu de pe unde ca sa inervam lumea...a foast doar un accident...si probabil ca se va mai repeta...daca nu asta, altul, numai cine nu munceste nu greseste zice un vechi proverb...
3. "viteza mica" forumului tine de numarul mare de useri care sunt on line dimineata raportat la capacitatile hardware pe care le are la momentul asta site-ul/forumul...
administratorii fac eforturi sa imbunatateasca acest aspect, dar pe langa timpul necesar acestui upgrade mai este si aspectul financiar care nu e deloc de neglijat...
pana atunci, va multumim pt rabdare


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69040" target="_blank">d'ale calculatorului


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70980" target="_blank">IN MEMORIAM LAURA STOICA



Raspund in aceeasi manieara telegrafica:
1. cand? unde? cum? Eu nu am fost avertizata in nici un fel si nici nu am vazut vreun subiect deschis de catre voi pe tema asta. Si frecventez destul de des forumul. Daca da si mi-a sarit mie din vedere ... scuze! Eu am aflat din "reclamatiile" de aici, de la "anunturi tehnice".
2. de acord cu proverbul si ca a fost un accident.
3. ok, asteptam imbunatatirile promise. Nu am vrut sa discut iar si iar despre ceea ce deja se spusese, dar am vrut doar sa scot in evidenta ca sunt alte chestii mai importante de facut pt. binele forumului si a membrilor sai decat stergerea pm-urilor. Dupa umila mea parere de utilizator si simpatizant al DC.

Stii acum sa ma luminezi si la celelalte intrebari din prima parte a subiectului? Multumesc frumos!



Petro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68843

Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by laureta

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68843

Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)



laureta - multumesc!

dante - mea culpa ... scuze! (pt. stergerea pm-urilor)



Petro



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

CLARIFICARI:

1. Am spus de nenumarate ori pe forum ca din cand in cand se sterg PM-urile. Daca cautati o sa gasiti un anunt de acum o luna in care am spus ca o sa sterg intr-o saptamana PM-urile vechi. Nu a fost o saptamana ci 3 dar avertizarea a fost.

2. Ce s-a intamplat la profilul personal a fost un accident dar ATENTIE: Datele nu s-au pierdut! Mai mult cred ca maine o sa reactivez campurile care le-am sters (numai din interfata grafica)

3. In ceea ce priveste viteza forumului am oarecum vesti bune. In sensul ca:
- am cumparat un server nou
- astazi serverul a fost instalat la provider si configurat sumar

In zilele care urmeaza o sa-l configurez si o sa-i dau drumul dar cred ca o sa mai dureze o saptamana. Motivul: Lipsa de timp...

Deci va rog sa mai aveti un pic de rabdare si lucrurile o sa se imbunatateasca. Mai mult, probabil ca in maxim 3 luni o sa renuntam la forumul actual si o sa va punem la dispozitie un nou forum (mai rapid, mai multa functionalitate, mai bine structurat)

Numai bine
Florin
www.desprecopii.com



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

quote:
Originally posted by desprecopii

CLARIFICARI:

3. In ceea ce priveste viteza forumului am oarecum vesti bune. In sensul ca:
- am cumparat un server nou
- astazi serverul a fost instalat la provider si configurat sumar

In zilele care urmeaza o sa-l configurez si o sa-i dau drumul dar cred ca o sa mai dureze o saptamana. Motivul: Lipsa de timp...

Deci va rog sa mai aveti un pic de rabdare si lucrurile o sa se imbunatateasca. Mai mult, probabil ca in maxim 3 luni o sa renuntam la forumul actual si o sa va punem la dispozitie un nou forum (mai rapid, mai multa functionalitate, mai bine structurat)

Numai bine
Florin
www.desprecopii.com



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.


YUPIIIII!

alexa & fam

Mergi la inceput