Bebelusi de iulie-august 2005 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Simona, incearca iaurturile Zuzu si Napolact crema. Fata mea pe astea le lipaie cu placere, ca nu-s acre deloc. Zuzu e chiar dulce-dulce.

Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/day.php?userid=81250&cdate=20060215" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Acusor - lasa ca o sa papati bine1 Vad ca e ceva general cu bbii care nu prea papa! Nici noi! Mai deloc! O fi de la vreme? Si tu tot iulie? O sa o tinem numai in petreceri?

Yasmari- vad ca esti nascuta la 3 zile dif de mine! Eu sunt pe 19, dar nu fac inca varsta rotunda! Esti mai mare cu 3 ani si 3 zile!

Anis- ma bucur tare mult ca sunteti bine si ca ti-a revenit si tie zambetul timid pe buze! Si La multi ani si multa sanatate puiului tau frumos!

Joker- pai eu asa cred, ca tu esti cea mai mica! Bebelus!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caterina71 spune:

Fata mea e fascinata de degetele ei. Sta in fund sau pe spate, le tot studiaza pe toate partile. Nici nu ma mai baga in seama, ca-i foarte ocupata...


Pupici,
Cati si Alexia(24.07.2005)

www.dropshots.com/day.php?userid=81250&cdate=20060215" target="_blank"> filmuletze...
sunt mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Yasmari- mie la dr mi-a zis ca amoxicilina e singura care trece in lapte dar nu face nimic lui bb deci e singurul antibiotic care se poate lua in timpul alaptarii! Si cum spunea si Ema, nu te juca, ca nu trece de la sine! Poate degenera in ceva grav, Doamne fereste!

Andre_ea- am vazut baiatul plimbaret! Si ce repede se ridica el! Vad ca ati facut progrese mari de pe 13 pana pe 15! Felicitari si sa va traiasca! Si nu iti face mari griji pt cazatura! A luat si MArio la busituri in cap.... si dna dr a zis ca ei la varsta asta au capul ca o mingie si nu e grav (bine, sa nu fie nasol, ca poate fi si grav, dar asa o busitura de-a lor mai merge!) Pupici pe cap, sa treaca!

Irda- ne bucuram ca va simtiti mai bine1 Pupici Dariei sa treca si tusea! Si nu te mai face cioara ca e chiar frumusica. Noi suntem deja promisi Iuliei (Diana) dar avand in vedere ca sunt mai multi baietei pe aici sigur nu ramane singura fata!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:



Andre_ea, las' mama ! ia partea buna: e interesat de ce se intampla in jurul lui! asta ca sa te incurajez! fruncea sus! pupam si pe Tudor!

Acusor, sunt perioade...cum am spus, in aceste perioade ii dau ce-i place ca a mea urla de foame!

Caterina, pupam manutzele jucause...

Mai revin sa bantui ca iar dorm fetele devreme! si poate poate o ... sa... ceva...

Ella2000 si printesele





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Buna seara,mamici frumoase si bebelusi dulci!!!

Am fost la Babyexpo si am falimentat bugetul familiei, ca de obicei in asemenea situatii...Care din voi a mai fost azi pe la ora13.00??Poate ne-am vazut pe acolo...

Diana, ma bucur ca ai revenit si imi pare rau ca nu ai putut recupera pozele...Daca spui ca le au rudele tale poate faci o colecta ca sa recompletezi colectia...Stiu ca esti suparata dar veti mai face multe poze frumoase...

Anis, pupacim micuta cu codite si ii uram multi ani de ziua numelui si sa nu mai fie bolnavioara...imi pare bine a totul merge spre bine...

Simona, nu sunt cea mai mica..mai sunt si mai bebeluse ca mine...Oricum la parul meu alb...Si eu am inceput sa albesc inca din liceu dar nu e asa de grav incat sa ma vopsesc..nu inca!!!Parul meu saracul e sia sa rar si subtire...ma gandesc ca daca il mai si vopsesc am sa fiu un joker chel...DE TOT!!!

Aldebaran, eu cred ca ma luam la cearta cu mediucl ala...scuzat sa imi fie limbajul dar e de-a dreptul dobitoc...Sa stea el 24 de h cu un copilas micut si sa il ingrijeasca-tot tacamul- sa vedem ce mai spune dupa aia...Sunt unii care vorbesc doar pentru ca le place sa se auda...si spun cuvinte cu mult "miez"...ai avut ghinionul sa dai peste unul din aia...Ai testat metoda cu mancatul afara?A mers?

Oana C, vorba tuturor de pe aici, am senzatia ca e mai bun ca orice un mic scandal in cazul de fata...pana nu le fortezi mana cu ceva unii nu vor sa se miste...din pacate...

La multi ani bebelusilor nascuti in ziua de azi...si multa sanatate...

Ce bine ar fi sa nu mai fie nici un pui micut bolnav!!!

Iedutul meu a fost azi pictat in leut!!!Ne-am mozolit la standul revistei Mami, unde am facut si poze...Daca ati vazut pe acolo un umflatel imbracat in rosu si care nu avea stare sa stiti ca ala era Iedutul zapacit!!

Ne-a dat taticu azi liber la jucarii si am profitat de ocazie...

Imi pare rau ca nu ati venit si voi...as fi vrut sa facem o reuniune DC la fata locului...

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_barb spune:

Buna!

Eu am fost la BabyExpo ... Pe la 12. Cu sotu' Speedy Gonzales ... In 10 min am vazut tot, am cumparat un cadou pt un bebe de un an, si am plecat. N-am apucat sa vad hainute, jucarele pt. Alex... Am ramas cu un talmes-balmes in minte, n-am inteles nimic din plimbarea asta. Asta pt ca dragul meu sot nu are rabdare si incepe: Laura, nu vezi ca nu-i nici o oferta ca lumea? Hai acasa la Alex. Adevarul e ca nu prea e nimic extraordinar de vazut, dar mie imi place sa casc gura ...

Si erau atatia copii, mi-au placut asa de mult, ii iubesc pe toti!
Si imi facusem vise, ca poate o sa vad bebeii vostri ... Alta data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

howdi
am fost la dr.dra mea cica ar fi avut un tummybug,gastroenterita.mi-a intors-o dr pe toate partile,nu am stat nici mult si la receptie la urgenta m-a arestat ca de obicei de 60 de euro.oricum banii nu conteaza.rezultatul la coprocultura o sa-l am marti,sper sa fie ok.of ce bine e cand nu stai asa cu grija,bine sunt cu copro.abia astept rezultatul.dr a zis sa nu ma ingrijorez ca e vioaie,a bagat si nasul in kk,a fost o draguta.s-a uitat la ea peste tot,mi-a ascultat-o la plamani,s-a uitat in gatuz,in urechiuse,in nasuc,a pipait-o la ganglioni,s-a uitat sa vada daca are bubite,i-a masurat nivelul de oxigen.punga pt pishu.si cred ca am mai uitat ceva.
ne doresc tuturor bb sanatosi


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_barb spune:

Aveti timp de o mica lectura?

Femeile trecute de 30 de ani
de Andy Rooney, CBS

Pe masura ce inaintez in varsta, apreciez cel mai mult femeile trecute de 30 de ani. O femeie trecuta de 30 de ani nu te va trezi niciodata la miezul noptii sa te intrebe la ce te gandesti. Ei nu-i pasa la ce te gandesti. Daca o femeie trecuta de 30 nu vrea sa urmareasca un meci, nu sta prin preajma miorlaindu-se. Face ceva ce chiar isi doreste sa faca. Si de obicei e vorba de ceva mult mai interesant.
O femeie trecuta de 30 se cunoaste suficient pe ea insasi ca sa fie sigura de cine este, ce este, ce vrea si de la cine. Sunt putine femei trecute de 30 carora le pasa de ce-ai putea gandi despre ele sau despre ce fac.
Femeile trecute de 30 au o mare demnitate. Rareori se apuca sa tipe la tine la opera sau in mijlocul unui restaurant foarte scump. Desigur, daca o meriti, nu ezita sa traga in tine.
Femeile trecute de 30 de ani sunt generoase cu laudele, deseori nemeritate. Ele stiu cum e sa nu fii apreciat. O femeie peste 30 are incredere sa te prezinte prietenelor ei. Una mai tanara cuplata cu un barbat isi ignora deseori chiar si cele mai bune prietene pentru ca nu are incredere sa le aduca in preajma lui. Celor peste 30 nu le prea pasa daca esti atras de prietenele ei pentru ca stie ca ele nu o vor trada.
Femeile devin medium pe masura ce imbatranesc. Niciodata nu trebuie sa-ti martusisesti pacatele unei femei peste 30. Ele stiu intotdeauna. O femeie trecuta de 30 arata bine purtand un ruj rosu stralucitor. Asta nu e valabila si pentru una mai tanara. O data ce a trecut de un rid sau doua, o femeie peste 30 este de departe mai sexy decat omoloaga sa mai tanara.
Femeile de peste 30 de ani sunt deschise si oneste. Ele iti vor spune imediat daca esti un ticalos sau te porti ca un ticalos. Niciodata nu trebuie sa te intrebi cam pe unde te situezi in relatia cu ele.
Da, pretuim femeile trecute de 30 de ani pentru o multime de motive. Din pacate, nu e reciproc. Pentru fiecare femeie uluitoare, inteligenta si fierbinte, trecuta de 30 de ani, exista o relicva cu chelie si burta in pantaloni galbeni facandu-se de ras alaturi de o chelnerita in varsta de 22 de ani.
Doamnelor, imi cer scuze. Iar pt toti barbatii care au spus "de ce sa cumperi vaca cand poti avea laptele gratis" pt a-si justifica burlacia un update la zi: astazi 80% din femei sunt impotriva casatoriei. De ce? Au realizat ca nu merita sa cumpere tot porcul pt un carnat mic.

HA! Am 32.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Am revenit si eu dupa baita, papica, vomitat o parte, alta papica si acum a si adormit! Uffff!

Irda- uite ca nu te insala neuronul, chiar eu intrebam! Si ma uit acum la mama coincidentei, ca si la noi tot ziua 8 a fost, stiu pt ca dna dr a zis ca sunt posibile reactiile in ziua 9 si ma gandeam ca e mai devreme deci nu are cum sa fie asta, si erau identice bubitele cu ce ai pus tu in poze! Numai ca la noi sunt cateva langa barba si cateva pe gat langa ureche. Si sunt pe trecute bine acum in ziua 11. Numai ca la noi nu a fost si febra, pt ca el are oricum din dec incepand uzual febra 37.5-37.8,9 asa ca nu mai stiu dar oricum nu a crescut peste val astea. Parca intr-o zi a facut 37.9 dupa o pauza destul de lunga de temp max 37.5, dar nu ma stiu in ce zi. Sa fi avut leg cu vaccinul? Pe mine nu ma deranjau, ca nu-l mancau si nu a avut nici o reactie nasoala, dar zic si eu asa ca chestie! Pupici!

Ema.nu.ela- am vazut printesa frumusica si zambareata cu ochisorii mari si frumosi! Tare dragalasa! Sa va traiasca!

Monai- Felicitari pt kg pierdute fara cura! Vreau si eu! Si pupici micutei si iubaretei Sara! Adevarul ca incep niste chestii acum de te topesc! Eu mulg laptele si i-l dau cu bibe, deci nu maingaie titi, dar ma mangaie pe mine pe gura si pe fata de ma topeste toata! Sunt niste dulci si cred ca ne vor lipsi atat de mult mom astea!!!!!!! Pupici!

Anis- bine ca nu e nimic grav, si ma bucur ca sunteti mai bine! Adevarul este ca a fost si sotul meu internat pt operatie la spina si erau multi bolnavi de plamani atunci in sp si dr a zis sa se miste repede ca sa poata pleca in 2 zile din spital sa nu cumva sa ia Doamne fereste TBC sau ceva de acolo! Si ei sunt constienti ca e un mediu infect si vii cu o boala si pleci cu 10 dar din pacate nu se face nimic pt asta! Pupici multi la amandoua si da si tu cartonas rosu la dinhtisori sa va lase si pe voi sa va odihniti putin! SI eu nu cred ca veti ajunge la vitamine ca Ingrid e cuminte si papacioasa si recupereaza ea repede! Pupici!

Simona mamica lui Mario 22.07.2005
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonaci79/my_photos

Mergi la inceput