Super poznasi de iulie-august 2004 (165)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:


dadada...azi e sfantul patrick, asa ca la multi ani frumosule de la marea neagra, si pupici pe ochii tai cei frumosi.Roxi azi trebuia sa-i dai sa poarte verde, asa se poarta in ziua asta.
Adela pupam pe Tudor cel frumos, sa-i treaca raceala. Apropo tu cum mai stai cu moralul?
Alice...10 minute.Esti mare ca ai rezistat la urletele lui.Pupici micului incapatanat.
Monicuta, mama, pai de ce nu l-ai lasat in continuare pe John sa faca antrenament cu Maria?mai ce ce mai peripetii.Voi cand le faceti, chiar le faceti cu varf si indesat.
Deci si voi va mai luati de par din cand in cand.Noi nu am mai avut de mult o paruiala de asta, dar nu ptr ca nu s-ar ivi ocaziile, ci ptr ca le evit eu.Asa inca pot caci nu e piticul cu noi. Dupa ce o vom aduce vom incerca sa ne tragem de par in particular si nu in fata copchilului.Sper sa si putem. Mai ales ca al meu are niste idei preconcepute si crede ca el e mare maestru in crescut copiii.Dar lasa ca-l educa Adela cand va veni.
Nicole, ma bucur ca ati gasit gradinita. Si sincer pare tare draguta si curatica.Si inteleg ca deja moata s-a acomodat, daca dupa 30 de minute nu voia sa mai plece de acolo/
hehehe....uite ca mai aveam o pauza si nu stiam.dar una mica si fug.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

am citit ultimele pagini din capitolul trecut ...uh ,ce de timp:)) ce de vesti si noutati!
Olivia, nu am nr tau de la serviciu:( si nici nu vreau sa deranjez asa ca pe we:)..Liliana, noi nu venim la Chicago din motive de ...copii...nu vreau sa ii chinui trei ore dus plus alte trei intors asa ca il las pe al meu sot sa petreaca timp cu mama lui...Dar ce zici tu daca va puneti intr-o masina de la aeroport(sunt speciale) si veniti intr-o sambata aici la noi,avem si guest room asa ca ramaneti peste noapte...

Alte vesti nu stiu ca mie imi vin ideile dupa ce termin mesajul...saptamana asta a fost vacanta asa ca Raresu a dormit prin tot cartierul si miercuri fu cartierul la noi:))Adi a fost in niste calatorii,asa ca ne-am facut de cap ...se distreaza astia pe capete aici...cand il mai prind il pun sa mai lucreze la mate sau sa citeasca (aia seara in special,dar acum cum nu il prind nici seara...) Acum am vreo sase jos in living uitandu-se la noul Harry Potter pe care deja m-am saturat vazandu-l,bleah...

Lucasu are un prieten pe Matei (mamica lui e la americance) asa si se joaca cu el de ceva timp si se impaca bine...Matei e scump si tare destept ca sa nu mai zic ce bine vorbeste si ce cuvinte lungi si complicate foloseste...are doi anisori...

Avem un we busy ca si ultimele de pana acum,si inclusiv we urmator musafiri si petrecere ,asa ca distractia macar nu ne lipseste:)
Ah, am uitat sa va spun : sunt in proces de intarcare :)) asta ar fi a cincea zi fara san a lui Lucas...mi-am dat seama ca in primul rand eu a trebuit sa fiu decisa ,,,ori eu...ma apuca jelea cand stiam ca sentimentul asta nu il voi mai incerca ...oricum sa nu ziceam hop pana nu sarim gardul pentru ca inca sunt in proces si usor de intors(sa speram ca nu).

No ,cam asta...uh ce bine ca am intrat si am scris...la anul vin in tara pentru reuniunea de zece ani de la sf facultatii si sper sa ma intalnesc si eu cu mamicile de acolo fie si in Bucuresti(care pe mine ma omoara)...va pup cu mare drag...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

rain, daca ti-a placut `poi nu mai conteaza cit dai, sa-i mearga moatei bine
simona, termina cu "nu" si-o incepe pe aia cu "de ce", ionut si acum ma capiaza
philip, ce sa-ti zic, si io-s tulbure de cap, ilinca de cind a racit doarme foarte prost si ziua da` si noaptea. de obicei cind se trezeste noaptea stau linga ea pina adoarme, nu o iau in pat cu noi... a fost puternica cazatura?
Laura, cam rarut, iti doresc intarcare cit mai usoara pentru amindoi.
olivia, voi ce faceti, cum sunteti?


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna sara si de la noi :-)
Am citit tot :-)
Patrick cel ochios !
Mitzura - sanatate multa la baieti si tie pupici pe burticca ! Si cu intrebarea ... ioi, direct proportional cu nr copiilor ... Doamne fereste, ca la noi ar fi jaleee, jaleee, ca omu`meu e calm de ma scoate din pepeni rau da` rau de tot.
Cristalina - sa nu-mi zici ca nu l-ai trimis la gunoi, io cred ca muream de draci. Chiar ca esti o fira tare optimista, toata admiratia !
AndreeaPhilip - io iau copilul langa mine, pe mine, unde vrea, numai sa nu planga sa pot dormi.
Rain - ma mut in Bucuresti pt gradi k-lumea ! Jur !
Kim - cum sunteti azi ???

Despre noi: am fost la plombat dinte care m-a parasit pe sfert, lipsa de calciu, noroc ca io iau vitamine
Fost la gineco, m-a intrebat doki de bb2, l-am trimis afara sa convinga poporu`
Gradinitaaaa, fetelor, nicaieri, nu se stie daca incepe, cand incepe, sunt atat de dezamagita de tot orasu` asta de kkt (nu ma beshteli Corianai), dar e un oras de kkt.

Cu educatia: am fost in vizita la Ari, prietenul nostru de 2 ani. Au avut si alti vizitatori si toti au zis ca Giulia este ascultatoare. Eu o pun si pe seama faptului ca e fetita si e atrasa de jucarii, vizitarea locurilor din casa, alte chestii in loc de zbenguieli si catarari. Astea raman pt acasa.
Am invatat-o ceva important, zic io: cand o apuca batzu dupa ceva sau vrea ceva si miorlaie, ma fac ca ploua pana zice "mami".
Plec sa pun capra`n sac si in patut. Aseara mi-a adormit inainte sa ajung cu uleiul de eucalipt (folosim noaptea sa respiram bine).

O seara faina si un we si mai fain sa aveti !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Prezent la raport! Uite cum s-a facut apropae 1 la prinz si eu abia acum am reusit sa va citesc...
Noi sintem mai bine....rash-ul mai este doar pe picioare si brate... Roxa nu a fost alergie ..asa cum ai spus si tu asta apare la inceput ...ci efect advers....care desi a fost vazut de dr...ne-a recomandat sa continuam..si uite ca nu a fost bine ca am facut-o!
Carmen , Luca a luat Augumentin, sirop. Ma bucur ca sinteti un pic mai bine..Vad ca ati luat-o puternic pe homeopatie:)))
Adela iti doresc o sarcina usoara... O sugestie..lapticul sa fie baut in pozitie sezinda si nu culcat..ei la virsta asta au trompa lui Eustachio scurta...si de aici probleme cu urechile...Mesajul doi..nu la-m inteles :(
Adina ...eu tot cred ca fiecare lucru se intimpla pentru un anumit motiv:))) 94 cm?? Esti sigura.....????
Nicole..super gradinita...Wow....Moata incepe gradinita! Nu-mi vine sa cred..ce a trecut timpul? Tu ti-ai gasit alt job?
Daria...felicitari pentru perseverenta....Gradi...nu se mai deschide sau nu se sctie cind? Care-i graba la tine?
Alice nasol cu fazele astea..dar sa ne consolam ca este doar inceputul
Ma duc sa pap ceva...
Tata Cristalin....distractie mare de tot la voi acolo....
Lumi, G_Ioana..pe unde sinteti? Carolina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna seara!
Cristalina,nu ma pot abtine!Numai atit?plecam in ro iarna trecuta si in graba dimineata dupa ce ma zmacuiesc le pun pe toate in portfarduri si toate intr-un sac de plastic alb si pe ale mele si pe ale lui Mario.Cosmeticele!le las in mijlocul camerei si-l rog pe mario sa nu uite sa le puna in geanta ,eu sa imbrac copilul mic!pina aici toate bune:ajungem in ro la amiaza,seara la dus tre sa duc domnului alifii si parfumuri si de ras si toate alea.Ma pun si caut in genti si nu le gasesc frate de nici o culoare.Aoleu,le-ai lasat acasa,tot sacu si eu n-am nici macar un ruj la mine,am zbierat la domnu.Ba nu ,spune domnu,pai unde ai pus sacu alb omule!la tomberon,nu era gunoiul?
ce sa mai zic,nu-l uit cit oi trai cu faza asta.Toate parfumurile,perii de par si multe altele ,toate fardurile siiiiiii toate bijuteriile mele de aur (nu putine)la groapa de gunoi in Germania.Tocmai fusese luni si astia la 10 dimineata i-au gunoiul,asa ca nici o sansa sa mai recuperez sacu meu.Am facut socoteala,cam ce aveam in sacu ala ceva de citeva mii de euro!S-au dus,acum am altele,numai ca aur nu mai vreau de ciuda sa nu-l prapadesc iar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Corinai,super alegere!eu am fost pasionata de flaut,cind eram mica eram vrajita de sunet!am inceput pianul la 5 ani si mergeam la teatrul muzical zilnic pentru orele de pian.cu ocazia asta ramineam la spectacole seara si ascultam repetitiile orchestrei.ma fascina flautul,e atit de melodios!Dar deja luam si ore de chitara si am renuntat la flaut.Ar fi fost prea mult.Si in comparatie cu keyboard-ul ,flautul e mult mai rafinat si mai elegant ca instrument.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Chiar! Corina ce-a ales pina la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Mneata de la munca evident....
Liliana da,Alex imi zice Nina cand vorbim la telefon,in momentul cand ajung acasa nu mai sunt Nina sunt mami,iar mama mea careia i zice tot mama devine muni(buni) sau mama doiAsa ca ce sa mai zic,profitor si hotoman de mic....stie unde sa te atinga,la sentiment...ca sa nu mai zic ca din momentul cand intru pe usa nu mai vede pe nimeni,nu vrea sa manance cu nimeni,nu vrea sa faca nimic fara mine.O sa mai ramana la ai mei pana prin mai zic eu,sper pana atunci sa reusesc sa le gasesc apartament alor mei,si atunci o sa ma simt si eu in sfarsit acasa in Bucuresti,nu o sa ma mai simt a nimanui(eu nu am pe nimeni in Bucuresti) ca o sa fie ai mei aici langa mine
Fetele cu barbati calmi....asa am zis si eu pana la un moment dat,ca e calmitatea intruchipata,circumstantele mi-au dovedit ca nu e chiar asa....
Adela scuza-ma,cred ca sunt singura care nu te-a felicitat pt bebedoi...cu intarziere felicitari,sarcina usoara si bebe sanatos(nu-i asa ca vrei fetitza?)
Un we placut sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

gagici

speel, mi-e rau!! cum se poate una ca asta, jeez, barbatii astia cred ca lesinam, ma bucur ca esti tare! De fapt...faptul e consumat, ce rost sa te mai dai cu capul de pereti, totusi eu nu ma pot abtine, of, of, mai, mai... bine ca sunteti voi bine!

Liliana (polux) asa e, suntem inalti toti, eu am 1,73 iar tatal lui Serban are 1,91 m asa ca are de unde....nu stiu exact ce inaltime are la cele 17 kg, dar e inalt cu juma de cap, poate chiar mai mult fata de copilasii de varsta lui sau chiar mai mari...

Ce sa va mai zic...ca e din ce in ce mai rautz..si nu doarme in patul lui, dar ne-am resemnat...ca incepe sa numere pana la 5, dar asaaaa doar cand are el kef..."doi" e cel mai misto numar...si stie cum face sarpele sasaie intr-un fel tare haios!

Daria, pupacim Giulia, mor ce-mi place numele asta si mai e si isteatza foc! Bravos! Mai stiu o Giulia, si de-asta sunt asa de partinitoare, o tipa super faina, suntem prieteni de familie...

mai viu, ma duc sa trebaluiesc, am o groaza de facut, ma doare si capul, nu alta!

spor si voua...pe curand,

Roxa-boxa



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput