Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

Anya , pai chiar poimiine si voi
E aproape 2 la mine, la voi chiar 3 , noapte buuuna!!!

Daniela, mami de Ioana(24.10.1999) si Maria(17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Fetelor, distractie placuta maine la 'intalneala'...sper sa va simtiti super bine si papa sa fie supeeeeeeeer buna.

eu nu stiu cand mai intru pe forum ca daca maine incercam sa ajungem la parada si apoi ne ocupam de gratar...
dar astept detalii de la intalnire si poze sau poz(n)e.

Eu am reusit sa trimit pe adresa comuna cd-ul de la pampers - first sensations.

baby E bedtime classics maine ca ma duc si eu la culcare.

pupici mii
meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Maamaaaa, cat scrieti!!!

Anya 20 si Irina, multumesc pentru explicatii!Mie mi s-a spus ca doar daca recidiveaza sa-i fac cistografie, eco am facut, a iesit bine, oricum nu se vede treaba aia cu refluxul la eco.
Maddy, la noi nu a recidivat (sper sa fie corecte uroculturile). De fapt, a fost totul foarte ciudat, nici acum nu sunt sigura 100% ca a avit ITU, am avut o uroc cu 60.000 de Coli si un sumar de urina aferent incarcat(uroc asta era luata dupa o tentativa de decalotare cam brutala, era un pic sangerand acolo) si alte 3 uroculturi negative, o Proteina C mai mare si atat, inapetenta si stagnare in greutate si parca nu mai facea pipi cu bolta si parca un miros de chimicale de care nu sunt prea sigura ca pampersii astia miros oricum a chimicale. Si am ales sa-l tratam cu Zynnat doza de adult: 15 ml/24 de ore, 10 zile, uroc am mai dat in a 4-a zi de tratament si la 2 saptamani distanta: negative.

Biu Mil, morcovul nu constipa?

Karmenutza, foarte frumoasa mobila, cam asa e a mea, din import, nu-i diferenta, foarte bine lucreaza.

Zicea cineva pe aici ca simte ca nu e pregatit copilul pt diversificare. Asa simt si eu, sunt intr-o perioada acum cand mananca bine lapte (traiasca Nan!!!), dar fructele astea nu ii plac clar! Nu stiu ce sa ma fac in continuare. Daca aveti vreun sfat...E cert ca maraie ca nu-i place ce mananca, asa face si cand ii dau medicamente dar are un soi de docilitate astfel incat deschide totusi gura, dar daca ar fi dupa el dupa primele 2 lingurite s-ar opri. Cum sa-l mai abordez? Am gresit eu cu ceva?Am vazut cum face cand ii place ceva tare (Debridat), intinde mainile febril si nu maraie.

Carmi, ce mi-a placut Fabiano cu manutele in buzunare!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Sa nu uit, Ioana, eu am dozator de la Farlin, e foarte misto, fiecare compartiment(4) are dopul ingust, intra perfect in orice biberon, e imposibil sa mai dai pe afara, se poate steriliza, eu l-am luat in special pt plimbari ca altfel am biberoane grasute de la Avent.

Danach, merci de incurajarea ca e doar o faza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna dimineata!
Abia aseara ni s-a reparat calculatorul (ni s-as dus sursa). Inca n-am citit din urma, dar citesc si revin.
Nici msg inca nu l-am instalat.



Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Buna dimineata

La Multi Ani sarbatoritilor zilei: Petra Yarina, Andrea Anamaria, Iulia Maria.

Si cu dedicatie speciala pt Maria Gabriela si mii de .

Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Fetelor, distractie placuta azi, sa va pozati sa ne faceti si noua in ciuda si sa beti ceva si pt noi cele care nu putem veni, desi am vrea.
Ma duc sa mai dorm si eu o ora ca vad ca piticu` a adormit inapoi.


Cristina si Matei (29.10.2005)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

LiaMia, eu am luat pana la urma storcatorul de la Moulinex (VitaFruit). Sunt super multumita de el. (se spala rapid )

De cand ne-am mutat inapoi acasa si a fost stricat calculatorul toata ziua am fost prin oras. Petra a fost cea mai fericita.
Ma duc sa ii fac supa la Petra, ca daca nu i-o fac, nu mai apuc sa merg de la 11 la cosmetica si de la 2 la coafor sa ma fac frumoasa

Doruletz, faina husa pentru purtat pe bebe in marsupiu. Toata iarna m-am gandit ce fain ar fi sa se inventeze asa ceva si acuma vad ca mi s-a furat ideea


Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza viitoare cheltuitoare!!!
Haida la Baby Expo!
Mi-e cam somn, ce-am mai dansat aseara!
Ioana, dozator de lapte praf am si eu, exact ca al Tonniei de la Farlin cu 4 compartimente; si costa 100 mii aproximativ, gasesti prin farmacii!
Nanadana, trebuia sa-i zic vreo 2 postasului, nu? ca ce, imi vine fara indemnizatie cu o zi inainte de targ? Cu vaccinul nu stiu ce sa-ti zic, la noi se face obligat; is la fel patesc si eu, raman sosetele Anei in garnitura masinii de spalat!
Simona8004, venim toate in vizita! eu am rude prin zona, am un unchi in varsta in Suceava, am unchi super la Radauti si mai am pe-acolo! Cu intalneala e destul de complicat sa ne putem coordona, suntem destul de multe! cu toate c-ar fi !
Mercic Sofia!
Marlena, sanatate bunicului tau!
Carmi, super Fabiano!!!
Dani, felicitari pentru schimbare si LA MULTI ANI MARIEI!!!!!
Dani si Anya20, multumesc de laude!
Meme, multumim pentru masaj!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE AZI!!!
SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI SI DESTEPTI!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput