Copii capricorn ! (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

salutare!

april, nu ma-ntreba ca n-as sti cu ce sa incep... sau poate sunt eu prea obosita pentru atata energie si incapatanare! ne-am intors de la mare terminati, ca am tot avut trezirea pe la 6 si ceva, in week-end-ul viitor mergem la munte dar o luam si pe mama, poate mai prindem si noi vreun pic de relaxare... serban se face tot mai incapatanat, ca de, creste copilu' si incapatanarea odata cu el! plus ca a devenit cat se poate de smecher, si are o mare placere in a testa limitele rezistentei umane (si ale lui si ale noastre). dar vorba lui candy, noroc ca e dulce foc!
si noi ne pregatim de gradinita in toamna, stati sa vedeti aicea emotii, e si mititel fata de ceilalti (urmatorul ca varsta cica are 3 ani jumate...) si e si turbo-jet, mi-e tare teama ca ni-l dau repejor pachet acasa... pe de alta parte, sper (desi nu prea cred) ca poate se disciplineaza si potoleste vreun pic, asta daca rezista ceilalti de pe acolo!
tinem pumnii viitoarelor scolarite precum si mamelor lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Buna fetelor, mai dam si noi pe aici...

Mai , ma apuca disperarea daca voi ziceti ca sunt caposi ai vostri copii.Noi cred ca intram intr-o noua etapa a " evolutiei" si anume izbucnim in plans cand nu ne iese ce vrem ( dar cateodata nici ea nu stie, daramite eu )daca nu obtinem ce vrem sau daca tre' sa facem ceva ce nu vrem . Ce ma asteapta mai departe ?????

Cat despre renuntarea ,la scutec am renuntat la icercare pt ca nu am avut cu cine sa vorbesc...daca pana acum macar zicea cate un kk/pisu acum nimic... sau imi spune de kk cateodata dupa ce a facut dar daca e prinsa cu copiii, pot sa uit. Oricum sunt in extaz pt ca acum sta si ea sa se joace la nisip si cauta compania copiilor.A ionceput sa vorbeasca si stie pe toti copiii cum ii cheama si Dumnezeu sa ma ierte dar daca nu avem la Alexandra, Sara , Maya , Mara si Luca ( Miha la tine nu se pune )prin parc....parca le-a secat imaginatia parintilor.

succes in primele zile de gradinita si scoala va dorim !

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Nico, mai ai de asteptat cu pamparsul......Andrada doar la 2 ani si jumatate a reusit fara. Copiii crescuti cu pam-pam nu scapa asa devreme de scutec. E bine, caldut la fundulet....
Ce-am mai spalat eu la covoare pisate in perioada aia...
Eram disperata, peste tot simteam ca miroase a pipi.
Dar a trecut si acum ne amintim zambind

Dada www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

vacanta maramures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

si noi am scapat de pampers abia in primavara asta. prin toamna incepuse cu kk la olita, dar l-a dat peste cap o viroza intestinala si s-a dus de rapa toata munca. dar acuma am scapat foarte repede, si dupa cateva saptamani a trecut la wc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Asa ma gandeam si eu ca daca astept mai multicel se va dezvata in timp mai scurt .... si oricum sunt cam comoda si nu am chef sa umblu cu olita dupa ea prin casa.

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Intru si eu scurt sa va salut pe toate si sa va spun ca suntem bine, dar stam f prost cu timpul:-(

Bianca mai are inca 4 zile de gradi, vineri e ultima zi, dupa 4 ani petrecuti in gradi si avem petrecere /sa speram ca tine vremea cu noi, ca e planuit un grill).
De martea viitoare incepem scoala! Am cumparat tot ce are nevoie de la birou la ghiozdan si rechizitele de pe lista. Am facut Schultüte (punga scolarului in tradurere romaneasca) cu care merg copii in prima zi si in care isi pun: dulciuri, casete, carticele, jucaria preferata, baloane, guma de sters, un penar mic, etc.......Facem poze is va aratam apoi!
Marti la 9 se merge intai la biserica, unde toti copii care merg in clasa intai primesc binecuvintare! Apoi, la ora 10.30 e festivitatea de deschidere! Eu am emotii mari, Bianca abia asteapta, chiar daca uneori zice ca mai vrea la gradi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, mamici de capicornutzi !
Candy si Robert, bine ati venit ! Sunteti si voi pe lista, acum.
Andreia, cum a fost prima zi de scoala a Biancai ?
Cristina va incepe gradinita abia in octobrie, caci ne-am hotarat sa mergem la Buzias din nou, in a 2-a jumatate a lui septembrie.
Acum, se mai bucura de 1 sapt. de vacanta impreuna cu verisoarele ei dragi, dupa care, verisoarele pleaca acasa, sa se pregateasca, caci incep si ele, scoala.
Am sa mai revin cu poze din aceasta vara.



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Gata, de azi suntem scolarite in clasa 1A !

A fost atre frumos la festivitatea de deschidere....intai s-a facut o deschidere la biserica, apoi s-a mers in scoala. Copii de cl.3 au dansat si au scris din corpurile lor "Bine ati venit", iar cei de cl 2 au cintat. A fost drgut.....Apoi, au fost strigati copii si repartizati pe clase. Noi suntem 1 A, 22 de copii in clasa. Bianca a fost f degajata, poate si pt ca o cunostea de anul trecut pe directoare si o parte din invatatoare. Clasa e aceeasi cu cea de anul trecut de la grupa pregatitoare..........

In timp ce copii au intrat la clasa, noi parintii am ramas la o cafea si o prajitura!

De maine pina vineri au ore de la 8.30-11.15, urmind ca apoi sa li se stabileasca orarul.

Scultüte cu codouturikle din ea a desfacut.-o acasa, iar maine trebuie sa povesteasca ce a primit!

Emotii mari am avut eu, la fel ca marea majoritate a parintilor! Bianca a fost f relaxata si bucuroasa ca a inceput scoala! Sper sa o tina asa si de acum inainte!


Poze..........curind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Andreia, felicitari, ai o scolarita !
Abia astept sa vad pozele !
Am si eu, poze din aceasta vara, cu Cristina si dragele ei verisoare.
Toate cele bune, pe curand !

La multi, multi ani fericiti, Andreia !
Sanatate si implinirea tuturor viselor !
www.birthday-reminders.com/ecard/detail.asp?CARDID=17094&event_id=350053&i=0xeb00346ff3640b48&ml=1232982&lid=1" target="_blank">Felicitare






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Multumesc Nina inca odata pt urari!

Revin cu poze de la prima zi de scoala si cu vestea ca de azi am ramas si fara cel de-al doilea dintisor de sus Suntem complet stirbe

Cel mai frumos cadou primit a fost cel al Biancai. Mi-a facut o felicitare f frumoasa in care a pus toti banutii care i-i mai avea in pusculita si mi-a zis sa-mi cumpar ce vreau eu, de ex, un parfum. Asa ca.....imi iau Code dela Armani!

Iar pusculita ei se va "umple" la noapte, ca doar vine Zina Maseluta, nu?

Poze din prima zi de scoala in albumul "2006-09-03"

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreiah70/my_photos


Mergi la inceput