Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005(31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Maria, bafta cu toate agheasmele de laptic, sper ca tie sa-ti foloseasca ca eu le-am ingurgitat degeaba, dar la mine cred ca era deja aplicat totul prea tarziu.
Cu indemnizatia si la noi a fost de kkt, ca luam in aprilie sau mai si pt ian, febr, martie, aprilie ca s-au incurcat in stiinta si deci in acte, ne-au trimis hartii acasa cu alte acte care erau sub nasul lor :(( Iar la noi banii astia sunt pt impozitul meu la finante care e gros rau si restanta mare de la camera muncii jelii unde tot mult s-a strans, tot din vina lor, mi-au prelungit contractul cu ei fara sa fi semnat eu nimic, dar considera sumele respetive datorate de catre mine cu titlu executoriu. Pana sa ma judec cu ei, luam banii de paternitate ca sa li-i dam tot lor inapoi. Traiasca statul nostru care stie sa ne ia banii dar sprijin ioc.
Anda, nu mai este deloc haios ce patesti tu, m-am gandit cum sa-ti raspund, si cel mai bine e sa-ti spun exact ce gandesc: schimba femeia daca esti asa nemultumita de ea. Decat sa stai la job stresata ca acasa la tine e cineva care cu toata bunavointa nu se descurca iar poetul nu e bine ingrijit, mai bine cere alta bona, ca din banii vostri o platiti si trebuie sa ai incredere ca iti lasi copilul pe maini bune. Chiar dc a fost mama si este bunica, daca e lipsita de talent, cu bunavointa nu stiu cat veti rezolva in putinul timp cat mai stai tu acasa. EU asa as facem dar tu stii cel mai bine care e decizia corecta. Poate totusi se adapteaza mai bine zilele viitoare cand se mai obinsuieste cu copilul, mai ales ca spui ca e cumsecade. Poate a fi cumsecade va conta mai mult decat experienta, desi hm... ma indoiesc. N-am vrut sa te necajesc mai tare, ma gandesc ca si eu voi trece prin ce treci tu acum si asa as proceda.
Hilde, bine ai revenit, scuze de intarziere cu raspunsul, da' vezi si tu ca azi fu zi grea la multe dintre noi. Asteptam poze cu voi.
Buluci, poliglotul tau de bebe sigur va ok, am vorbit cu o tipa care are gradinita referitor la limbi straine la copii mici (eu eram total impotriva pana nu stapaneste romana) si mi-a spus ca are copii care ca si simon au acasa parinti de nationalitati diferite, cu bone care vb limbi si mai diferite si daca asa cresc, pt ei asa e firesc si vorbesc fte bine (si mai si inteleg) limbile auzite pe acasa. Nu te speria singurica acasa, eu asa stau cand e marius plecat si poate nu sunt asa linistita fara el, insa nu are ce rau sa vi se intample.
Lavi, mi se pare mie sau planurile de vacanta te-au mai inviorat putin? Sper sa va iasa asa o vara plina si frumoasa cum planuiti.
Alinush, mai e tare de tot Amalia cu revista, o domnisoara in devenire ;)Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara!
Fetelor cum faceti voi (lavi02, corap, noki...), de in dreptul numelui vostru apare o culoare? In stanga sus unde e scris numele, apare numele scris pe o culoare?


Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bau-bau
ne-am intors si noi de la vaccin si am venit sa dam raportul:
4 luni
70 cm (ne-a scazut 1 cm la masuratoarea oficiala)
8,350 kg. maine ii trimitem si mail cristinei, ca in seara asta ma duc la nani devreme
si am fost si deosebit de cumintei la vaccin, n-am plans, n-am zis nici pis. cred ca il deranjaza mai mult dak ii pun caciulita pe cap decat vaccinul.
catutza, vezi ca in stanga sus e un meniu. te duci la foloseste punctele si selectezi de acolo "adauga efectul glow" - cred ca ai suficiente puncte la cate mesaje ai trimis. dak nu, mai aduni puncte si dup-aia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am avut musafiri si n-am mai alaptat la masa de seara a lui bebe, astfel ca acu', dupa ce s-a culcat bebe si plecara musafirii scosei pompa de la naftalina.
mama, fetelor, da' greu e ce faceti voi, cel putin joy inteleg ca e legata prin cordon ombilical cu pompa...scoate pompa din sertar, bine ca n-a mai fost nevoie s-o sterilizez ca bagasem componentele sterilizate in punga fiarta (nu radeti) prinsa la gura, monteaza pompa si recipientul, pune-o pe san, da la manivela o ora pentru 50 ml. de laptic (acu' asta fac), apoi spala pompa, sterilizeaz-o, bag-o inapoi in punga...phiii, ditamai schema...

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Lavi daca a mai disparut din galma, e bine. La mine roseata a trecut dupa vreo 2 zile, la ceva timp dupa ce nu se mai simtea nimic.
Dar nu se mai simte nimic fierbinte in dreptul galmei?


Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

mama, crez ca am innebunit, eu la voi nu vad nicio culoare. Ma duc sa-mi schimb ochelarii

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mie mi-a adormit fata si vroiam sa ma duc si eu un pic sa ma intind, da' nu pot sta departe de DC si mai ales de grupusorul nostru de mamici

Buluci, esti mortala cu mesajele tale, ma prapadesc de ras cand le citesc. Ai grija de tine si nu-ti fa probleme ca esti numai cu pruncul acasa, sa vezi ce bine-o sa fie si ce repede o sa treaca noaptea.

Mai fetelor, nu stiu ce-mi veni sa ma uit pe lista de pe prima pagina, si facui o constatare: eu sunt de aceeasi varsta (sau aproape) cu Noki, Lavi02, Cristinamh si Buluci!! Pai eu ma simt de 16 ani pe langa voi, mi se pare ca sunteti mult mai mature si mai experimentate decat mine, am tot timpul ceva de invatat de la voi si E-adevarat ca eu nu ma simt de 26 de ani, parca numai ce-am implinit 21 Oricum, sunteti de admirat.

Bb_Alinus, e haioasa foc Amalia ta cu revista in mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

da, mai buluci, o sa cam amestece limbile pana pe la vreo 5-6 ani, nu o sa diferentieze bine. asa am vazut eu la altii. partea buna este ca pe la 10 ani o sa le vorbeasca bine-bine pe TOATE!!!

ia sa vad si io ce chicco polly v-a sedus, dom'le...

corap, ce baiat maaareee!

ripley, deci ai schimbat-o pe anusha, ca pe manechine, de 5 ori:))

dordia, ce legatura e intre paturica si muci, ca am pierdut iar intriga?

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bai, de-abia pica lapticul in pompa...si la unul din sani, vine doar un mini firicel, din celalalt vin fo 5 firicele. la ala cu un firicel fac galme des...of
mai, canalele infundate pot sa faca si altceva in afara de galme? adica noduli, cancer, din-astea?

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

leea cv, pe unde esti? ce mai faci? esti bine?

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput