Bebelusi de noiembrie decembrie 2005 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Anda, am vazut in Cora un scaun de masa "chicco polly" se numeste, costa vreo 5 mil. si este si pentru varste mai mari (nu stiu cum naiba se transforma)

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

la altceva nu bateam si noi recordul...

mai credeti ca il deranjeaza unghia aia? sau de fapt degetelul?
ca doar nu i-am scos vreun colt sa ise incarneze...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bubamara, ala care prezinta petshow la tv de cativa ani , are si o pensiune canina, dar, desi am fost odata, acu' cativa ani, nu mai stiu unde este. nici numele lui nu-l stiu, dar e cunoscut. daca stii cum il cheama, cauta pe net ca gasesti despre pensiunea lui. ti-l si deseaza, daca vrei, dar cam costa...

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

..il dreseaza, nu-l deseaza:))

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

La apel!

Smaranda pare sa aiba o problema cu urechea, dar doctorul spune ca nu-i nimic. Intr-un din urechi face ceara mai mult ca in cealalta, iar ceara este maronie. In plus, are un miros neplacut. Chestia cu mirosul mie-mi spune ca ceva nu e in regula. Dupa ce s-a uitat in urechea ei, doctorul a spus ca nu e nici un motiv de ingrjiorare, dar e drept ca eu am uitat sa mentionez mirosul.

Idei???

Scaun de mincat: Eu am io carticica in care sint analizate toate produsele de bebelusi si de gravida de pe piata. M-am uitat azi la capitolul de scaune pentru mincat. Probabil ca nu sint aceleasi marci, dar ideea principala era sa aiba posibiilitatea de a le muta la mai multe niveluri, sa poti spala husa de la scuan cumva, sa nu fie o distanta mare intre scaun si tavita, sa fie bine prinsa tavita astfel incit sa nu o poata da la o parte cupilu'.

Pe mine ma bate gindul sa fac ce se practica atunci cind eram noi copii: sa manince si sa kk in acelasi timp. Cred ca daca ii spun doctoritei se ia cu miinile de cap. Aici sint foarte atenti cu invatatul la olita, ca cica daca sint constrinsi ajung niste adulti complexati... etc. Ehe-he, parca vad ca pe vremea aia o sa vine runda a doua de contraziceri pe-aici.
In fine, cin eram eu mica aveam un scaun de lemn, la nivel jos, cu tavita si cu o gaura in mijlocul scaunului, sub care se punea olita. Mai exista asa ceva in Romania? Mai practica cineva acest sistem?



Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna seara si La multi ani mamicilor sa fiti sanatoase si frumose si fericite alaturi de copilasii vostrii ca doar acum suntem si noi mamici si avem copilasi!

Noi suntem bine a fost putin maraita de la vaccin, dar acum e bine si si-a intrat in ritmul ei de somn si joaca.Vrea sa se ridice in fundulet (se ridica de cap si de picioruse in acelasi timp), se intoarce destul de bine de pe spate pe burta si apoi rade ca stie ca a realizat ceva!

Catutza si Bianca-Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Merci, Anda, e vorba de Gabriel Cocu, dar pensiunea e in afara Bucurestiului si am auzit si ca-i cam scump. Ma mai chiorasc pe net sa vaz ce gasesc.

Joy, vezi sa nu faca puroi la unghiuta. Noi, oameni mari, suferim cand ne intra unghia in carne, dar ei saracutii.

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Bubamara dar ce catel ai???

Fetelor dar ce ati patit majoritatea cu bbi maraiti??? Sa inteleg ca e chestie generala si ca ma pot astepta si eu la asa ceva??? Deocamdata noi suntem cuminti si sper sa ramanem asa!!!

Despre Ciclul Menstrual sa va zic si eu ce mi s-a intamplat: Mi s-au incheiat lohiile cam la 4 sapt de la nastere. La 5 saptamani am fost la control si in urma controlului am avut iar sangerari can 2-3 zile. Pe 31.12.2005 mi-a venit ciclul si m-a tinut cam 3 zile iar pe 11.ian 2006 a venit iar cam 3 zile. De atunci nu mi-a mai venit. O fi normal???




Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Dordia, am un amstaff (e ca un fel de pitbull, dar mai mare). E foarte cuminte, spre deosebire de sora-sa mai mica .

Cat despre partea cealalta, mie nu mi-a venit nici pana acum, dar stau foaaaarte linistita. Si mi-e asa de bineeee...

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Chiar asa mai Joy daca noi doua n-am innebunit azi inseamna ca nu mai innebunim.

Nasol de nasol
Bronsiolita ca bronsiolita, mi se pare ca e sub control, reusim sa ne facem aerosolii... dar Nati nu mai vrea sa suga de la san. Asa ca am muls vreo 75 dintr-un san, i-a papat, din celalalt trasese ea de vreo 3-4 ori dar atat si culmea au iesit doar 20 si iar m-am intors la primul de unde au mai iesit pana 55 dar m-am oprit eu ca nu mai puteam.

Nasol mulsul asta, pe langa alaptat!
Ce ma dispera e perspectiva ca nu va mai manca la san si era asa frumos...

Anda .
La Silvia nu stiam atatea despre laptic asa ca m-am ambitionat pt la Nati. Ideea e ca acum ori niciodata, daca acum trec la lapte praf s-a cam zis. Si mi-ar parea tare rau.
Acum nu-mi mai fac probleme ca n-am lapte, iau si Galactogil, alea-alea... imi fac probleme ca nu suge Nati decat daca sanul "da pe deasupra". Inainte sugea plina de sperante si din sanul gol si tot gasea ce si inghitea...

mama di tutti... mi-ajunge mama di Nati e di Silvia, nu crezi?
Azi in timp ce ma mulgeam ma jucam cu Silvia de-a fantoma.
Vorba lui Corap traumatizat copilul asta la cate gravide a vazut, acuma cu mulsul...

Chiar, mai intreba Silvia cand mai mergem la restaurant cu tantile cu burtica....

Gata, asta a fost pauza intre muls si baie Silvia etc. Si asa a stat prea mult seara asta...

Va pupic. Sunt zombieeee ca azi noapte mai mult am pandit-o pe Nati cum suiera. Si sotul mai si pretinde sa-i explic ceva la un curs - practic sa descifram impreuna.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput