Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

mary14:in legatura cu laparoscopia trebuie sa il suni direct pe dr T si te programeaza el.Dc vrei si consultatie tb sa suni la cabinet si te va programa asistenta de acolo.Numerele de telefon le iei de pe situl dansului -infertilitate.ro.Eu am vorbit direct cu dr T fara macar sa il cunosc si fara sa imi faca nici o consultatie in prealabil.M-a programat direct si mi-a facut laparo.multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary14 spune:

Mersik , Madaluta , asa o sa fac !


Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

asi: la Giulesti nu a contat cu ce ai venit de acasa, ca la operatie ne-au dat ei obligatoriuo camasa. Bafta multa sa ai parte de un rezultat bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Rezultatul este foarte bun dupa laparoscopie.

Vreau sa va intreb daca ati sangerat vaginal dupa interventie si cat timp?



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Draga asi: ma bucur ca e totul bine. eu am avut angerari usoare 2-3 zile dupa operatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Asi, bine ca e totul Ok. Ma bucur pentru tine.Eu am sangerat 5 zile, dupa care am facut instilatii, si dupa aia am tot sangerat cam inaca 4 zile. Acum mi-a venit Cm. Astept sa-mi treaca sa-mi mai faca 2 instilatii si sa fac IA. In rest cum te simti? Ai vazut ca atrecut si ca n-a fost greu!!!

Thabita tu cate instilatii ai facut dupa laparo? Tratament ai luat inainte de IA?

Mersi si pupici

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Nu a fost asa de greu dar nici usor.Acum a trecut si sunt linistita ca nu a gasit nimic rau.Inca nu stiu ce voi face mai departe.Acum astept sa imi revin complet si ma hotarasc dac voi face IA sau incerc natural.
Multumesc pentru raspunsuri!



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary14 spune:

E obligatorie clisma pentru laparoscopie ?
Mie de asta mi-e cel mai teama . Prefer sa nu mananc nimic cu 2 zile inainte.

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Cred ca asta depinde de protocolul fiecarui spital.Eu nu am facut clisma si nici sonda nu am avut.




Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Asi, bravo, ma bucur ca ai scapat. Si eu am sangerat putin. Sa inteleg ca era doar un bilant? Si ca nu se presupunea ca ai avea ceva probleme? Si pentru ca ai fost o fata curajoasa uite .

Mary 14, si eu cred ca depinde de fiecare spital. Mie mi s-a facut clisma si nu e chiar foarte groaznic. Si ma bucur ca mi-a facut-o pentru ca am stat la reanimare ~ 24 ore dupa operatie. Iti dai seama daca trebuia sa merg la toaleta ce era. Am avut sonda urinara care m-a deranjat mai tare decat micile taieturi.


Monica

Mergi la inceput