Laparoscopie - 6

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

salut.sunt nou aici.am facut si eu op.laparo, acum 7 luni.Mi-au scos si trompa si ovarul de pe partea stanga,din cauza unui mostru de chist dermoid,cu care m-am nascut,ceea ce nu cred.Am facut f multe ecografii,dar niciodata nu mi-a aparut ca am asa ceva.operatia a fost usurica si acum ma simt bine.Sper sa-mi ajute Doamne,Doamne sa am si eu .Sper sa mi-l dea.va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

didadi, imi pare tare rau... cel putin cealalta trompa e buna, da?
didadi te intelegem, majoritatea dintre noi avem aceleasi sentimente... iti dai seama cum ma simt eu, care fac parte dintr-o familie f numeroasa, cu 11 copii! Si surorile mele (8 la numar) au toate copii, si i-au facut fara nici o problema...
Eu am facut laparo la Bucuresti, dar daca mai ai vreo intrebare, poti sa-mi trimiti PM


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Mai Feli, , hai sa le incurajam pe fete! Vin si eu cu intariri!

Fetelor, chiar nu aveti de ce sa va fie frica, asa cum a spus si Felicia, o operatie mai usoara de atat nu se poate. Uite, va pun aici ce am povestit eu despre operatia mea pe care am facut-o luni la dr. Tutunaru la Elias: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=92616&whichpage=2

Daca mai aveti intrebari, don't hesitate!

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Zenobia mercic mult pentru amanunte. Ma incurajez vazand asta pe forum. Ideea e ca eu sunt din Bucuresti si stau la fix doua strazi de Elias si nu inteleg cum de am ajuns sa fiu programata tocmai la Cluj. Plus ca eu nu-l cunosc pe doctor si n-am nicio "pila" la el. Ideea e in felul urmator: o pacienta de-a domnului dr Parvu (care are fix ce am si eu) a facut de doua ori laparo la Cluj. Prima oara acum 5 sau 6 ani si are un bebe frumos si sanatos (a ramas insarcinta la 2 luni dupa laparo) si a doua operatie, tot laparo, acum cateva luni. De data asta a ramas insarcinata la doar o luna dupa interventie. Acum e in 2 luni si totul decurge bine. Singura problema e ca doamna in cauza este plecata momentan in Mexic in concediu si dr Parvu nu poate lua contact cu ea ca sa-mi dea toate detaliile. Asa ca am intrat pe net si am dat petre dr Muresan (nu o fi singurul chirurg - ginecolog din Cluj!). Sper sa fie cel la care a fost pacienta dr. Parvu. Am inteles ca o cheama Roxana. Am cautat si pe forumuri numele ei dar n-am gasit nimic.

Incerc, intr-un fel sau altul, sa-l conving pe sotul meu sa nu mergem la Cluj (ne costa enorm de mult drumul - la intors nu cred ca pot merge cu trenul 8 ore... dar nici cu avionul nu stiu daca e indicat!) insa argumentul sau forte este acela ca acest doctor mi-a zis sa vin imediat (adica nu mi-a trebuit nu stiu ce programare cu o luna sau doua inainte cum am inteles ca se fac). Este adevarat? Adica, daca l-as suna acum pe dr Tutunaru, de exemplu, m-ar putea programa in 10-14 zile? Voi cum ati procedat? Sincer, as prefera sa ajung imediat acasa, de-a buselea daca o iau si ajung in 5 min, decat sa stau prin camere de hotel...

Va multumesc mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Mie mi se pare foarte clar de preferat sa-l suni pe dl. dr. Tutunaru. Mi se pare cea mai buna alegere. Nu cred ca o sa te programeze peste doua saptamani, dar chiar si daca astepti mai mult merita, crede-ma.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Avem subiect nou - Laparoscopie 7.

Zenobia
Ne dati ori nu ne dati?
--------------------------------------------
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput